Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

13 Temmuz 2020 Pazartesi 21:20:23

Bu formu dolduranlara aylık 2 bin 300 TL ödeme yapılacak!

Günümüzde ihtiyaç sahibi olan dar gelirli aile sahipleri için devlet tarafından birbirinden farklı destek ödemeleri sağlanıyor. Devlet tarafından verilen bu kira yardımları kapsamında pek çok vatandaşımız rahat bir nefes alma fırsatını elde edebilmektedir. İhtiyaç sahibi olan bireyler için önemli bir yer teşkil eden kira yardımları pek çok vatandaşımız için önemli bir yere sahip olarak pek çok vatandaşımız tarafından talep edilmektedir.

Günümüzde ihtiyaç sahibi olan dar gelirli aile sahipleri için devlet tarafından birbirinden farklı destek ödemeleri sağlanıyor. Devlet tarafından verilen bu kira yardımları kapsamında pek çok vatandaşımız rahat bir nefes alma fırsatını elde edebilmektedir. İhtiyaç sahibi olan bireyler için önemli bir yer teşkil eden kira yardımları pek çok vatandaşımız için önemli bir yere sahip olarak pek çok vatandaşımız tarafından talep edilmektedir. Kentsel dönüşüm projeleri dâhilinde pek çok vatandaşımız bu fırsatlardan yararlanarak rahat bir nefes almaktadır. Devlet tarafından vatandaşlarımız evleri kentsel dönüşüme tabii tutulmasıyla beraber aylık bin 150 TL kira yardımı ve 2 bin 350 TL taşınma ücret desteği sunulması ile önemli bir katkı sağlanmaktadır. Peki, bu kredi yardımlarından kimler yararlanabiliyor? Kira yardımı kimlere ödeniyor? İşte konuya dair tüm ayrıntılar…

Ülkemizde meydana gelen korona virüs salgını sebebiyle ekonomik açıdan pek çok vatandaşımız güçlük çekmeye devam ediyor. İş yerlerinden ayrılmak zorunda kalan ya da ücretsiz izine ayrılmak zorunda kalan binlerce vatandaşımız kiralarını ödemekte güçlük çekerek mağdur olmaktadırlar. Devlet tarafından bu zorlu süreç içerisinde kiralarını ödemekte güçlük çeken ihtiyaç sahipleri için birbirinden farklı destek ödemeleri sağlanmasının yanı sıra kira destek ödemeleri sağlanıyor. İhtiyaç sahipleri için kentsel dönüşüm projesi kapsamında kira destek ödemeleri sağlanmasıyla ön plana çıkılmaktadır. Devlet tarafından verilen kentsel dönüşüm projesi kapsamında bu süreç hızlı bir şekilde ilerleme kaydetmesi doğrultusunda her ay düzenli olarak kira destek ödemeleri veriliyor.

2020 KENTSEL DÖNÜŞÜM KİRA YARDIM DESTEK ÖDEMESİ NE KADAR?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından kentsel dönüşüm bazı altında kira ödemeleri sağlanmasıyla birlikte kira ödemeleri için zam miktarı açıklanmadı. Geçtiğimiz yıllar içerisinde Mayıs ayında açıklanan kentsel dönüşüm kira zam oranları Temmuz ayına gelinmesine rağmen henüz net bir açıklama bakanlıklar tarafından yapılmamasıyla dikkatleri üzerine çekmektedir. Bu zorlu süreç içerisinde vatandaşlarımıza destek olmak amacıyla yapılan bu destek ödemeleri pek çok vatandaşımız için olağanüstü fırsat sunmaktadır.

KENTSEL DÖNÜŞÜM KİRA YARDIMI İLLERE GÖRE DAĞILIMI!

Kentsel dönüşüm kira ödemeleri illere göre farklılık göstermektedir. 6 bölge baz alınması doğrultusunda kira ödemeleri belirlenerek gündemimizde ki yerini almaktadır. Bazı bölgeleri de özellikle düşük bölgeler de yer alan şehirler için yapılan ödeme miktarı 715 TL olarak belirlenmesiyle beraber yüksek bölgelerde bulunan iller için bu miktar kira ödemeleri bin 150 TL’ye kadar artış gösterebilmektedir. Ayrıca bazı özel şartlar kapsamında taşınma yardımı olarak da destek ödemeleri sunuluyor. Bu taşınma yardımı ise düşük bölgeler için bin 430 TL olarak ödenirken en yüksek limit olarak ise 2 bin 300 TL olarak ödemeler gerçekleşmektedir.

Kentsel dönüşüm kira yardımları için meydana gelen süre projeleri dahlinde her bölgeye göre değişiklik gösteren ödemeler iller dahilinde meydana gelmektedir. Riskli yapı ilan edilen bölgeler için 48 ay için kira yardım desteği sunulmasıyla beraber taşınmazla riçin ise bu süre 18 ay olarak belirlenmektedir.

KİRA YARDIMLARI İÇİN HANGİ EVRAKLAR GEREKMEKTEDİR?

  1. Başvuru dilekçesi
  2. Başvuru sahibinin tüzel kişi olması halinde firmayı temsil yetkisine sahip kişiye ait imza sirküleri
  3. Riskli yapının tahliye edildiğine dair Adres Bilgileri Raporu veya ilgili belediyesinden alınacak yazı,
  4. Tapu belgesi ve Güncel Taşınmaz Kaydı,
  5. Riskli yapının yıkım bilgisinin A.R.A.A.D. Bilgi Sistemine girilmiş olması,
  6. Hak sahibine/vekiline ait T.C. Ziraat Bankası A.Ş. vadesiz TL hesap cüzdanı fotokopisi

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı