Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

27 Aralık 2020 Pazar 23:24:57

Dar Gelirli İhtiyacı Bulunan Vatandaşlara 1000 TL Hibe ve Temel İhtiyaç Kredisi! Başvurular Devam Ediyor!

Dar Gelirli İhtiyacı Bulunan Vatandaşlara Temel İhtiyaç Kredisi desteği verilecek. Bakan Zehra Zümrüt Selçuk açıkladığı Dar Gelirliye müjdeli haberde E-Devlet üzerinden 1000 TL Destek geliyor. İşte ayrıntılar!

E-devlet T.C. ile pandemi yardımı başvuru ekranı: İhtiyacı bulunan, TC kimlik no ile başvuruda bulunanlara 1000 TL ve temel ihtiyaç kredisine ilişkin ayrıntılar gündeme geliyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, vatandaşların e-Devlet aracılığıyla başvurularını yapabileceğini belirtti ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara verileceğini duyurdu. Detaylar haberimizde sizlerle…

1000 TL Sosyal yardım parası hangi tarihte yatırılacak vatandaşlar merak ediyor. Pandemi sosyal yardım sonuç sorgulama ekranı da en çok araştırılan işlemler arasında yer aldı. 3. faz sosyal destek programına 6 milyonu aşkın başvuru gerçekleştirildi.

Hükümetten bütçe görüşmelerinde esas ihtiyaç desteği kredisi ve 1000 TL nakit destek başvurularına yönelik açıklama yapıldı. Gerçekleştirilen açıklamada, 6.2 milyondan fazla kişiye destek ödemesi gerçekleştirildiği ve başvuruların devam ettirildiği belirtildi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı koronavirüs sürecinde muhtaç ve ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara 1000 TL sosyal yardım parası ödenmeye başladı. Bu başvurular e-Devlet üzerinden alınırken beraberinde sorgulama işlemi de e-Devlet üzerinden gerçekleştiriliyor.

Başvurusu olumlu sonuçlanan vatandaşların ödemeleri PTT üzerinden yapılıyor. Bir zarf içerisinde teslim edilen bu ödeme için başvurular hala sürüyor.

İhtiyaç Sahiplerine 1000 TL Ödeme Başvuruları

Pandemi döneminde ihtiyaç sahibi ailelere gerçekleştirilen 1000 TL’lik nakdi destek ödemesine yönelik açıklamada bulunan AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, “İhtiyaç sahibi 6.2 milyon ailemize biner TL’lik nakdi yardım ödemesi gerçekleştirildi. En düşük emekli aylığı 1.500 TL’ye arttırıldı. Bu anlamda kısa çalışma ödeneğinin kapsamı da genişletilerek süresi de uzatılmış oldu. En düşük emekli aylığı 1.500 lira olarak kayıtlara geçmişti. Bu kapsamda 18,7 tutarında kısa çalışma ödeneği 4,4 milyar TL miktarında nakdi ücret desteği ve 3,6 milyar TL miktarında ise işsizlik ödeneğiyle çalışanlara destek verdi. Bu sayede istihdamın sürekliliği güçlü bir biçimde bu büyük krizden minimum etkilenmesi için adımlar atılmış oldu.” ifadelerini kullandı.

Başvurular Sürüyor!

1000 TL pandemi sosyal destek için başvurular alınmaya devam ediyor. Geçen gün açıklamalarda bulunan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, T.C. ile başvurusunu yapan kişilere 1000 TL yardım verileceğini ifade ederek, “Faz-1, Faz-2’de bütünleşik sistemde olanlarımız dışındakiler erişemezler diye e-Devlet üzerinden bir sistem açtık. Faz-3 altında ve orada herhangi bir siyasi mülahaza, herhangi bir şey düşünmeksizin herkese başvuruları açtık. İstediğimiz yalnızca bir T.C. numarasıyla birlikte başvuru yaptılar.” dedi. Bakan e-Devlet üzerinden başvuruda bulunan ihtiyaç sahiplerine bu ödemenin gerçekleştirileceğini belirtti.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı