Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

1 Aralık 2020 Salı 13:28:37

Destek kredisi veren kamu bankaları hangileridir ?

Devlet desteği ile kamu bankalarının vatandaşlara sağladığı konut, taşıt, ihtiyaç ve sosyal kredilerle vatandaşlar rahat ediyor. Pek çok kamu bankası ve özel banka çeşitli kredi imkanları sunuyor. Peki, kredi desteği veren bankalar hangileri ? Vatandaşa kredi desteği veren kamu bankaları…

Ülkemizde. bulunan üç kamu bankası kredi paketlerini vatandaşlara açıkladı. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank vatandaşların ihtiyaç ve taleplerini desteklemek için düşük faiz oranları ve uzun vade imkanlarıyla vatandaşlara kredi desteği sunmaya devam ediyor.

Kamu bankaları ekonomiyi canlandırmak, vatandaşı rahatlatmak ve ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla yeni kredi paketleri geliştirmeye başladı. Bunların bazılarını da vatandaşların hizmet ve beğenisine sundular. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank müşterilerinin taleplerini karşılayacak düzeyde paketler oluşturdu.

Taşıt Kredisi:

Yerli Üretime Özel Taşıt Kredisi:  (Katkı Paylı)

Vatandaşlar, yerli üretim yapan ve anlaşmalı olan araç firmalarından sıfır km binek araç veya ticari araç ya da motosiklet satın alacak bireysel/kurumsal müşterilere firmalar ile yapılan anlaşmalar kapsamında değişmek üzere aylık %0,49 – %0,69 faiz oranı ile taşıt kredisi imkanı ile taşıt kredisi verilecek.

İkinci El Taşıt Kredisi:

İkinci ek, binek araç veya ticari araç ya da motosiklet satın alacak bireysel/kurumsal müşterilere %0,82 faiz oranı ile taşıt kredisi imkanı sunuluyor. En yüksek 6 ay ödemesiz toplam azami 60 ay vadeli 2. el binek otomobil ve ticari taşıt kredilerinde azami limit 150 bin TL olarak belirlendi.

Konut Kredisi:

Birinci el/sıfır ya da ikinci el konut alımlarında, vatandaşlara düşük faiz oranı sağlanacak. Bu duruma ek olarak, 12 aya kadar ödemesiz dönemi olan ve 15 yıla varan vade ile kredi imkanı sağlanacak.

Sıfır konut ödeme tablosu;

İkinci el konut kredisi ödeme tablosu;

Bankalar, müşteri başına verilebilecek kredi miktarı sınırlandırmıştır. İstanbul, Ankara ve İzmir’de krediye sahil olacak konutlar için 750 bin TL değerinde kredi kullanılacaktır. Bu belirtilen 3 büyük şehir dışındaki diğer şehirler için ise, en fazla 500 bin TL’ye kadar kredi imkanı sağlanacak. Kredi kullanımında %10’dan başlayan, düşük özkaynak/peşinat oranı da dahil edilecektir.

Birinci el/sıfır konutlarda aylık %0,64 faiz oranı ile kredi sunulurken, ikinci el konutlar için çekilecek olan krediler için ise aylık %0,74 faiz oranı uygulanacaktır.

 

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı