Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

1 Aralık 2020 Salı 23:05:45

Destek Bekleyenlere Müjde! Devletten Hibe Desteği Geldi

Vatandaşların maddi anlamda zor zamanlar yaşamasının ardından pek çok kişi devletten destek bekliyordu. Sonunda devletten beklenen destek geldi. Yapılan son açıklamalara göre Kayseri, Sivas ve Yozgat illerinde tarımla uğraşan vatandaşlar için destek sağlanacak.

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı; Kırsal Kalkınmanın Desteklenmesi Mali Destek Programı kapsamında destekler sağlanacağını ilan etti. Kayseri, Sivas ve Yozgat illerinde tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi için düzenlenen projelere destek vermek amacıyla hibe verileceği açıklandı.

Kayseri, Sivas ve Yozgat illerinde tarımla ve hayvancılıkla uğraşan vatandaşlar için müjdeli haber sonunda geldi. Belirlenen illerde tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi için her türlü projenin hibelerle desteklenecek olduğu hakkında açıklamalar geldi. Devletten gelen hibe desteğinden faydalanmak isteyen kişilerin de çok fazla olması nedeniyle en çok merak edilen konulardan biri de devletten hibe desteği alabilmek için yapılacak olan başvuruların son yapılma tarihinin ne zaman olacağı hakkında oldu. Destek almak isteyen vatandaşların son başvuru tarihi de açıklandı. Yapılan açıklamalara göre son başvuru tarihinin 31 Aralık 2020 tarihi olduğu açıklandı.

HİBE DESTEĞİNDEN KİMLER YARARLANABİLECEK?

Son yapılan açıklamalara göre hibe desteğini sağlanacak olması nedeniyle bu destekten yararlanacak kişilerin kimler olacağı da en çok merak edilen konulardan birisi oldu. Bununla birlikte devlet tarafından sağlanan hibe desteğinin Kayseri, Sivas ve Yozgat illerinde tarımla ve hayvancılıkla uğraşan vatandaşlar için sağlayacağı açıklandı. Hibe desteğinin amacı ise Orta Anadolu bölgesinde tarım ve hayvancılığın yaygınlaşmasını ve gelişmesini desteklemekti. Bu nedenle bu bölgelerde tarım ve hayvancılıkla uğraşan vatandaşlar için hibe desteği sağlanacağının açıklanmasının ardından vatandaşlar bu konuyla ilgili detaylı araştırmalar yapmaya başladılar.

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Ahmet Emin Kilci tarafından yapılan son açıklamalara göre hibe desteklerinden faydalanmak isteyen kişilerin de bazı durumlarda öncelik sağlanacak olduğu açıklandı. Yapılan açıklamanın ardından en çok merak edilen konulardan biri de hangi durumlarda kimlerin öncelik kazanacağı hakkında oldu.

HİBE DESTEĞİNDE KİMLERE ÖNCELİK VERİLECEK?

Devlet tarafından tarımın ve hayvancılığın desteklenmesi ve geliştirilmesi için sağladığı hibe desteklerinde yararlanma isteyen vatandaşlar oldukça fazladır. Ancak yapılacak olan hibe desteklerinde bazı durumlarda öncelikler sağlanacak. Önceliklerin yapılacak olması durumunda en çok merak edilen konulardan bir tanesi de kimlere önceliğin verileceği hakkında oldu. Bu konuyla ilgili detaylı bilgilendirme bekleyen vatandaşlara sonunda açıklama geldi.

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Ahmet Emin Kilci tarafından yapılan açıklamalarda bu konuya açıklık getirildi. Kilci durumu şu sözlerle açıkladı; “Bunların başında, özellikle kırsal alanda tarım ve hayvancılık odaklı kadın örgütlenmesinin artırılması, kooperatifleşmenin desteklenerek kurumsal yapılara kavuşturulması geliyor. Ata tohumlarının geliştirilmesini de önemsiyoruz. Ülkemizde binlerce yerel ata tohumu var. Bunların tekrar ortaya çıkarılması ve kaybedilmemesi, bunlar için gerekli pazarlama ağlarının kurulması, üretim, paketleme ve çiftçiyle buluşturma ağlarının kurulması bir diğer önceliğimiz.” Şeklinde bir açıklama ile hibe desteklerinde kimlere öncelik tanınacağını açıkladı.

TARIMI VE HAYVANCILIĞI GELİŞTİRMEK İÇİN GELİŞMELER YAŞANIYOR!

Ülkemizde tarım ve hayvancılığın önemi oldukça fazladır. Bu nedenle pek çok kişi de orta Anadolu başta olmak üzere pek çok bölgede tarım ve hayvancılıkla ilgileniyorlar. Ancak maddi anlamda yaşanan zorluklar nedeniyle tarım ve hayvancılık istenilen düzeyde gelişemiyordu. Bu durumun önüne geçilmesi için devletten beklenen açıklama geldi. Devlet tarafından tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi için hibe desteğinin yapılacağı açıklandı. Bu sayede tarım ve hayvancılık sektöründe ciddi gelişmeler yaşanacak.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı