Bu bankalara borcu olanlar dikkat: Hemen gerekli talimatlara uymanız gerekiyor!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak yaptığı açıklamada “Vatandaşımızın özel bankalarla yaşadıkları sıkıntıları biliyoruz. Bu dönemde vatandaşa destek olmasını geçtik, mevduatını bozdurana, kredisini yapılandırmak isteyene fahiş maliyetler çıkarıldığını duyuyoruz. Bu asla kabul edebileceğimiz bir şey değildir. Bu konunun titizlikle üzerine gideceğimizi bilmenizi isteriz." İfadelerini kullandı. Onlarca banka borçlu vatandaşa ve işsiz vatandaşa herhangi bir yapılandırma yapmamaktadır.

Bu bankalara borcu olanlar dikkat: Hemen gerekli talimatlara uymanız gerekiyor!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak yaptığı açıklamada “Vatandaşımızın özel bankalarla yaşadıkları sıkıntıları biliyoruz. Bu dönemde vatandaşa destek olmasını geçtik, mevduatını bozdurana, kredisini yapılandırmak isteyene fahiş maliyetler çıkarıldığını duyuyoruz. Bu asla kabul edebileceğimiz bir şey değildir. Bu konunun titizlikle üzerine gideceğimizi bilmenizi isteriz." İfadelerini kullandı. Onlarca banka borçlu vatandaşa ve işsiz vatandaşa herhangi bir yapılandırma yapmamaktadır. Yaptığı yapılandırma faizleri kabul edilebilir cinsten değildir. Özellikle 1 aylık borç erteleme faizi utanmasa anaparaya yakın olacak. Kredi ve kredi kartı borcu erteleme yapmayan veya yapıp çok fahiş faizler uygulayan bankaların üzerine üzerine gidilecek. Eğer ilgili yapılandırmaları daha makul seviyede yapmazlarsa bunun hesabını çok ağır bir şekilde ödeyecekler. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak bankalar konusunda geçerli işlemlerin yapılacağını ifade eti.

Milyonlarca vatandaşımızın bankalara borcu var, kamu bankalarından Korona virüse destek kredi paketleri duyuruluyor. 3 ay erteleme sunabilen özel bankalar fahiş fiyatlar verebiliyor. Ancak bazı özel bankalar halkımıza gerekli desteği tam bir şekilde sağlıyor. O bankalar haricinde diğer tüm özel bankalar konusunda ciddi yaptırımlar yapılacağı ifade edildi. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak konu ile alakalı açıklamalar yaparken Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan gerekli talimatların alındığını ve vatandaşımıza yardımcı olmayan özel bankaların bu yaptıklarına karşılık hesapların en ağır bir şekilde sorulacağı ifade edildi.  Bu açıklamalardan sonra bazı bankalar borç erteleme ile alakalı ayrıntıları güncelledi. İşte o bankalar:

ŞEKERBANK BORÇ YAPILANDIRMA

Sağlık sektöründe çalışan tüm vatandaşlarımızın mevcut bireysel kredi ve kredi kartı borçları talep etmeleri halinde Temmuz ayına kadar faizsiz ertelendi. Bireysel müşterilerin kredi kartı ve kredili mevduat hesap limitlerinde, ihtiyaç duymaları halinde kullanmalarını sağlamak üzere proaktif limit artış çalışması yapılacak

AKBANK BORÇ YAPILANDIRMA

Akbank’tan yapılan açıklamada "Bireysel ve tüzel müşterilerimizin 30 Haziran'a kadar olan anapara, faiz ve taksit ödemeleri talep olması halinde mevcut koşullarla 30 Eylül’e kadar ötelenebilecek." Açıklamaları yapıldı.

DENİZBANK BORÇ YAPILANDIRMA

Denizbank diğer bankalara nazaran daha yüksek erteleme verebiliyor. Ekonomik koşulların zorluğunun farkında olan Denizbank günümüzde en fazla borç yapılandırma ve erteleme verebilen banka oldu. En az 3 ay erteleme verebilen Denizbank’a başvurmanız halinde tüm kredi ve kredi kartı borçlarını en az 3 ay olacak şekilde ertelenebiliyor.

ODEABANK BORÇ YAPILANDIRMA

Odeabank, ödeme sıkıntısı çeken tüzel müşterilerin, ihtiyaç duymaları ve talep etmeleri halinde, 30 Nisan'a kadar olan anapara/faiz/taksit ödemeleri ilave bir koşul aranmaksızın 30 Haziran'a kadar öteleneceğini açıkladı.

TÜRKİYE EKONOMİ BANKASI BORÇ YAPILANDIRMA

Kredi kullanan bireysel ve tüzel müşteriler, yaşanan salgın nedeniyle ödeme sıkıntısı çekmeleri durumunda başvuruda bulunarak, 30 Haziran'a kadar olan anapara ve faiz ödemelerini aynı koşullarla 3 ay erteleyebilecek.

QNB FİNANSBANK BORÇ YAPILANDIRMA

QNB Finansbank’ta tıpkı Denizbank gibi en fazla erteleme veren bankalar arasına girdi. Korona virüs salgınına karşı verilen mücadelede halkımıza en büyük destekler sunabilen bankalar arasında olan QNB Finansbank, bireysel ve tüzel müşterilerine ödemeleri için erteleme imkânı sunduğunu duyurdu.

YORUM EKLE