Çalışan Çalışmayan Annelere 100 Euro Ödeme E-Devlet üzerinden başladı! Kontenjan artırıldı

Çalışan Çalışmayan Annelere 1000 euro ödeme, E-devlet üzerinden başvuraya açıldı. E-Devlet üzerinden yapılacak başvurularda 870 TL ev hanımı olan annelere ödenecek. 2019 yılında olduğu gibi 2020 Eylül da başvurular E-Devlet üzerinden alınıyordu. Ancak son dakika olarak başvuru ekranı E-devlet üzerinden yapılmaya başlanan ve Eylül ayında kontenjanın artırıldığı duyurusu sonrası kötü haber de geldi.

Çalışan Çalışmayan Annelere 100 Euro Ödeme E-Devlet üzerinden başladı! Kontenjan artırıldı

Çalışan Çalışmayan Annelere 1000 euro ödeme, E-devlet üzerinden başvuraya açıldı. E-Devlet üzerinden yapılacak başvurularda 870 TL ev hanımı olan annelere ödenecek. 2019 yılında olduğu gibi 2020 Eylül da başvurular E-Devlet üzerinden alınıyordu. Ancak son dakika olarak başvuru ekranı E-devlet üzerinden yapılmaya başlanan ve Eylül ayında kontenjanın artırıldığı duyurusu sonrası kötü haber de geldi.

Çalışmayan anneler başvuramayacak!

Son Dakika olarak duyurulan kampanyada Çalışmayan Annelere kötü haber. Kısa süreliğine açılan çalışmayan anne başvuruları şu an için durduruldu. Özellikle Korona günlerinde sadece çalışan anneler başvuru yapabilecek. Çalışmayan anneler için çok yakında başvuru ekranı açılacak!

Kadınlara 850 TL Verilecek!

Kadın okuyucularımıza müjdeli haberi verelim. 100 Euro yardımlarla ilgili 2020 yılında beklenen adım gerçekleşti. Son günlerde sık sık gündemde olan bu desteğin ayrıntıları ve başvuruların açılması ve nasıl yapılacağını anlatalım. Devlet destekli yasal destek olmasada, AB projesinden ibaret olan 100 avroluk yardım, ülkemizde Avrupa Birliği ortak kararıyla finanse ediliyor. SGK tarafından "Kurumsal Çocuk Bakım Hizmetleri Yoluyla Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi" kapsamında annelere mali destek uygulamasına ilişkin proje 2019 yılında olduğu gibi 2020 yılında açıldı. 

Hangi Annelere 850 TL Verilecek?

100 Euro devlet desteği yararlanmak için 0-60 ay aralığında çocuk sahibi olmanız gerekmtekdir ve Ankara, Antalya, Bursa, Elazığ, İstanbul, İzmir ve Malatya illerinden birinde ikamet etmeniz gerekmektedir. Başka illerde ikamet edenler ile Part Time çalışanlar şu an için faydalanamayacaktır. Ancak 2021 yılında tüm Türkiye'de olması beklenmektedir ayrıca aranan şartlarda;

1- Çocuklu annenin ikametgahı aynı olması

2- Kesin kayıt tarihi itibariyle 4/1-a SSK sigortalısı olarak tam zamanlı çalışmıyor olmak

3- Kesin kayıt tari itibariyle son bir yılda SGK'ya bildirilen primi esas kazancık aylık 5166 TL'den düşük olması şartları aranmaktadır.

Başvurular nereden yapılacak?

Başvurular E-Devlet üzerinden yapılacak. Bugün itibariyle E-Devlet üzerinden başvurular 2020 yılı için yeniden başladı.Destekten yararlanacak anneler 0-60 ay aralığında çocuğunu proje uygulama illerindeki Milli Eğitim Bakanlığı ya da Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı anadokulu, kreş ve gündüz bakımevine düzenli olarak göndermeniz gerekmektedir.

Kaç Kişi Destek alabilecek?

Şu an için duyurulan ödemelerde, İstanbul'da 3250 anne, Ankara'da 1500 Anne, İzmir'de 1500 Anne, Antalya'da 1500 anne, Bursa'da 1250 anne ve Malatya'da 750 Annenin yanı sıra 2020'de Elazığ'da 500 anne yararlanabilecek. Toplam 10.250 Anne 650 TL yardımdan yararlanabilecek.

Ödeme Miktarları ne kadardır?

Ödeme miktarları aylık 100 avrodur. Tek bir çocuk için en fazla 24 ay para alabilirsiniz. 24 ay sonra sürekli olarak 10.500 kişi değişecektir. Bu ödeme geçimini zor sağlayan annelerin kreş, anaokulu ve gündüz bakımevine çocuğunu gönderip masrafların bir kısmını karşılamaktır. 72 aylık olan çocuklardan bu ödeme kesilecektir. Ödemeler Halk Bankasına yatırılacaktır. Bu sebeple Halk bAnkası hesabı açmanız gerekmektedir.

Destek nasıl kesilir?

Destek 24 ay süre doldukdan sonra kesilmektedir ayrıca çocuk 72 aylık olduğunda yine destek sona erdirilecek E-devlet üzerinden diğer kazanan adaylar 24 ay ödeme almaya başlayacaktır. 31 Mart 2022 tarihine kadar düzenli ödemeler şimdilik yapılacak. Sakın geç kalmayın.

Başvurular yapmak için;

E-devlet üzerinden https://www.turkiye.gov.tr/ kurumsal çocuk yazarak girerek doldurmanız gereken alanları doldurabiirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2020, 23:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
Zeyneb
Zeyneb - 8 ay Önce

Çalışan anne zaten para kazanıyor bu nasıl avrupa birliğidir...çalışmayan annelere asıl destek verilmeli onların suçu ne ...onların ihtiyacı var asıl hergün evde kendine ayıracak zamanı olmayan hanımların desteklenmesi teşvik alması lazım bence

Hatice
Hatice @Zeyneb - 8 ay Önce

çünkü bu yardım kreş ve bakım yardımı neden çalışmayan anneye verilsin çalışan annenin hakkı tabi.

ayse
ayse - 8 ay Önce

E devlet uzerinden nasil yapiliyor nereye girmemiz gerekiyor

Ümmü Bayer
Ümmü Bayer - 8 ay Önce

Neden başka illerde yok neden ayrımcılık yapıyor bu devlet

AyşegülHan
AyşegülHan @Ümmü Bayer - 8 ay Önce

Bu bir AB projesi, devlet projesi değil. İlk olarak bu illerde pilot olarak uygulanacak. Eğer haberi okursanız seneye tüm Türkiye'de başlayacağı yazıyor.

Fatma yiğit
Fatma yiğit - 8 ay Önce

Öyle bir saçmalık ancak türkiye gibi bir ülkede olabilir zaten ya vermeyin yada bütün illere verin

Kenan bingöl
Kenan bingöl @Fatma yiğit - 8 ay Önce

Haberin tamamını okursan anlarsın. Neden verilmediğini. Haberi tam okumadan hemen neden her şehire verilmiyor diye yorum yapmazsın.

Gul Bahar aka
Gul Bahar aka - 8 ay Önce

Ben 32 yasindayim 7 cocugum var 2 okuyor ck zor durumdayim esim calismiyor oturdugu ev Kira ve ck bakimsiz akiyor lutfen yardim edim bana

Fatih
Fatih @Gul Bahar aka - 8 ay Önce

Bi ara vermeyi düşünmedinizmi bacım bu yaşına kadar sadece 5,5 sene hamile kalmışsın işin zor Allah yardım etsin

Hüseyin
Hüseyin @Gul Bahar aka - 8 ay Önce

Gul bahar hanim hangi sehirdesiniz?

Trump
Trump @Gul Bahar aka - 8 ay Önce

Bakabilecegin kadar çocuk yap

Aysegul ustun
Aysegul ustun - 8 ay Önce

Niye baska sehirlerde yok ya her sehrine versin yada hic vermesin bizim gunahimiz ne boyle sacma bir uygulama olamaz 3 cocugum. Var hem calisiyorum hem kanser babam var onla ilgileniyorum gece yatmiyorum bile bazen bize revami bu

Gamze miraç
Gamze miraç - 8 ay Önce

Başvuruyu yapan var mı nerden yapılıyor e devletin

Esma
Esma @Gamze miraç - 8 ay Önce

Ben e devlet üzerinden yazıyorum ama herhangi bi şey çıkmıyor

Yorumcu
Yorumcu @Gamze miraç - 8 ay Önce

E devlet üzerinde Arama kutucuğuna kurumsal çocuk yazmanız yeterli

Şerif sinan
Şerif sinan @Gamze miraç - 8 ay Önce

Merhaba arkadaşlar nereden yapılıyor bu başvuru bilgilendirebilir misiniz lütfen

Rahime dumlupinar
Rahime dumlupinar - 8 ay Önce

Neden Konya'da yokta diğer illerde var devletimiz böyle iste ayrımcılık yapar benimde 5 çocuğum var büyük oğlum asker de en küçük 1 yaşında üstelik pramator bebek maması çok pahalı duy Tayyip baba duy ev kadınıyım cailaamiyorum ne den bizlere yaprdim yok neden

Nurcan colak
Nurcan colak @Rahime dumlupinar - 8 ay Önce

Sen dogur dogur .tayyip babaaa de adam naosin..ben 2 tane ye bakamioyorum..