Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

9 Ocak 2021 Cumartesi 22:57:35

Borç Kapatma Kredisi Müjdesi! 7 Banka Borçları Siliniyor

Borç kapatma kredisi müjdesi! 7 Banka Borç Kapatma kredisi veriyor! Pandemi dönemi 7 bankadan borç kapatma kredisi veriyor! Borç kapatma kredisi nasıl alınacak? Borç kapatma işlemleri nasıl yapılır sorusu sizlerle. İşte bu 7 bankadan tüm borcu olanlara müjdeli haber!

Borç kapatma kredileri ülkemizde uzun zamandan bu yana verilen kredilerdendir. Bu kapsamda farklı bankalara ya da birimlere borçları olanlar borçlarını kapatabilme şansı elde etmektedir. sonuç olarak toplam borç sadece bir bankada kalmış olmaktadır. Pandemi, sosyal hayatın değişmesine ekonominin olumsuz olarak etkilenmesine neden olmuştur.

 • İşyerlerinin kapatılması,
 • Fabrika üretimlerine ara verilmesi,
 • Vardiya sistemlerinin güncellenmesi belli kesimlerin maddi sıkıntı yaşamalarına yol açmıştır.

Bu neden yüzünden bankalardan farklı müjdeler gelmeye bağlamıştır. Ekonominin normal seyrine dönmesi ve nakit akışının sağlanması için borç kapama kredileri de güncellenmiştir.

Borç Kapatma Kredisi Hangi Bankalardan Alınır?

Uzun süreden bu yana insanların hayatında olmasına karşın borç kapatma kredisi veren bankalar sayılıdır. Her banka bu alanda hizmet sunumu yapmamaktadır. Zira alınacak olan kredilerde alternatif faiz oranları uygulanmaktadır. Ya da bankalar sistemlerini hizmet politikalarına uygun bulmamaktadır. Güncel olarak borç kapatma kredi imkânı olan bankalar;

 • Garanti Bankası,
 • Türkiye İş Bankası,
 • Denizbank,
 • Vakıfbank,
 • Akbank,
 • Şekerbank,
 • ING Bank olarak sıralanabilmektedir.

Salgın kapsamında vatandaşlar ihtiyaç kredilerine olduğu kadar borç kapatma kredilerine de talep göstermektedir. Bundan kaynaklı olarak yakın zamanda farklı bankalardan da bu alanda adım atmaları beklenmektedir. Böylelikle borçların kapatılması adına bireylere daha çok seçim hakkı tanınmış olacaktır.

Borç Kapatma Kredisi Alma Şartları Nedir?

Borç kapama sistemi farklı şekillerde anlaşılabilmektedir. Ancak krediler her borcun kapatılabilmesine olanak tanımamaktadır. Bu bağlamda kredi borçları ya da kredi kartı borçları değerlendirilmektedir. Aynı şekilde borç kapatma kredisi alma şartları da vardır. Sayılacak olan şartlara uygun olmayanların kredi alabilmeleri mümkün olmamaktadır. Özel şartlar ayrı tutulmak üzere bankalar;

 • C. vatandaşı olmak,
 • 18 yaşından büyük olmak,
 • Sicil notu sorunsuz olmak,
 • Düzenli gelir sahibi olmak gibi maddeler bulunmaktadır.

Bankalar sayılan şartlara ek şartlar ekleyebilmektedir. Bundan ötürü kredi hangi bankadan alınmak isteniyorsa o bankanın özel şartları kontrol edilmelidir. Şartlar arasında belli evrak ve belgelerin teslim edilmesi gibi maddeler bulmak da mümkündür.

Borç Kapatma Kredisine Nasıl Başvuru Yapılır?

Borç kapatma kredi başvurusu yapılması aslında diğer kredilerden farklı değildir. Bilindiği üzere artık bankacılık işlemleri online yöntemler üzerinden daha kısa süre içerisinde tamamlanmaktadır. Üstelik içinde bulunulan salgın şartlarında online yöntemler bir şart haline de gelmiştir. Bu sayede farklı insanlarla temas olmadan bankacılık işlemleri tamamlanabilmektedir. Borç kapatma kredisine başvurmak isteyenler;

 • Bankaların mobil uygulamalarından,
 • Bankaların internet bankacılık sistemlerinden,
 • Bankaların telefon bankacılığı sistemlerinden yararlanabilmektedir.

Sayılan başvuru yöntemleri şubeler üzerinden kredi başvuru yönteminin sona erdiği anlamına gelmemektedir. İsteyenler halen şubelerden de başvurularını gönderebilmektedir. Tabi şubelerden yapılacak olan başvurular için yenilenen mesai saatlerine dikkat edilmesi unutulmamalıdır. Zira bankaların büyük bir bölümü artık açılışlarını 10:00 itibari ile gerçekleştirmektedir.

Borç Kapatma Kredilerinde Ortak Özellikler Nelerdir?

Bankaların verdiği borç kapatma kredilerinde ortak olarak rastlanılan özellikler bulunmaktadır. Ancak vade kesinlikle bunlardan biri değildir. Kimi bankalar 12 ay vadede kredi tanımlaması yaparken kimileri bu sınırı 36’ya kadar artırmaktadır. Bazı bankaların kredi ödemelerinde erteleme fırsatları sunmaları da onları diğerlerinden ayıran özellikler olarak öne çıkmaktadır.

Sayılmış olan farklara karşın ortak özellikler de yok değildir. Özellikle başvuru sistemleri neredeyse tüm bankalar için aynıdır. Bu bağlamda krediye başvurmak isteyen bireylerden Türk vatandaşı olmaları ve 18 yaşını geçmiş olmaları istenmektedir. İstenen bir diğer şey ise bireyselliktir. Yani kişiler bir başkasının yerine borç erteleme kredisi için başvuru oluşturamamaktadır.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı