Bu kişilere aylık 750 TL ödeme yapılıyor! Hemen başvuru yapın!

Ev hanımı olan bireyler için e Devlet yapacağınız başvuru sayesinde aylık 750 TL destek ödemelerinden yararlanma fırsatını elde edebilirsiniz Geçtiğimiz yıl içerisinde yapılan bu başvuru 2020 yılı içerisinde de e Devlet üzerinden alınacağı açıklanması ile birlikte dikkatleri üzerine çekmektedir. Pek çok vatandaşımız tarafından yapılan bu araştırmalar kapsamında Sosyal Güvenlik Kurumu, Kurumsal Çocuk Bakım Hizmetleri kapsamında yeni bir proje başlatması ile birlikte çalışan her anne için aylık 100 Euro ödeme yapacağını açıkladı.

Bu kişilere aylık 750 TL ödeme yapılıyor! Hemen başvuru yapın!

Ev hanımı olan bireyler için e Devlet yapacağınız başvuru sayesinde aylık 750 TL destek ödemelerinden yararlanma fırsatını elde edebilirsiniz Geçtiğimiz yıl içerisinde yapılan bu başvuru 2020 yılı içerisinde de e Devlet üzerinden alınacağı açıklanması ile birlikte dikkatleri üzerine çekmektedir. Pek çok vatandaşımız tarafından yapılan bu araştırmalar kapsamında Sosyal Güvenlik Kurumu, Kurumsal Çocuk Bakım Hizmetleri kapsamında yeni bir proje başlatması ile birlikte çalışan her anne için aylık 100 Euro ödeme yapacağını açıkladı. Bu kapsam doğrultusunda çalışan anneler çocuklarını kreş, anaokulu ya da gündüz bakımevi gibi okul öncesi eğitim bakımlarını karşılama fırsatını sağlamak amacıyla bu projeyi başlatmış bulunmaktadır.

15 Ekim 2019 tarihi itibari ile başvurular başlatılmasıyla birlikte yapılan bu proje başvuruları 31 Mart 2022 tarihinde sona ereceği açıklanmıştır. Yapılan açıklamalar ile birlikte çalışan anneler için verilecek olan 100 Euro destek ödemeleri annelerin çocukları için büyük avantaj sağlayacak. Anneler iş hayatına devam etmeleri kapsamında çocuklarını anaokulu ya da kreş gibi okul öncesi eğitim ve bakımlarını giderme olanağına sahip olabilecek.

AYLIK 100 EURO ÖDEMENİZİ ALABİLİRSİNİZ!

Son zamanların sık sık gündeminde yer alan konular arasında çalışan anneler için olağanüstü destek ödemelerin sağlanması bulunuyor. 0 ila 60 ay arasında küçük çocuğu bulunan ve çalışma hayatına devam etmek isteyen anneler için doğum öncesi çalıştığı yerine dönmesi ya da yeni bir iş kapsamında gerekli değerlendirmeler yapılacaktır. Kreş, anaokulu, gündüz bakım evi gibi birçok olanaktan faydalanmak adına masrafların bir kısmını karşılama fırsatını sunulmaktadır.

Anneler için verilecek olan 100 Euro projpe kapsamında Euro olarak belirlenmektedir. TL cinsinden ise 750 TL olarak belirlenmesi ile gündemimizde ki yerini almaktadır. Aynı zamanda ilk ay bir kereliğine mahsus olmak için çocukların kırtasiye masraflarını karşılamak amacıyla 100 Euro daha ödeme olanağı sunulmaktadır. Proje SGK tarafından yürütülmesiyle beraber kadın çalışanların istihdamını arttırmak hedeflenmektedir. En fazla 24 aya kadar mali desteğin sağlanacağı bu fırsat dahilinde toplam 2 bin 400 Euro yani 15 bin 570 TL ödeme yapılacağı açıklandı. Çocuk 72 aylık olmasıyla beraber ilkokula başlaması durumunda verilen destek ödemelerinde kesinti yapılmaktadır.

100 EURO DESTEKTEN KİMLER YARARLANABİLİR?

Son zamanlarından en çok araştırılan soruları arasında 100 Euro destek ödemelerinden kimlerin yararlanabileceği merak edilmektedir. Çocuk sahibi olan ve çocuğu 0 ila 60 ay aralığında bulunan anneler için geçerli olmaktadır. Ancak unutulmamalıdır ki annenin çalışma hayatına devam etmesi için istihdamı arttırmak amacıyla bu destek ödemeleri sağlanmaktadır. Bu proje Ankara, Antalya, Bursa, Elazığ, İstanbul, İzmir ve Malatya illerinde ikamet eden bireyler için geçerli olmaktadır. Başka illerde bulunan bireyler ve part Time çalışan bireyler için bu proje geçerliliğini korumamaktadır. Ayrıca devlet tarafından belirlenen şartlara uyum sağlamak da önemli unsurlar arasında bulunmaktadır. Bu şartlar;

1- Çocuklu annenin ikametgâhı aynı olması

2- Kesin kayıt tarihi itibariyle 4/1-a SSK sigortalısı olarak tam zamanlı çalışmıyor olmak

3- Kesin kayıt tarihi itibariyle son bir yılda SGK'ya bildirilen primi esas kazancı aylık 5166 TL'den düşük olması şartları aranmaktadır.

Başvuru yapmak isteyen bireyler başvuru işlemlerini e Devlet uygulaması üzerinden gerçekleştirme olanağına sahip olabilmektedir. 2020 yılı için başvurular başlamasıyla beraber pek çok vatandaşımız bu olanaklardan yararlanma fırsatını bulabilmektedir.

YORUM EKLE