Bizimle iletişime geç
iLan365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

iLan365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

11 Ekim 2020 Pazar 13:50:15

Burs isteyenlere dikkat! 3200 TL burs desteği başvuruları başladı

Son zamanlarda yaşanan virüs salgını nedeniyle pek çok kişiyi ekonomik anlamda zor zamanlar geçirdi. Geçirilen zor zamanlarda olumsuz anlamda etkilenen kişilerden büyük çoğunluğu ise öğrenciler oldu. Üniversitelerin açılmaya başlaması ile birlikte İstanbul büyükşehir belediyesi tarafından üniversite öğrencilerine burs desteği geldi. İstanbul büyükşehir belediyesi tarafından yapılan açıklamada her sene olduğu gibi bu sene de ihtiyaç sahibi öğrenciler için burs desteği yapılacağı açıklandı. İhtiyaç sahibi olan her üniversite öğrencisine 3200 TL yardım bursu yapılacak.

Son zamanlarda yaşanan virüs salgını nedeniyle pek çok kişiyi ekonomik anlamda zor zamanlar geçirdi. Geçirilen zor zamanlarda olumsuz anlamda etkilenen kişilerden büyük çoğunluğu ise öğrenciler oldu. Üniversitelerin açılmaya başlaması ile birlikte İstanbul büyükşehir belediyesi tarafından üniversite öğrencilerine burs desteği geldi. İstanbul büyükşehir belediyesi tarafından yapılan açıklamada her sene olduğu gibi bu sene de ihtiyaç sahibi öğrenciler için burs desteği yapılacağı açıklandı. İhtiyaç sahibi olan her üniversite öğrencisine 3200 TL yardım bursu yapılacak. İstanbul büyükşehir belediyesi tarafından yapılan bu burstan yararlanmak isteyen kişiler başvurularını internet üzerinden yapacaklar. Üniversite öğrencileri için yapılacak olan burs desteğinde merak edilen pek çok konu hakkında açıklamalar yapılmaya başlandı. Öğrenciler tarafından en çok merak edilen konu ise başvuruların nasıl yapılacağıydı. Bu konu hakkında açıklamalar ise yavaş yavaş yapılmaya başlandı.

Burs için başvuru koşulları nelerdir?

İstanbul büyükşehir belediyesi tarafından üniversite öğrencilerine verilecek olan bursta bazı koşullar mevcuttur. Bu koşullar hakkında öğrenciler büyük bir merak ile beklerken başvuru koşulları açıklandı. 3200 TL burs desteği alabilmek için ilk olarak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanız şartı geliyor. Burs almak isteyen öğrencinin annesinin ya da babasının vefat etmesi durumunda herhangi bir aile yakınının İstanbul’da ikamet etmesi gerekir. Lisans ya da ön lisans öğrencisi olmak ve aktif olarak okula devam ediyor olmak bu burs için en önemli koşullar arasında yer alır. Devlet üniversitesinde okumak veya özel üniversitede okunuyorsa bile mutlaka %100 burslu olarak okumak burs için başvuru koşulları arasında yer alır. Ayrıca maddi anlamda yardıma veya desteğe ihtiyacı olan bir kişi olmak 3200 TL burs desteği için olması gereken koşullardan bazılarıdır.

Burs başvurusu için gerekli olan belgeler ve evraklar nelerdir?

3200 TL burs desteği almak için gerekli koşulları sağlayan öğrencilerin başvuru yapmak için gerekli bazı belgeleri ve evrakları tamamlamaları gerekir. Bu belgeler ise; Nüfus cüzdanının fotokopisi, Öğrenci belgesi ve not durumunu gösteren transkript, Ailenin maddi durumunu gösteren belgeler, Ailede okuyan başka çocuk var ise okuduğunu gösteren belgeler, Disiplin cezası almadığına dair belge ve sabıka kaydı, Ailede engelli biri var ise engelli olduğuna dair engelli raporu fotokopisi, Öğrencinin kendisinin ve ailenin ikametgâh belgesi, Öğrencinin banka hesap bilgilerinin olduğu belgeler başvuru sırasında mutlaka yanınızda bulundurulması gereken evraklar olarak belirtilmiştir.

Bu belgelerin hepsini tamamladıktan sonra burs başvurusu için gerekli her şey gerçekleşmiş olur. Sonrasında ise başvurunuzu internet üzerinden yaparak İstanbul büyükşehir belediyesi tarafından üniversite öğrencilerine 3200 TL destek bursunu almaya hak kazanabilirsiniz. ancak başvuru için gerekli koşulları ya da gerekli belgeleri ve evrakları tamamlamaz iseniz burs başvurunuz değerlendirilmeyecektir ve başvurunuz geçersiz sayılır. Bu nedenle boş başvurusu yapmak isteyen üniversite öğrencileri için en önemli nokta mutlaka bu iş başvuru koşullarını ve gerekli olan belgeleri dikkatli bir şekilde incelemeleri ve kendilerini uygun olup olmadığını değerlendirdikten sonra başvurularını yapmaları gerektiğidir.

Öğrenciler için son zamanlarda yaşanan ekonomik sıkıntıların biraz da olsa azaltılması için devlet tarafından İstanbul büyükşehir belediyesinin üniversite öğrencilerine destek vermesi öğrencileri bir hayli mutlu etti. Son zamanlarda üniversite öğrencilerinin korona virüs nedeni ile ekonomik anlamda da sıkıntı yaşamaları İstanbul büyükşehir belediyesi tarafından sağlanan burs sayesinde en az seviyeye indirilecektir. Burs desteğini duyan öğrenciler ise bursla alakalı bilgi edinmeye başladılar.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı