Başvuru yapmayana yok! Hemen başvuruları yapın, herkese 2 bin 100 TL ödeme yapılacak!

Emekli olamamış vatandaşlarımızı sevindirecek bir haber daha geldi. Bundan böyle tüm emekli olamamış vatandaşlarımıza 2 bin 100 TL ödeme yapılacak. Emekli olamayan ancak herhangi bir işte çalışmayan vatandaşlarımızın mağduriyeti giderilmesi amacıyla tüm emekli olamayan vatandaşlarımıza 2 bin 100 TL ödeme yapılacak. Kimler 2 bin 100 TL ödeme alabilir? Sigorta primlerini net bir şekilde yatırmasına rağmen

Başvuru yapmayana yok! Hemen başvuruları yapın, herkese 2 bin 100 TL ödeme yapılacak!

Emekli olamamış vatandaşlarımızı sevindirecek bir haber daha geldi. Bundan böyle tüm emekli olamamış vatandaşlarımıza 2 bin 100 TL ödeme yapılacak. Emekli olamayan ancak herhangi bir işte çalışmayan vatandaşlarımızın mağduriyeti giderilmesi amacıyla tüm emekli olamayan vatandaşlarımıza 2 bin 100 TL ödeme yapılacak. Kimler 2 bin 100 TL ödeme alabilir? Sigorta primlerini net bir şekilde yatırmasına rağmen herhangi bir emeklilik koşulunu tamamlayamadığı için emekli olamayan vatandaşlarımıza 2 bin 100 TL ödeme yapılacak. 10 yıl boyunca sigorta primlerini yatırıp diğer tüm şartları taşıyamadığı için emekli olamamış vatandaşlarımıza TC kimlik cüzdanı ile başvuru yapmaları durumunda 2 bin 100 TL ödeme yapılacak! 2 bin 100 TL emekli olamamış kişiler ödemesi için ne yapmak gerekir? İşte tüm detaylar…

Sigorta prim ödemesini yapmasına rağmen herhangi bir emeklilik şartını karşılayamadığı için emekli olamayan vatandaşlar aynı zamanda yaşlılık sebebiyle emekli olamıyor. Yaşlılık sebebiyle hem çalışamayan hem de emekli olamadığı için gelir sağlayamayan yüz binlerce vatandaşımız mağdur oluyor. Mağduriyetlerin giderilmesi ve insanların muhtaç duruma düşmemesi için ise devletimiz bundan sonra aylık olarak ödemeler yapabilecek. En az 10 yıl SSK primlerini yatırmış ancak hala emekli olamamış kişilerin yaşlılık sebebiyle çalışamadıkları raporlarla açıklanmıştır. Devletimiz bugüne kadar yüz binlerce emekli olamamış kişiler için herhangi bir şekilde gelişme kaydetmemişti. Ancak bu tarihten itibaren uzun yıllar çalışmasına rağmen emekli olamayan ve herhangi bir işyerinde yaşlılık sebebiyle çalışamayan vatandaşlarımıza her üç ayda bir 2 bin 100 TL ödeme yapacak. Ancak bu ödemelerden faydalanabilmek için devletimizin getirdiği tüm şartların kişiler tarafından taşınması gerekiyor. Raporlar gösteriyor ki ortalama olarak hem emekli olamayan hem de çalışamayan kişi sayısı 70 bin kişi. Bu kişilerin mağduriyeti devlet tarafından giderilecek.

KİMLER YAŞLILIK MAAŞI ALABİLECEK?

Emekli olabilmek için uzun yıllar çalışan ancak emekli olamamış kişilerin yaşlılık aylığı alabilmek için tahmini olarak en az 3650 günlük SSK primlerinin yatırılmış olması gerekiyor. 3650 gün ise net olarak 10 yıla tekabül ediyor. Eğer 3650 SSK prim gününü aşmış ve emekli olamayan kişiler arasındaysanız hemen başvuru yaparak üç ayda bir 2 bin 100 TL ödeme alabilirsiniz. Tek yapmanız gereken ise TC kimliğinizi yanınıza alarak Sosyal Güvenlik Kurumu’nu (SGK) ziyaret etmek olacak. Yaşlılık aylığı alabilmek için şu şartların karşılanması gerekiyor:

  • Hiçbir aktif sosyal güvence bulunmaması (SSK, BAĞKUR, Emekli Sandığı) (4A,4B,4C)
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • Aylık gelirin muhtaçlık sınırının altında olması
  • 65 yaşını doldurmuş olmak
  • SSK primlerinin 3650 günü doldurmuş olması
  • Emekli olunması için gerekli şartları karşılayamıyor olması

YAŞLILIK AYLIĞI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Yaşlılık aylığı başvurusu yapabilmek için yapılması gereken sadece T.C. kimlik ile Sosyal Güvenlik Kurumu’na (SGK) müracaat etmek. Sosyal güvencesi olmayan, 65 yaşını aşmış, emekli olamayan ve mevcut SSK primlerinin 3650 günü aşan kişiler yaşlılık aylığı alabilecektir. Bu maaştan yararlanacak olan kişiler üç ayda bir 2 bin 100 TL ödeme alacaklar. Yaşlılık aylığı aylık olarak 700 TL’ye denk gelmektedir.

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2020, 15:48
YORUM EKLE