Bizimle iletişime geç
iLan365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

iLan365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

8 Ekim 2020 Perşembe 10:45:50

Çekiliş ve Kura Olmadan Ev işyeri ve Arsa Sahibi Olmak Artık Çok Kolay! TOKİ Ekim Ayı Fırsatları! O Tarihe Kadar Başvurunuzu Yapın!

Çekiliş ve kura olmadan ev işyeri ve arsa sahibi yapan adres TOKİ yeni kampanyalar ile vatandaşa umut ışığı olmaya devam ediyor. Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Ekim ayı fırsatları için heyecanlı bekleyiş başladı. Kurum çekiliş ve kura olmadan daire alma imkanını açıkladı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), 176 konut ve 155 iş yerini "açık arttırma" yöntemiyle satışa sunmaya başladı. Detaylar haberimizde sizlerle…

Çekiliş ve kura olmadan ev işyeri ve arsa sahibi yapan adres TOKİ yeni kampanyalar ile vatandaşa umut ışığı olmaya devam ediyor. Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Ekim ayı fırsatları için heyecanlı bekleyiş başladı. Kurum çekiliş ve kura olmadan daire alma imkanını açıkladı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), 176 konut ve 155 iş yerini “açık arttırma” yöntemiyle satışa sunmaya başladı. Detaylar haberimizde sizlerle…

Ev sahibi olmanın hayalini kuran vatandaşlar için çekiliş ve kura olmadan kampanya sunan TOKİ, konut ve iş yeri için başvuru tarihlerini duyurdu. Projede bulunan konut ve iş yerlerinin hangi illerde olduğunu merak eden kişiler başvuruların hangi tarihte başlayacak olduğunu da takip ediyor. TOKİ Adana, Gaziantep, İstanbul, Ankara Batman, Balıkesir, Bolu, Bursa, Çorum, Denizli, Kayseri, Düzce, Kırıkkale, Kocaeli, Konya, Kütahya, Manisa, Muğla, Niğde, Ordu, Samsun, Sinop ve Sivas’ta konutlar %25’i peşin 120 ay vade ile satışa sunulmaktadır.

TOKİ’DEN ÇEKİLİŞ VE KURA OLMAKSIZIN DAİRE ALMA FIRSATI!

TOKİ yetkililerinden alınılan bilgiye göre, konutlar için 13 Ekim tarihi, iş yerleri için 14 Ekim tarihi saat 11.00’de açık arttırmalar gerçekleştirilecek.

İdarenin satışa sunacak olduğu 176 konut ve 155 iş yeri için Ankara Bilkent Otel Konferans Merkezi ile TOKİ İstanbul Hizmet Binası’nda açık arttırma yapılacak. Diğer bir taraftan internet üzerinden de www.emlakyonetim.com.tr adresine giriş yapılarak teklif verilebilecektir.

TOKİ’NİN SATIŞA SUNMUŞ OLDUĞU KONUTLAR HANGİ İLLERDE BULUNUYOR?

Adana, Batman, Ankara, Balıkesir, Çorum, Bolu, Bursa, Düzce, Gaziantep, Kayseri, Denizli, İstanbul, Kırıkkale, Kütahya, Muğla, Manisa, Kocaeli, Niğde, Ordu, Sinop, Sivas ve Samsun’da konutlar %25’i peşin 120 ay vade ile satışa sunulacaktır.

TOKİ AÇIK İŞ YERİ BAŞVURUSU HANGİ ŞEHİRLERDE?

Adana, Ağrı, Gaziantep,Isparta, Kahramanmaraş, Karabük, Kayseri, Konya, Rize, Niğde, Kırşehir, Çorum, Bursa, Denizli, Amasya, Ağrı, Adana, Ankara, Bitlis, Burdur, Siirt, Şanlıurfa, Trabzon ve Uşak illerinde satışa çıkartılan iş yerleri ise %10 ya da %25’i peşin olarak 120 ay vade ile alınabilecektir.

Açık artırmaya yönelik bankacılık hizmetleri, Türkiye Halk Bankası ve Ziraat Bankası tarafınca yürütülecektir. Yapılacak olan başvurular/teminatlar bankaların bütün şubeleri aracılığıyla kabul edilecektir.

Detaylı bilgilere www.toki.gov.tr ile www.emlakyonetim.com.tr internet sitesi adresleri üzerinden ve 444 86 54 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

BAŞVURU ESNASINDA GEREKENLER!

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olan ve 18 yaşını tamamlamış olan gerçek kişilerle Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına uygun kurulmuş tüzel kişilikler başvuru gerçekleştirebilmektedir.

– Fotoğraf bulunan nüfus cüzdanı,
– Vatandaşlık kimlik ve Vergi Sicil Numaraları,
– Yetkili Banka şubelerine Nakit şekilde;
muhammen bedeli 99.999.TL’ye kadar olan kişiler için 5.000.(Beşbin) TL
muhammen bedeli 100.000 TL – 349.999.- TL’ye kadar olan kişiler için 10.000.-(Onbin) TL,
muhammen bedeli 350.000 TL – 999.999.- TL’ye kadar olan kişiler için 50.000.-(Ellibin) TL,
muhammen bedeli 1.000.000.- TL ve üzerinde olan kişiler için 100.000.-(Yüzbin) TL,
katılım deminatı ödemek zorunda olacaklardır.

– Gerçekleştirilecek olan başvuruların vekaleten yapılması halinde, satışlarla ilgili bütün belgeleri düzenleme, imzalama, beyan ve taahhütlerde bulunma yetkisini içermekte olan vekaletname,
– Başvuru bir tüzel kişilik adına gerçekleştirilecek ise, Şirketin yetki belgesi ve yetkili olan kişinin velaket ile imza sirküleri
(Alıcı olan kişiler başvuru esnasında “Açık Artırma Satış Şartnamesi’ni imzalayacaklar.)

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı