Bu bankalar emeklilere 10 / 20 / 30 / 40 bin TL faizsiz kredi veriyor! Hangi bankalar emekliye faizsiz kredi veriyor!

Son zamanlarda en çok gündemimizde yer alan konular arasında yapılan kredi kampanyaları bulunuyor. Kredi kampanyaları her kesime hitap etmesiyle beraber pek çok emekli tarafından düşük faiz oranlı ya da faizsiz krediler araştırılmaya başlandı. SSK, BAĞ-KUR ve emekli sandığı, malulen emekli olan bireylere özel olarak tasarlanan kampanyalar doğrultusunda faizsiz kredi fırsatından yararlanabilirsiniz.

Bu bankalar emeklilere 10 / 20 / 30 / 40 bin TL faizsiz kredi veriyor! Hangi bankalar emekliye faizsiz kredi veriyor!

Son zamanlarda en çok gündemimizde yer alan konular arasında yapılan kredi kampanyaları bulunuyor. Kredi kampanyaları her kesime hitap etmesiyle beraber pek çok emekli tarafından düşük faiz oranlı ya da faizsiz krediler araştırılmaya başlandı. SSK, BAĞ-KUR ve emekli sandığı, malulen emekli olan bireylere özel olarak tasarlanan kampanyalar doğrultusunda faizsiz kredi fırsatından yararlanabilirsiniz. Maaşlarını bu fırsatı sunan bankalardan alan müşteriler için bu fırsat olanağının sunulması doğrultusunda müjdeli haber geldi. Ziraat Bankası, Şekerbank, Vakıfbank, Burgan Bank gibi pek çok kamu bankaları tarafından 60 ay vade imkânı ile beraber düşük faiz oranlı ya da faizsiz kredi fırsatları emeklilerin hizmetlerine sunuluyor…

EMEKLİLER İÇİN FAİZSİZ KREDİ İMKÂNI SUNULUYOR MU?

Geçmiş dönemler içerisinde emekliler için bir vaat verilmesi durumunda geçmişten bu güne kadar henüz hükümet tarafından bu konu ile alakalı net bir adım atılmadı. Yapılan açıklamalar doğrultusunda emekliler için 3 maaş avans talep edilmesi ile birlikte taksitlendirme yapılarak maaşlarından kesilmek sureti ile faizsiz kredi imkânının sunulacağı açıklandı. Ancak günümüzde bu konu ile alakalı net bir karar bulunmuyor.

Günümüzde tüm dünya genelinde gerçekleşen salgın sonrasında her kesim gibi emekliler de nakit sıkıntısı yaşamaya başladılar. Hükümet tarafından atılan adımlar doğrultusunda Kamu bankaları tarafından düşük faiz oranı ile kredi imkânı sunuldu. Yüzde 0,49 faiz oranı ve 6 ay ödemesiz devlet destekli temel ihtiyaç kredileri sayesinde pek çok vatandaşımız mağdur olmaması sağlandı. Ancak emekliler tarafından yıllar önce verilen 10 maaş faizsiz kredi imkânının bu zorlu süreç içerisinde sunulması talep edilmesi ile gündemimizde ki yerini alıyor.

EMEKLİLİK KREDİSİNDEN FAYDALANMAK İÇİN BELİRLENEN ŞARTLAR!

  • Emekli kredisi çekebilmek için gerekli şartlar
  • Maaşınızın %70 oranını aylık taksitlerin geçmemesi
  • Maaş durumunuza göre başka bir bankadan kredinizin bulunmaması,
  • Yaşınızın bankanın belirlediği sınırların üzerinde olmaması (75) gerekmektedir.

HANGİ BANKALAR EMEKLİLER İÇİN KREDİ İMKÂNI SUNUYOR!

PTT: Emekliler için kredi imkânı sunan bankaların başında PTT bulunmaktadır. PTT sadece emekli vatandaşlarımız için değil, ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarımız içinde de birbirinden farklı destek kampanyaları sunuyor. Maaşlarını PTT aracılığı ile alan vatandaşlarımız PTT ile anlaşmalı olan bankalar aracılığı ile kredi çekme fırsatını buluyor.

VAKIFBANK: PTT ile anlaşmalı bankalar arasında Vakıfbank bulunuyor. Vakıfbank emekli vatandaşlar için maksimum 20 bin TL’ye kadar kredi imkanı sunduğunu açıkladı. Vakıfbank’tan kredi çekmek isteyen vatandaşlarımız 60 ay vade imkanı ile 80 yaş ve üzerinde bulunan vatandaşlarımız için bu kredi imkanını sağlamamaktadır. 80 yaş altında bulunan emekliler bu kredi fırsatından yararlanabilmektedir.

ŞEKERBANK: PTT ile anlaşma yapılan bir diğer bankalar arasında Şekerbank bulunuyor. Kredi vade imkânı 60 ay olarak belirlenen ve 36 bin TL’ye kadar kredi imkânı sunarak ön plana çıkmaktadır. Ancak bu kredi imkânından yalnızca Şekerbank şubelerinden maaş alan emekliler için sunulmaktadır.

DENİZBANK: Denizbank 1000 TL’lik mini kredi fırsatı ile ihtiyaç destek kredisi adı altında hiçbir masraf ödemeden faizsiz kredi imkanını emekliler için sunuyor. Denizbank 1000 TL masrafsız kredi imkânından yararlanmak için emeklilerde mevduat hesabına 2 adet otomatik fatura ödeme talimatı verme şartını sunmaktadır. Bu şart dışında herhangi bir koşul aranmamaktadır.

HALKBANK: Mutlu emekli kredi kampanyası dâhilinde emekli müşterileri için hizmet vermeye devam ediyor. Maksimum 50 bin TL’ye kadar 60 ay vade imkânı ile kredi fırsatı sağlıyor. İnternet bankacılığı hizmeti ile emekli ve T.C. kimlik numarası ile başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca yüzde 0,98 faiz oranı dâhilinde en yakın şube üzerinden de bizzat başvuru yapabilirsiniz.

YORUM EKLE