Cumhurbaşkanı’ndan Yeni Bir Müjde Daha! Esnafa 25 Bin TL Kredi Verilecek!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni açıklamalarına göre her esnafa 25 bin TL kredi sağlanacak. Esnaf destek paketi tamamı ile Ekonomik İstikrar Kalkanı paketi kapsamında geliyor. Halkbank aracılığı ile Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın duyurduğu yeni finansman modeli ile karıştırılabilir. Ancak iki kredi paketi farklıdır. Sektör ayırmadan tüm işletmelere en az 25 bin TL kredi sağlanacak. Başvuru süreci tamamı ile e- devlet ve Halkbank tarafından yapılacak.

Cumhurbaşkanı’ndan Yeni Bir Müjde Daha! Esnafa 25 Bin TL Kredi Verilecek!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni açıklamalarına göre her esnafa 25 bin TL kredi sağlanacak. Esnaf destek paketi tamamı ile Ekonomik İstikrar Kalkanı paketi kapsamında geliyor. Halkbank aracılığı ile Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın duyurduğu yeni finansman modeli ile karıştırılabilir. Ancak iki kredi paketi farklıdır. Sektör ayırmadan tüm işletmelere en az 25 bin TL kredi sağlanacak. Başvuru süreci tamamı ile e- devlet ve Halkbank tarafından yapılacak. Başvuru süreci ile alakalı detaylı açıklamalar yapıldı. Bu krediye ilişkin alabileceğiniz tüm bilgileri bu sayfadan alacaksınız. Kredi kullanım koşulları, başvuru şartları ve kimlere verileceği konusunda internette arama yapan vatandaşlarımızın aşağıdaki bölümü çok daha dikkatli okuması gerekiyor. Esnafa 25 bin TL kredi verileceğini duyan tüm vatandaşların ödemelerini ne zaman alacağına ilişkin açıklamalar geliyor. E-devlet üzerinden yapılacak olan Halkbank 25 bin TL esnaf destek paketi başvurusu aynı zamanda Halkbank sayfalarından da yapılabilecek.

Esnaf Destek Paketinde Sektör Fark Etmiyor!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği bilgiler ışığında her esnafa verilecek olan 25 bin TL esnaf destek kredi, esnafların büyük bir kısmına yarayacak. Herhangi bir sektör kısıtlaması olmadan gelecek olan esnaf destek kredisi Halkbank aracılığı ile tüm esnaflara verilebilecek. Ancak esnafın oda veya borsa kaydı olması gerekiyor. Esnaf destek paketi ile alakalı merak edilen en büyük sorulardan bir tanesi 25 bin TL destek kredisi başvurusu nasıl yapılır? 25 bin TL Halkbank kredi nasıl çekilir? Gibi sorulardır. Merak ettiğiniz tüm detayları bu haberin içerisinde geçiriyoruz.

Esnaf Destek Kredisi Başvuru Şartları Nelerdir?

Halkbank, esnaf destek kredisini kullandırmak için esnaflarda iki farklı şart arayacak: kredi notu ve Esnaf ve Sanatkârlar Odası üyeliği. Kredi notu 1300 ve üzeri olan esnaflar krediden faydalanabilecekler. Aynı zamanda kredi notu tutan esnaflarda Esnaf ve Sanatkârlar Odası üyeliği şartı aranacak. Destek paketine başvuru için vergi beyannamesi ya da işletme hesap özeti gibi bilgiler istenmeyecek.

25 bin TL’den Kimler Faydalanabilecek?

  • Esnaf ve Borsa kaydı olan tüm işletmeler
  • Bireysel kredi puanı 1300 ve üzeri olanlar
  • Herhangi bir banka ile sicil sorunu yaşamamış olanlar
  • Yıllık satış miktarı 3 milyon TL’yi aşmayan işletmeler
  • Korona virüsten etkilenmiş olan işletmeler

25 bin TL Halkbank Destek Kredisi Nasıl Başvurulur?

25 bin TL Halkbank destek kredisi başvurusu için şu talimatları takip edin:

Halkbank İnternet Şubemize giriş yaparak; Başvurusu Bireysel Kredi Başvurusuna Kredi Türü: Tüketici Kredisi Kredi Alt Türü: İşletme Temel İhtiyaç Destek Kredisi adımlarını izleyerek başvuruda bulunabilirsiniz.

Halkbank Mobil Şubemize giriş yaparak; Başvuru Kredi Başvurusu Kredi Türü: Tüketici Kredisi Kredi Alt Türü: İşletme Temel İhtiyaç Destek Kredisi adımlarını izleyerek başvuruda bulunabilirsiniz.

0850 222 0 400 Halkbank Dialog’u arayarak Sesli yanıt sisteminde önceliklendirilmiş işlemler menüsünde 2 numaralı İşletme Temel İhtiyaç Destek Kredisini seçerek başvuruda bulunabilirsiniz.

YORUM EKLE