Cumhurbaşkanı Erdoğan: 1000 TL Pandemi yardımı alamayanlar 20 Temmuz’dan sonra ödemelerini hemen alabilecek

Korona virüs salgının en yoğun olduğu dönemlerde başlatılan 1000 TL Pandemi sosyal destek ödemeleri toplam 3 fazda vatandaşlarımıza dağıtılmıştı. Yapılan çalışmalarda en az 6 milyon kişiye 1000 TL Pandemi sosyal destek ödemesi yapılmıştı. Ancak 1000 TL Pandemi sosyal destek ödemelerinden yararlanan kişi sayısı 6 milyon olmasına rağmen bir o kadar daha kişi 1000 TL Pandemi sosyal destek ödemelerinden faydalanamamıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 1000 TL Pandemi yardımı alamayanlar 20 Temmuz’dan sonra ödemelerini hemen alabilecek

Korona virüs salgının en yoğun olduğu dönemlerde başlatılan 1000 TL Pandemi sosyal destek ödemeleri toplam 3 fazda vatandaşlarımıza dağıtılmıştı. Yapılan çalışmalarda en az 6 milyon kişiye 1000 TL Pandemi sosyal destek ödemesi yapılmıştı. Ancak 1000 TL Pandemi sosyal destek ödemelerinden yararlanan kişi sayısı 6 milyon olmasına rağmen bir o kadar daha kişi 1000 TL Pandemi sosyal destek ödemelerinden faydalanamamıştı. En az 12 milyon kişinin başvurması ve sadece 6 milyon kişinin toplam 3 fazda 1000 TL Pandemi sosyal destek ödemesi alması üzerine geliştirilen yeni çalışma geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan bizzat konu ile alakalı açıklamalar yaptı. Yaptığı açıklamalar ile beraber 15 Temmuz sonrasında milyonlarca vatandaşımızın tekrar 1000 TL Pandemi sosyal destek ödemesinden faydalanabilmesi mümkün hale gelecek. Yapılacak olan yeni başvurular ile beraber vatandaşlarımızın hızlı bir şekilde 1000 TL Pandemi sosyal destek ödemesi alabilmesi mümkün hale gelecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Beştepe ‘de şehit aileleri, gazi ve yakınları ile yaptığı toplantıda milyonlarca vatandaşımızın 1000 TL Pandemi sosyal destek ödemesi alamadığını anlattı. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında 1000 liralık nakdi yardımın şehit yakını ve gaziler için devam edeceğini ifade etti. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen Pandemi sosyal destek ödemeleri hakkında da değerlendirmelerde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında 1000 liralık nakdi yardımın şehit yakını ve gaziler için devam edeceğini ifade etti. Eğer hızlı bir şekilde başvurular tamamlanırsa tekrardan herkesin 1000 TL Pandemi sosyal destek ödemesi alabilmesi mümkün hale gelecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarında “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle, bir kez daha aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet niyaz ediyorum. Gazilerimize rabbimden sağlık ve afiyet diliyorum.” diyerek şu ifadeleri kullandı: “Milletimiz 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında bağış ve kampanyalarla şehit yakınlarımıza ve gazilerimize sahip çıkmıştır. Toplanan yardımların amacına uygun kullanılması için geçen sene Türkiye Şehit Yakınları ve Gaziler Dayanışma Vakfı’nı kurduk.”

CUMHURBAŞKANI MÜJDEYİ VERDİ!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçmiş dönemde dağıtılan 1000 TL Pandemi sosyal destek ödemelerinde başvuruların devam edeceğini ve herkesin 1000 TL Pandemi sosyal destek ödemesi alabileceğini ifade etti. Bu kapsamda vatandaşlarımızın hızlı bir şekilde başvuru yapmaları gerekecek. Şehit yakını ve gazilere salgın döneminde yapılan 1000 TL’lik nakdi yardım ödemesinin, imkânlar el verdiğince devam edeceğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan şöyle devam etti:

“Salgın döneminde toplumun her kesimi gibi şehit yakını ve gazilerimizi de desteklemek amacıyla vakfımız kaynaklarıyla aylık 1000 TL nakdi destek uygulaması başlattık. Bu uygulamayı vakfın kaynakları elverdiği ölçüde devam ettirmeyi kararlaştırdık”

1000 TL PANDEMİ ÖDEME BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

1000 TL Pandemi ödeme başvurusu yapabilmek için öncelikle e-Devlet kullanıcı profilinizin olması gerekmektedir. Eğer profiliniz yok ise PTT aracılığı veya mobil bankacılık aracılığı ile giriş yapabilirsiniz. e-Devlet’e giriş yaptıktan sonra https://www.turkiye.gov.tr/acshb-pandemi-sosyal-destek-on-basvurusu adresine girmeniz veya e-Devlet’te arama kısmına “Pandemi sosyal destek ön başvurusu” yazmanız ve karşınıza çıkan ilk uygulamaya tıklayarak başvuru yapmak için çıkan formu doldurmanız yeterli olacaktır.

YORUM EKLE