Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

20 Kasım 2020 Cuma 11:59:08

Çalışma Bakanlığı görülmemiş zam açıklaması! On Binlerce Vatandaşımızı Yakından İlgilendiren Son Dakika Açıklamalar! İşte maaşlardaki o zam miktarı

Çalışma Bakanlığından görülmemiş zam açıklaması. Hem Maliye Bakanlığı hem Çalışma bakanlığı On Binlerce vatandaşımıza büyük sürpriz. Görülmemiş zam olarak yapılan açıklamada Çalışma Bakanlığı 3600 ek gösterge konusunda çalışmalara devam ediliyo denildi. Memur ve emekli maaşlarını doğrudan etkileyecek 3600 ek gösterge için öğretmen, polis, hemşire imam gibi bir çok vatandaş bekliyor.

3600 ek gösterge zammı ile ilgili son dakika gelişmelerin gündemimizde gelmesinin ardından on binlerce vatandaşımız için müjdeli haber geldi. Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan tarafından 3600 ek gösterge ile ilgili önemli açıklamalar yapmasının ardından dikkatleri üzerine çekerek dikkatleri üzerine çekmiştir. Bakan Elvan  gösterge zammı ile ilgili önemli açıklama yaparak pek çok vatandaşımız için müjdeli haberi verdi. Bakan Elvan, “Bakanlıktaki arkadaşlarımız ile Çalışma Bakanlığı’nın 3600 ek gösterge konusundaki çalışmaları devam ediyor” ifadelerini kullanarak detayları paylaştır.

Öğretmen, polis ve hemşire maaşları ile ilgili son dakika gelişmelerin gündemimizde ki yerini almasının ardından vatandaşlarımız bu olanakları değerlendirmek için gün yüzüne çıkmaktadır. Mevcut maaşları arttırmakla beraber asıl etki emeklilik ikramiyeler ve emekli maaşları ile ilgili de son dakika gelişmelerin gündemimize gelmesi bekleniyor. Ek gösterge zamları ile yapılan açıklamalar ardından hizmet sınıfı 3600 ek göstergesi ile ilgili ayrıntıları haber adresimiz üzerinden öğrenme fırsatını elde edebilirsiniz. İşte ayrıntılar…

3600 EK GÖSTERGE ZAMMI YAPILACAK MI?

3600 Ek gösterge zammı ile ilgili yapılan açıklamalar doğrultusunda Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, 3600 Ek gösterge ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Bakan Elvan ek gösterge ile ilgili olarak, “Bakanlıktaki arkadaşlarımız ile Çalışma Bakanlığı’nın 3600 ek gösterge konusundaki çalışmaları devam ediyor. Bunun belirli bir yükü söz konusu” dedi. Eş durumu atamalarıyla ilgili bir mağduriyet olduğunu belirten Elvan, “Gerekli talimatı verdim. Bir mağduriyetin yaşanmaması gerekiyor. Eğer varsa, biz bu mağduriyeti de gideririz” diye konuştu. Bu kapsam doğrultusunda ek gösterge yüksek olması sebebiyle emekli aylıklarını da ön plana çıkarmasının ardından 1’nci derece kadroları için ek gösterge rakamların yüksek olmasına yönelik çalışmalar sürdürülmektedir.

Bakan Elvan ek gösterge ile ilgili olarak, “Bakanlıktaki arkadaşlarımız ile Çalışma Bakanlığı’nın 3600 ek gösterge konusundaki çalışmaları devam ediyor. Bunun belirli bir yükü söz konusu” dedi. Eş durumu atamalarıyla ilgili bir mağduriyet olduğunu belirten Elvan, “Gerekli talimatı verdim. Bir mağduriyetin yaşanmaması gerekiyor. Eğer varsa, biz bu mağduriyeti de gideririz” diye konuştu.

ZAM ORANLARI AÇIKLANDI! KİM NE KADAR ALACAK?

Memur maaşlarında kullanılan ölçütler arasında yerini alan ek gösterge de son dakika gelişmelerin gün yüzüne çıkmasının ardından dikkatleri üzerine çekerek ön plana çıkmaktadır. On binlerce vatandaşımızı yakından ilgilendiren bu gelişmeler doğrultusunda asıl etkilerin emekli ikramiye ve maaşlarına yansıtılacağına dair araştırmalar gündemimizde bulunmaktadır. Ek göstergesi 3600 olan memur ve düşük olan bir memurun alacağı zam ya da maaş miktarları farklılık gösterilmesi üzerine dikkatleri üzerine çekiyor. Öğretmen, polis ve öğretmen gibi pek çok vatandaşımızın bu fırsatlardan yararlanabileceği açıklanması ile dikkatleri üzerine çekmektedir.

MEMUR YA DA EMEKLİ MAAŞLARI NE KADAR ARTACAK?

• Öğretmen, polis, hemşire ve imamların maaşları 3600 ek göstergeye göre hesaplandığı takdirde, 25 yıllık bir hizmeti bulunan bir memur, 1/4 dereceden emekli olduğunda 2 bin 950 lira emekli aylığı alacak.

• Örneğin hemşerilerin 2 bin 349 lira iken emekli aylığı 2 bin 950 lira olacak.

• Aynı derecede bulunan Öğretmenlerin ise 2 bin 417 lira olan emekli aylığı aynı şekilde 2 bin 950 lirada eşitlenecek.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı