Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

2 Aralık 2020 Çarşamba 15:29:04

Birikiminiz olmadan ev sahibi olabilirsiniz ! Sadece kredi taksidi ödeyerek ev sahibi olun !

Ev sahibi olmak isteyen ama hiç birikimi olmayan vatandaşlara müjdeli haber geldi. Garanti, Akbank, QNB Finansbank ve HSBC Bank müşterilerine peşinatsız konut kredisi imkanı sunuyor. Peşinatsız konut kredisi ile ev sahini nasıl olunur ? Kimler konut kredisi çekebilir ? Şartlar neler ?

Ev sahibi olmak herkesin hayalidir. Yıllarca oturduğumuz evlere her ay ödediğiniz kira ile belki de şimdiye bir ev alabilirdiniz. Her ay kira, fatura, masraf derken birikim yapmaya hele ki ev almak için birikim yapmaya fırsat kalmıyor. Hiç birikimi olmayan vatandaşlar da ev sahibi olmak istiyor. Garanti, Akbank, QNB Finansbank ve HSBC Bank müşterilerine harika bir kampanya hazırladı. Bu bankalar hazırladıkları kampanya ile müşterilerine peşinatsız konut kredisi veriyor. Peki, peşinatsız konut kredisi ile ev nasıl alınıyor ?

Kredi ile ev sahibi olmak isteyenlerin sayısı oldukça yüksek. Konut kredisi kullanacak olan vatandaşların 200 bin TL değerinde çektiği kredi için ödemesi gereken peşinat değeri yüzde 10’luk oran için 20 bin TL’dir. Ancak özel bankalar için bu oran 40 bin TL civarındadır. Bir durumdan dolayı evin değeri artarsa da vatandaşın ödeyeceği peşinat tutarı artacaktır.

Peşinat ödemesi yapmak istemeyen vatandaşlar için ise farklı alternatifler var. Garanti, Akbank, QNB Finansbank ve HSBC Bank gibi bankalar % 100 konut kredisi imkanı ile vatandaşlara ev sahibi olma fırsatı sunuyorlar.

Bankalara peşinat ödemek istemeyen vatandaşların bankalara ek teminat göstermeleri gerekiyor. Bankaların teminat için istedikleri birbirinden farklı. Bazı bankalar ek teminat olarak bir başka konutun gösterilmesini talep ediyor. Buna ek olarak bazı bankalar araç, arsa gibi gayrimenkullerin teminat gösterilmesini de kabul ediyorlar.

Peki, hangi banka müşterilerine %100 konut kredisi imkanı sağlıyor ?

QNB Finansbank ‘Peşinatsız %100 Konut Kredisi’ ile müşterilerini ev sahibi yapmayı hedefliyor. QNB Finansbank müşterilerini hiç peşinat ödemeden ev sahibi yapıyor. QNB Finansbank ‘Peşinatsız %100 Konut Kredisi’ ile ev alacak müşteriler için banka çok uzun vadeli bir ödeme planı sunuyor. 180 ay vade imkanı sağlayan QNB Finansbank kredi faiz oranına ilişkin bilgileri kişiye özel olarak ayarlıyor. Müşterilerin yaşına, mesleğine, kredi geçmişine göre ödeme tutarı ve vade süresi belli oluyor. Bankanın sunduğu peşinatsız konut kredisi paketi ile vatandaşlar hiç bir peşinat ödemeden sadece kredi taksidi ödeyerek ev sahibi olabiliyorlar.

Akbank ise farklı bir fırsat sunuyor.

Bankanın sunduğu kredi de faiz sabit ve taksit tutarları eşittir. Bankaya ödeyeceğiniz kredi tutarında aylık ödemeler değişiklik göstermez. En iyi avantajlarından biri de Akbank’tan çektiğiniz krediyi 10 yıla kadar taksitlendirme yapma imkanınız vardır. Ekspertiz değerinin %100’üne kadar kredi kullanılabilirsiniz.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı