Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

12 Mayıs 2020 Salı 18:22:57

Destek Kredisi veya 1000 TL Alamayanlar müjde! 3 bin TL alanlar şikâyet etti, yeni imkândan herkes faydalanabilecek!

Temel destek kredisi itirazları nereye yapılıyor? Kimler bireysel destek kredisi alabilir? Bireysel destek kredisi alamadım, ne yapmam lazım? Gibi sorular soran vatandaşlarımız lütfen buraya dikkat: Eğer temel ihtiyaç kredisine başvurduysanız ve alamadıysanız bunu yapmanız hakkınızdır. Yasal olarak aşağıda belirteceklerimizi uygulamanız halinde 3 bin TL değil 10 bin TL alabilirsiniz. Ya da hiç kredi alamamış vatandaşlar hemen 10 bin TL kredinizi alabilirsiniz.

Temel destek kredisi itirazları nereye yapılıyor? Kimler bireysel destek kredisi alabilir? Bireysel destek kredisi alamadım, ne yapmam lazım? Gibi sorular soran vatandaşlarımız lütfen buraya dikkat: Eğer temel ihtiyaç kredisine başvurduysanız ve alamadıysanız bunu yapmanız hakkınızdır. Yasal olarak aşağıda belirteceklerimizi uygulamanız halinde 3 bin TL değil 10 bin TL alabilirsiniz. Ya da hiç kredi alamamış vatandaşlar hemen 10 bin TL kredinizi alabilirsiniz. Devlet tek şart olarak 5 bin TL altı geliri olan dedi, ancak bu durumda sözünde durmamış oldu. Bireysel destek kredisinden faydalanacak olan kişiler için verilecek olan tek şart beş bin TL altı hane gelirine sahip olmaktır. Ancak asgari ücretli çalışanlar ve evin tek çalışanı olanlar hatta kredi notu yüksek olanlar dahi 10 bin TL kredi alamadı.

DEVLET GARANTİLİ KREDİ, EKSİK YATIRILDI!

Eğer siz de asgari ücretli çalışansanız, kredi notu şart olmamasına rağmen kredi notunuz yüksek ise ve hala temel ihtiyaç destek kredisi alamadıysanız itiraz etme hakkınız var. Çünkü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, krediden bahsederken tek bir şart olduğunu ve 5 bin TL altı hane gelirine sahip olan her vatandaşın bu krediden yararlanabileceğini açıklamıştı. Ancak bankalar Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözünü dinlemeyerek sadece kendi profillerine uyan vatandaşlara kredi miktarını kullandırdı. Eğer siz 5 bin TL altı hane gelire ve kredi notuna sahipseniz bu krediden yararlanmak en doğal hakkınız oluyor. Bireysel temel ihtiyaç destek kredisi başvurusu yapanlar, başvuru sonrasında onaylanmayanlar ve hala herhangi bir cevap alamayanlar işte size söylüyoruz: Kamu Denetçiliği Kurumu vasıtası ile şikâyetlerinizi devlete iletirseniz hemen krediniz onaylanıyor ve para hesabınıza yatırılıyor. Tek yapmanız gereken sadece Kamu Denetçiliği Kurumu’na ilgili şikâyet başvurusunu yapmaktır. Şikâyet başvurusunu yapmayan ve hakkını aramayan ya da vazgeçen vatandaşlar için diyecek bir şey yok ancak eğer hakkımı vermediler diyorsanız mutlaka Kamu Denetçiliği Kurumu’na başvuru yapmalısınız.

BİREYSEL DESTEK KREDİSİ ŞİKÂYETLERİ KAMU DENETÇİLİĞİ KURUMU’NA YAPILACAK!

Bireysel destek kredisi başvurusu yapan ve başvurusu onaylanmayan, eksik alan ya da hala olumlu veya olumsuz cevap alamayan kişiler dikkat: , Çok sayıda vatanda ise 10.000 TL talep ettiği kredi başvurusunda 3.000 TL ve 5.000 TL kredi almıştı. Kredi başvurusunda bulunan vatandaşlar bu durumdan şikâyetçi olurken itirazlarını nereye yapacaklarını bilmiyorlardı. Ancak konuya ilişkin tek bir açıklama geldi. O da Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Kaya’dan: “Sayın Cumhurbaşkanımız ve sayın Hazine Maliye Bakanımız bu krediyi açıklarken ne dedi. Vatandaşa gereken yapılacaktır denildi. Bankaların sayın devlet büyüklerinin söylediklerini yerine getirmesi gerekiyor. Çünkü vatandaş zor durumda. Sıkıntılı dönemi devlet millet el ele vererek atlatmaya çalışıyor.”

HALA KREDİ ALAMAYANLAR DİKKAT!

Eğer hala kredi başvurunuza olumlu veya olumsuz bir cevap alamadıysanız buraya dikkat edin: Kamu Denetçiliği Kurumu’na bir dilekçe yazarak şikayetinizi belirtmeniz halinde başvurunuz çok kolay ve hızlı bir şekilde onaylanabilecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada belirttikleri sadece 5 bin TL altı hane geliri olan herkese verilecek dedi. Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın verdiği bu sözü, bankalar tutamadı. Eğer hakkınızı arıyorsanız mutlaka Kamu Denetçiliği Kurumu’na başvuru yapmalısınız.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı