Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

25 Kasım 2020 Çarşamba 11:14:46

Benzine zam geliyor! Benzine kadar zam gelecek?

Vatandaşlar ekonomide meydana gelen gelgitler nedeniyle benzine zam gelip gelmeyeceğini merak ediyor. Peki benzine zam gelecek mi? Benzine kadar zam gelecek? Akaryakıt fiyatları nasıl hesaplanıyor? Detaylar haberde!

Son zamanlardaki ekonomik gelişmeler sonrası vatandaşlar benzine zam gelip gelmeyeceğiyle ilgili haberleri dört gözle bekliyor. Benzine zam gelmemesini umut eden vatandaşlar gelecek karara gözünü dikti. Peki benzine zam gelecek mi? Benzine kadar zam gelecek? Gelen haberlere göre benzinin litre fiyatına 37 kuruş zam geleceği aktarıldı.

Akaryakıt fiyatları nasıl hesaplanıyor?

Benzine 37 kuruş zam gelecek peki ama bu zamlar nasıl hesaplanıyor? Akaryakıt fiyatları nasıl hesaplanıyor? Akdeniz piyasasında bulunan işlenmiş ürün fiyatlarını ortalaması alınıyor ve dolar kurunda yaşanan değişikliklerle birlikte hesaplanıyor. Tüm bu girdileri bir araya getiren rafineriler böylece akaryakıt fiyatlarına karar veriyor.

Karar verilen bu fiyatlar, değişik kentlere ve şirketlere göre farklılıklar meydana gelebiliyor. Koronavirüs aşılarıyla ilgili son gelişmelerin de petrol fiyatlarını artmasına yol açtığı dillendiriliyor. Buna göre brent petrolün varil fiyatında bugün yüzde 0,5 yükseliş meydana geldi ve fiyat 48,6 dolara yükseldi. Brent petrolün varil fiyatı dün de yüzde 4,3 artış göstermişti.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı