Bizimle iletişime geç
iLan365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

iLan365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

2 Ekim 2020 Cuma 14:23:38

Çalışan Çalışmayan Tüm Annelere 100 Euro Ekim ayı Ödemeleri E-Devlet üzerinden yapılacak

Çalışan Çalışmayan Annelere 1000 euro ödeme, E-devlet üzerinden başvuraya açıldı. E-Devlet üzerinden yapılacak başvurularda 870 TL ev hanımı olan annelere ödenecek. 2019 yılında olduğu gibi 2020 Ekim ayında başvurular E-Devlet üzerinden alınıyordu. Ancak son dakika olarak başvuru ekranı E-devlet üzerinden yapılmaya başlanan ve Ekim ayında kontenjanın artırıldığı duyurusu sonrası kötü haber de geldi.

Çalışan Çalışmayan Annelere 1000 euro ödeme, E-devlet üzerinden başvuraya açıldı. E-Devlet üzerinden yapılacak başvurularda 870 TL ev hanımı olan annelere ödenecek. 2019 yılında olduğu gibi 2020 Ekim ayında başvurular E-Devlet üzerinden alınıyordu. Ancak son dakika olarak başvuru ekranı E-devlet üzerinden yapılmaya başlanan ve Ekim ayında kontenjanın artırıldığı duyurusu sonrası kötü haber de geldi.

Çalışmayan anneler başvuramayacak!

Son Dakika olarak duyurulan kampanyada Çalışmayan Annelere kötü haber. Kısa süreliğine açılan çalışmayan anne başvuruları şu an için durduruldu. Özellikle Korona günlerinde sadece çalışan anneler başvuru yapabilecek. Çalışmayan anneler için çok yakında başvuru ekranı açılacak!

Kadınlara 850 TL Verilecek!

Kadın okuyucularımıza müjdeli haberi verelim. 100 Euro yardımlarla ilgili 2020 yılında beklenen adım gerçekleşti. Son günlerde sık sık gündemde olan bu desteğin ayrıntıları ve başvuruların açılması ve nasıl yapılacağını anlatalım. Devlet destekli yasal destek olmasada, AB projesinden ibaret olan 100 avroluk yardım, ülkemizde Avrupa Birliği ortak kararıyla finanse ediliyor. SGK tarafından “Kurumsal Çocuk Bakım Hizmetleri Yoluyla Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi” kapsamında annelere mali destek uygulamasına ilişkin proje 2019 yılında olduğu gibi 2020 yılında açıldı. 

Hangi Annelere 850 TL Verilecek?

100 Euro devlet desteği yararlanmak için 0-60 ay aralığında çocuk sahibi olmanız gerekmtekdir ve Ankara, Antalya, Bursa, Elazığ, İstanbul, İzmir ve Malatya illerinden birinde ikamet etmeniz gerekmektedir. Başka illerde ikamet edenler ile Part Time çalışanlar şu an için faydalanamayacaktır. Ancak 2021 yılında tüm Türkiye’de olması beklenmektedir ayrıca aranan şartlarda;

1- Çocuklu annenin ikametgahı aynı olması

2- Kesin kayıt tarihi itibariyle 4/1-a SSK sigortalısı olarak tam zamanlı çalışmıyor olmak

3- Kesin kayıt tari itibariyle son bir yılda SGK’ya bildirilen primi esas kazancık aylık 5166 TL’den düşük olması şartları aranmaktadır.

Başvurular nereden yapılacak?

Başvurular E-Devlet üzerinden yapılacak. Bugün itibariyle E-Devlet üzerinden başvurular 2020 yılı için yeniden başladı.Destekten yararlanacak anneler 0-60 ay aralığında çocuğunu proje uygulama illerindeki Milli Eğitim Bakanlığı ya da Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı anadokulu, kreş ve gündüz bakımevine düzenli olarak göndermeniz gerekmektedir.

Kaç Kişi Destek alabilecek?

Şu an için duyurulan ödemelerde, İstanbul’da 3250 anne, Ankara’da 1500 Anne, İzmir’de 1500 Anne, Antalya’da 1500 anne, Bursa’da 1250 anne ve Malatya’da 750 Annenin yanı sıra 2020’de Elazığ’da 500 anne yararlanabilecek. Toplam 10.250 Anne 650 TL yardımdan yararlanabilecek.

Ödeme Miktarları ne kadardır?

Ödeme miktarları aylık 100 avrodur. Tek bir çocuk için en fazla 24 ay para alabilirsiniz. 24 ay sonra sürekli olarak 10.500 kişi değişecektir. Bu ödeme geçimini zor sağlayan annelerin kreş, anaokulu ve gündüz bakımevine çocuğunu gönderip masrafların bir kısmını karşılamaktır. 72 aylık olan çocuklardan bu ödeme kesilecektir. Ödemeler Halk Bankasına yatırılacaktır. Bu sebeple Halk bAnkası hesabı açmanız gerekmektedir.

Destek nasıl kesilir?

Destek 24 ay süre doldukdan sonra kesilmektedir ayrıca çocuk 72 aylık olduğunda yine destek sona erdirilecek E-devlet üzerinden diğer kazanan adaylar 24 ay ödeme almaya başlayacaktır. 31 Mart 2022 tarihine kadar düzenli ödemeler şimdilik yapılacak. Sakın geç kalmayın.

Başvurular yapmak için;

E-devlet üzerinden https://www.turkiye.gov.tr/ kurumsal çocuk yazarak girerek doldurmanız gereken alanları doldurabiirsiniz.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı