Bu kişilere 2 bin 330 TL ödeme yapılacak! Sadece bu başvuruyu yapanlar yararlanabilecek!

Son dakika olarak duyurulan habere göre bu başvuruyu yapan vatandaşlarımızın tamamına 2 bin 330 TL ödeme yapılacak. Ödemelerin tamamı devlet tarafından karşılanacağı gibi aynı zamanda herhangi bir şekilde geri ödeme talep edilmeyecek. Vatandaşlarımızın Korona virüs gibi önemli bir salgının ortasında mağdur olması üzerine geliştirilen ve mağduriyetlerin giderilebilmesi için başlatılan yardım programlarından sonra devletimizin son olarak başlatmış olduğu yardım, en iyi yardım programlarından bir tanesi seçildi.

Bu kişilere 2 bin 330 TL ödeme yapılacak! Sadece bu başvuruyu yapanlar yararlanabilecek!

Son dakika olarak duyurulan habere göre bu başvuruyu yapan vatandaşlarımızın tamamına 2 bin 330 TL ödeme yapılacak. Ödemelerin tamamı devlet tarafından karşılanacağı gibi aynı zamanda herhangi bir şekilde geri ödeme talep edilmeyecek. Vatandaşlarımızın Korona virüs gibi önemli bir salgının ortasında mağdur olması üzerine geliştirilen ve mağduriyetlerin giderilebilmesi için başlatılan yardım programlarından sonra devletimizin son olarak başlatmış olduğu yardım, en iyi yardım programlarından bir tanesi seçildi. Tüm ihtiyaç sahiplerine 2 bin 330 TL ödeme yapılacağı bilgisi Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından bildirildi. Yapılacak olan başvuruların tamamı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde çalışmakta olan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafına yapılacak. 2 bin 330 TL’lik ödeme için kolları sıvayan devletimizin, vatandaşlarımızdan tek isteği hızlı bir şekilde başvuruların tamamlanmasıdır.

Korona virüs sonrası milyonlarca vatandaşımızın mağdur olduğu biliniyor ancak bu mağduriyetlerin giderilebilmesi için olağanüstü bir çaba gerekiyor. Özellikle ülkemizin içerisinde bulunduğu dar ekonomik durumlar sebebi ile milyonlarca kişinin ekonomik açıdan zor durumda olduğu biliniyor. Bu gibi durumların giderilebilmesi için ise vatandaşlarımıza yapılacak olan maddi yardımlara ihtiyaç var. O nedenle başlatılan bu yardım programı ile beraber milyonlarca vatandaşımızın tüm hızlı nakit işlemleri tamamlanacak. Tüm vatandaşlarımızın merak içerisinde beklediği 2 bin 330 TL yardım paketi nihayet başlatıldı. Başlatılan yardım programı ile beraber 65 yaş üzerinde olan tüm ihtiyaç sahiplerine aylık 2 bin 330 TL ödeme yapılacak. Ancak bu ödemeler asgari ücret seviyesinde ödemeler olması sebebi ile sadece hak eden başvuru sahiplerine yapılacak. O nedenle başvuru yapmadan önce vatandaşlarımızın tüm başvuru koşullarını karşıladıklarından emin olmaları gerekmektedir.

KİMLER 2 BİN 330 TL ÖDEME ALABİLİR?

Sadece 65 yaş ve üzeri, herhangi bir geliri olmayan vatandaşlarımızın aylık 2 bin 330 TL ödeme alma hakkı vardır. O nedenle başvuru yapmadan önce mutlaka aşağıdaki şartları kontrol etmelisiniz:

  • T.C. vatandaşı olmak
  • 65 yaş ve üzeri olmak
  • Emeklilik, İŞKUR, Aile Bakanlığı gibi kurumlardan herhangi bir ödeme almamak
  • Ek gelire sahip olmamak
  • Emekli olmamak

Vatandaşlarımızın yukarıdaki tüm şartları karşılamaları halinde her ay Ziraat Bankası hesaplarına 2 bin 330 TL ödeme yatırılacak.

BAŞVURU NEREYE YAPILACAK?

Her ay 2 bin 330 TL ödeme almak için başvurular Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı olarak çalışan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına başvuru yapmak gerekiyor. Başvuru esnasında yanınızda bulunması gereken herhangi bir evrak yok, T.C. kimlik belgesi haricinde. Başvurulardan önce mutlaka Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfını arayarak ön bilgi almanız gerekmektedir. Aylık 2 bin 330 TL ödemelerin nasıl ve ne zaman yapılacağı konusunda hala herhangi bir açıklama yapılmadı ancak Ağustos ayı itibari ile ödemelerin başlayacağı düşünülüyor. O nedenle 25 Temmuz 2020 tarihinden önce mutlaka başvurularınızı tamamlamanız gerekiyor.


 

YORUM EKLE