Çalışma Bakanlığı İntibak açıklaması! SGK, Bağkur ve SSK tüm Emekli Maaşlarında 355 TL İntibak Zammı ne zaman gelecek

Çalışma Bakanlığı müjdeyi verdi. ÇB SSK ve Bağkur Emekli maaşlarına 355 TL İntibak zammı onaylandı. Bağkur ve SSK emeklileri için 355 TL İntibak zammı ne zaman ödenecek? İntibak zammı ne zaman yatacak. Tüm emekliler İntibak zammının hesaplara yatacağı tarihe çevrildi.

Çalışma Bakanlığı İntibak açıklaması! SGK, Bağkur ve SSK tüm Emekli Maaşlarında 355 TL İntibak Zammı ne zaman gelecek

Çalışma Bakanlığı müjdeyi verdi. ÇB SSK ve Bağkur Emekli maaşlarına 355 TL İntibak zammı onaylandı. Bağkur ve SSK emeklileri için 355 TL İntibak zammı ne zaman ödenecek? İntibak zammı ne zaman yatacak. Tüm emekliler İntibak zammının hesaplara yatacağı tarihe çevrildi.

Çalışma Bakanlığı Yeni Açıklama!

Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, bugün yaptığı açıklamda "Biz İntibak Zammını'da Formülünü onayladık ve teklifimizi 355 TL olarak sunduk. Ancak Corona Virüs nedeniyle gerek 1500 TL zammın yükselmesi, gerek 1000 TL Bayram ikramiyesi hesapları çerçevesinde şu an için resmi intibak zammı duyurusu gelmeyecek. Ancak bu sorunlar ortadan kalkınca Emeklilerimize daha müjdeli haberi vereceğiz" dedi.

Ne Demiştik eski haberimizde; Bakan bugün bizi harfi harfine onayladı. İşte o haberimiz; 

İntibak Zammı ödemeleri Gelecek!

Çalışma Bakanlığı SSK Bağkur emekli maaşlarına 355 tl intibak zammı kampanyası başlatılmıştır. Ülkemizdeki BAĞKUR ve SSK emeklileri 2020 yılı içinde intibak zammı için beklemeye girmişlerdir. Bu kanun için hükümetin kararını verdi. İntibak ödemeleri en düşük emekli maaşın 1500 TL olmasının ardından düşük maaş kalmayarak, herkesin ödemesinin yükseleeceğini duyuruldu. Haberimizde sizlere bu konu hakkında değerlendirmeler yapacağız.

Ülkemizdeki emekli vatandaşların kulağı hükümetten gelecek intibak yasasındaydı. Bu konuda vatandaşlarımız çok uzun zamandır bir düzenleme beklemektedirler. Müjdeli haber olarak beklenen intibak yasasında ilk olarak 55 TL zam olacaktır. Bu zam oranı ile birlikte en fazla intibak zammı 355 TL’ye kadar çıkmaktadır. Emekliler intibak düzenlemelerini merak ettikleri gibi ayrıca Çalışma bakanlığının bu konu hakkında atacağı adımları da merak etmektedirler. Ancak bugün çok güzel gelişmeler yaşandı, İntibak zammı onaylandı.

Gün içerisinde ikinci müjde geldi. Ziraat Bankası 500-750 TL ödemesi yapacağını SGK ile anlaşmasıyla gözler İntibak zammına çevrildi. Burada bile değişen maaş farkları nedeniyle İntibak zammı ödemesi yapılacak. Promosyonda en düşük ücretle en yüksek arasında oluşan fark düşük maaş alanları üzüyor.

Bakan açıkladı! Teklifi sunduk!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt'e sorulan İntibak zammı geliyor haberleri sonrası "Bakanlık tarafından onayladık, TBMM'de görüşülecek ve sayın Cumhurbaşkanımıza götürülecek" açıklaması yaptı. İntibak zammı için ödeneceği tarih Nisan olarak belirlendi.

Çalışma Bakanlığı Emekliye İntibak Zammı Adımı Neler Değişti?

2020 Yılında Aile ve Çalışma Bakanlığının intibak zammı ile ilgili bir çalışma yapıldı ve komisyondan geçti. TV kanalları tarafından çıkan bu haberlerde bu bakanlığın intibak yasası ile ilgili bir çalışma yapması gündeme gelmesiyle nihayet gerçek oldu. Şu an sadece Bu düzenleme sonrasında maaşların ne kadar olacağı hakkında henüz tam bir bilgi yoktur. Ancak İntibak Zammı 2020 için onaylanmıştır. Bu yüzden sizlere tahmini olarak rakamlar vereceğiz. Bu düzenlemeden kimlerin faydalanacağı, maaşların ortalama ne kadar artacağının yanıtlarını sizlere verelim.

Emeklilere 355 TL Ek İntibak Zammı Formülü Nedir?

Ülkemizde 2000 yılından önce emekli olan vatandaşlara geçen dönem intibak düzenlemeleri yapılmıştı. Emekliler için Türkiye’de sürekli olarak yeni haklar tanınmaktadır. Bu son düzenlemeler ile belirtilen tarihlerden önce emekli olduysanız 55 TL ile 355 TL arasında zam yapılmıştır. Sizde bu zamdan faydalanabilirsiniz. Bu düzenleme sonrasında 2000 yılından sonra emekli olanlarda bu kampanyadan yararlanmak istemektedirler. Eğer sizde bu kararı bekliyorsanız henüz bir onay olduğunu söyleyemeyiz. Yargı ve TBMM’de bu konu için bir onay çıkmadığı gibi, hükümetinde bir adım atması beklenmiyor. Ama eğer bu karar çıkarsa 5.000.000 emekliye bu intibak zammı uygulanacaktır. Bu zam uygulandığı zaman 355 TL’ye kadar intibak zammı alabilirsiniz.

Sizlere bu haberimizde Çalışma Bakanlığı SSK Bağkur emekli maaşlarına 355 tl intibak zammı hakkında bilgiler verdik. Bu hafta Çalışma Bakanlığından onaylanan yasa TBMM üzerinde bu konunun konuşulacağı ve Resmi Gazetede yayınlanması beklenmektedir. Sizde sitemizi takip ederek güncel son dakika haberleri öğrenebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2020, 10:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hüseyin.  Uzun
Hüseyin. Uzun - 7 ay Önce

İntibak onaylandiysa niye bekliyorsunuz. Emekliler zor durumda. Verin haklarını emekliler zaten gecinemiyor emeklileri mağdur etmeyin

Bakanlık
Bakanlık - 7 ay Önce

Ben bakanlıkta çalışıyorum görüşmede onay çıktı doğru şimdi tbmm ve başkanda haber doğru arkadaşlar haberde çalışma Bakanlığı onaylandı diyor evet onaylandı resmi duyuru gelecek saten

RAMAZAN
RAMAZAN - 7 ay Önce

ben inanmiyorum asla çıkmas ben emekli maaşım 1.500 aliyorum 2017 emekli oldum yeraltından 3 tane çocuk okuduyorum yetmiyor

Hasanhuseyin
Hasanhuseyin - 7 ay Önce

32 yıl çalışarak prim ödedim,2017 de emekli oldum,1500 tl maaşım,4 kızım var,1,i evli,3ü okuyor,ev kira,bu gemi yürürmü,devlet büyüklerim,Adalet bunun neresinde,hakkımı helaal etmiyoruum

Rahmi  yenilmez.
Rahmi yenilmez. - 7 ay Önce

Maliye bakanı tv de açıklamadan kesinlikle inanmam ve inanmamanızı da istiyorum çünki iki yıldır haynı haberler devamlı söyleniyor ama olduğu bir şey yok malesef oy kullanırken emekliler akıllı bir seçim yapmassa coook daha takvim gazetesini takip eder

Zeki YILDIRIM
Zeki YILDIRIM - 7 ay Önce

Kısa ve öz anlatımınız için;teşekkür ediyorum.Ne var ki, geçmiş iki seçim öncesi de meydanlarda; üstelik inançlı bildigimiz insanların bangır bangır bağırarak " 2000 sonrası emeklilerin intibakı da - 3600 ek gösterge de çıkacak! Söz veriyorum, çıkaracağım "diyenleri niçin yazmıyorsunuz?Bunları takibedseniz; yazsanız da belki bize bir faydanız olur.
Bu iki söz yerine getirilse; hem rahatlarız hemde biz de insanlara olan güven ve inancımızı yitirmeyiz.
Saygılar, iyi akşamlar...

Döne sarı doğan
Döne sarı doğan - 7 ay Önce

2019 da emekli oldum 1298tl maaş alıyorum yıllarca özel sektörde süründüm şimdi ise devlet süründürüyor üç cocuğum var biri ünüversitede okuyor eşim asgari ücretli varın siz hesab edin ve geçiniliyormu

Fırat Gül
Fırat Gül - 7 ay Önce

Bu haberi ilk duyuran takvimlen sabah onlarda içerden bilgi almış demekki yakınlıktan ötürü resmi açıklama bu hafta gelir mi