Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

10 Ekim 2020 Cumartesi 12:31:47

Bakanlıklardan En Az 3000 Lira! Hiç Bilinmeyen 5 Yeni Yardım Müjdesi ve Başvuruları Duyuruldu

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları üzerinden Devlet yardımları 2020 yılında da artarak devam ediyor. Özellikle son dönemde tüm Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgını nedeniyle ihtiyaç sahiplerine yönelik 'Koronavirüs' destekleri artıyor. Ancak Aile Bakanlığı ve ilgili birimleri tarafından 5 yardım varki pek çok kişi bu yardımları bilmiyor ve başvurmuyor. Devlet tarafından evinizin/konutunuzun durumunu iyileştirmek ve onarım-tamirat işlemlerini yürütmek için şartları taşıyan vatandaşların yazılı başvurusu üzerine destek sağlanıyor! Detaylar haberimizin devamında sizlerle…

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları üzerinden Devlet yardımları 2020 yılında da artarak devam ediyor. Özellikle son dönemde tüm Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgını nedeniyle ihtiyaç sahiplerine yönelik ‘Koronavirüs’ destekleri artıyor. Ancak Aile Bakanlığı ve ilgili birimleri tarafından 5 yardım varki pek çok kişi bu yardımları bilmiyor ve başvurmuyor. Devlet tarafından evinizin/konutunuzun durumunu iyileştirmek ve onarım-tamirat işlemlerini yürütmek için şartları taşıyan vatandaşların yazılı başvurusu üzerine destek sağlanıyor! Detaylar haberimizin devamında sizlerle…

2020 yılında özellikle tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs pandemisinin de etkisiyle Devlet tarafından ihtiyaç sahipleri vatandaşlara yönelik destekler ve yardımlar artarak devam ediyor. Bu süreçte Koronavirüs salgını nedeniyle yapılan Devlet yardımları popüler iken pek çok Devlet yardımı vatandaş tarafından bilinmiyor ve bu yüzden de başvurulmuyor. Devlet, 2020 yılında pek çok ilgili kurum ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde yazılı başvuru üzerine yardım ödemesi ve sosyal yardım gerçekleştiriyor. 

Bu haberimizde, 2020 yılında Devlet tarafından verilmeye devam eden ve toplumun çalışan, emekli, ihtiyaç sahibi, çalışmayan vb. pek çok kesimine hitap eden Devlet yardımlarını mercek altına aldık. Evinizi/Konutunuzu onarmak ve tamirden geçirmek için Devletten alabileceğiniz birçok yardım da bulunuyor. Pek çok vatandaşın bu yardımdan haberi bulunmadığı için başvuru yapılmıyor. 

DEVLETTEN 2020 YILINDA BİLİNMEYEN 5 YARDIM!

Devlet tarafından sağlanan yardımlar Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sunuluyor ve denetleniyor. Bu süreçte devlet yardımından yararlanacak kişide aranan en büyük şart gelir kıstasıdır. Geliri belirli bir düzeyin altında bulunan vatandaşlar, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bünyesince sağlanan devlet desteklerinden faydalandırılmaktadır. 

Şu dönemde her ne kadar Koronavirüsle mücadele kapsamında Devlet destekleri gündemde olsa da gıda-yiyecek-kira yardımı, yakacak yardımı ve 1000 TL nakdi yardım dışında Devletten vatandaşa bilinmeyen daha pek çok yardım daha ödeniyor. Bu yardımlar arasında ihtiyaç sahibi vatandaşın evinin onarımı ve ailesinin daha iyi koşullarda barınabilmesi adına sağlanan Devlet yardımı da bulunmaktadır. 

DEVLETTEN EV/KONUT ONARIMI İÇİN 4 YARDIM

Devlet, 4 başlık altında konut için yardım sağlıyor. Bu yardımlardan ilki, ev sahibi olmak isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşlara konut alımları için gerçekleştiriliyor. Bir diğer yardım ise kişinin ailesi için bir konut yapması durumunda veriliyor. Devletten bu kapsamda üçüncü yardımlar evin onarımı-tamiratı işlemleri için, dördüncü yardımlar ise ev eşyalarının alımı noktasında sağlanıyor.

Devlet tarafından 2020 yılında da halen sunulmaya devam eden bu 4 tür yardımdan yararlanmak isteyenlerde aranan en önemli şart ise gelir şartıdır. Hane içi gelirinin kişi başına düşen kısmı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nca belirlenen düzeyin altında ise bu yardımlar için yapılan başvuru olumlu sonuçlanıyor ve Devlet desteği sağlanıyor. Aranan diğer koşul ise başvurucunun 18 yaşından büyük olmasıdır.

DESTEK TUTARI NE KADAR? DEVLET NE KADAR YARDIM VERİYOR?

Başvuru şartlarını taşıyıp Devlet desteğinden yararlandırılan vatandaşlara ne kadar ödeme yapılıyor? Bu sorunun yanıtı da sıklıkla araştırılıyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde betonarme ev yapacak veya alacak vatandaşlara tek seferlik 25 bin TL, 

Prefabrik ev yapacak veya alacak ailelere tek seferlik 20 bin TL, 

Ev onarım ve tamirat işleri için ise 15 bin TL, 

Ev eşyası alımlarında da 3 bin TL destek ödemesi yapılmaktadır.

BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Devletin 4 tür Ev/Konut yardımına başvuruda bulunmak isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşların, İl-İlçelerinde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı müdürlüklerine müracaat etmesi ve kimlik bilgilerinin yanı sıra yardım dilekçelerini sunması yeterli oluyor. Vakıflar ilçelerde Kaymakamlıklar, iller de ise Valilikler bünyesinde çalışmaktadırlar ve ayrıca Valilik-Kaymakamlık ilgili birimlerine müracaat edilmesinde de fayda bulunmaktadır.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı