Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

3 Temmuz 2020 Cuma 22:17:18

Başvuru yapanlara 999 TL ödeme yapılacak! Son 3 gün ödemeler başlıyor

Korona virüs salgını sonrasında milyonlarca vatandaşımıza yapılan 1000 TL’lik Pandemi destek ödemeleri için son şans. 6,5 milyon vatandaşımız 1000 TL Pandemi destek ödemesi aldı ancak başvuru yapan henüz cevap alamayan ve herhangi bir şekilde ödeme alamayan vatandaşlarımıza 6 Temmuz 2020 tarihinden sonra ödemeler başlıyor. Toplam yapılacak olan ödeme tutarı 1000 TL olacak açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada vatandaşlarımızın hızlı bir şekilde ödemelerden faydalanabilmesi ve bir an önce Korona virüsten ekonomik olarak ciddi bir şekilde etkilenen vatandaşlarımızın pek çoğu için herhangi bir ödeme yapılmadı.

Korona virüs salgını sonrasında milyonlarca vatandaşımıza yapılan 1000 TL’lik Pandemi destek ödemeleri için son şans. 6,5 milyon vatandaşımız 1000 TL Pandemi destek ödemesi aldı ancak başvuru yapan henüz cevap alamayan ve herhangi bir şekilde ödeme alamayan vatandaşlarımıza 6 Temmuz 2020 tarihinden sonra ödemeler başlıyor. Toplam yapılacak olan ödeme tutarı 1000 TL olacak açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada vatandaşlarımızın hızlı bir şekilde ödemelerden faydalanabilmesi ve bir an önce Korona virüsten ekonomik olarak ciddi bir şekilde etkilenen vatandaşlarımızın pek çoğu için herhangi bir ödeme yapılmadı. Özellikle sadece 6,5 milyon vatandaşımızın 1000 TL Pandemi destek ödemesi alması üzerine yapılan başvuru toplam sayısı ise 12,8 milyon kişi oldu. Bu da başvuru yapanların yarısından fazla kişinin 1000 TL Pandemi destek ödemesi almadığı anlamına gelmektedir.

1 Mart 2020 tarihinde ilk başvuruları başlayan ve 10 Mart 2020 tarihinde ilk ödemelerin başlaması üzerine Mayıs ayına kadar pek çok vatandaşımıza 1000 TL Pandemi destek ödemesi yapıldı. Yapılan ödemelerin yüksek çoğunluğu sadece çalışmayan ve herhangi bir gelire sahip olmayan vatandaşlarımıza oldu. O dönemlerde pek çok başvuru yapan kişiye herhangi bir şekilde ödeme yapılmadı. Ancak bundan böyle milyonlarca vatandaşımız için tekrar son bir şans daha verildi. Bu şans ile beraber yaklaşık 4 milyon kişinin daha 1000 TL Pandemi destek ödemesi alması planlanıyor.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

Başvuruyu yapacak olan kişiler birinci ve ikinci faz ödemelerinden faydalanmamış olan kişiler faz üç ödemelerine başvuru yapamayacak. Başvuru yapsalar dahi kabul edilmeyecekler. Kamu işçileri, memurlar, Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan herhangi bir gelir elde eden kişiler, emekliler ve kısa çalışma ödeneği ile işsizlik maaşı alanlar, engelli aylığı, evde bakım aylığı ve benzeri ödemeleri alanlar başvuru yapamayacak. Başvuru yapsalar dahi başvuruları kabul edilmeyecek. Başvuru yapanlar için herhangi bir gelir kısıtlaması yok. Ancak e-Devlet üzerinden açılan Pandemi Sosyal Destek Ön Başvurusu bölümünde, başvurucunun iş ve sosyal durumu, aylık geliri, çocuk sayısı, kirada oturup oturmadığı, en son gelen fatura bedelleri ile banka bilgilerine ilişkin kapsamlı sorular yöneltiliyor. İncelemeler sonucunda, desteğe ihtiyacı olduğu belirlenen hanelere ödeme yapılacak.

ÖDEMELER NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Bu hafta sonu herkes e-Devlet üzerinden başvuru yapabilecek. İlk incelemeler ise 6 Temmuz 2020 tarihinde başlayacak, incelemelerin bitmesi üzerine gerçek manada 1000 TL Pandemi destek ödemesini hak eden kişilerin tamamına 1000 TL Pandemi destek ödemesi yapılacak. 1000 TL Pandemi destek ödemesinden faydalanmayan vatandaşımız kalmayacak. İlk başvurular bu hafta sonu yapılacak o nedenle başvuru yapacak olan vatandaşlarımızın hemen başvuru yapmaları bekleniyor. Başvuruların tamamlanması ve ilk incelemelerin başlama tarihi ise 6 Temmuz 2020 olarak belirtildi. Bu kapsamda vatandaşlarımızın ilk ödemeleri 10 Temmuz 2020 tarihinden önce alamayacakları düşünülüyor.  

NEREYE BAŞVURU YAPILACAK?

e-Devlet üzerinden tüm başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. e-Devlet’e giriş yaptıktan sonra ‘1000 TL Pandemi’ yazmanız ve çıkan ilk başvuru uygulamasına başvurmanız yeterli olacaktır.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı