Devlet 2 bin 600 TL ödeme yapacak! Hemen başvuru yapın, Pazartesi günü hesaplarda!

Korona virüs sebebiyle milyonlarca vatandaşımız işsiz kaldı, özellikle özel sektör ve hizmet sektöründe hizmet vermekte olan vatandaşlarımız Korona virüs yüzünden işsiz kaldı. Hem de kayıtsız şartsız bir şekilde işsiz kalan vatandaşlarımıza işverenlerden tokat gibi cevap geldi ancak devletimiz yine işsiz vatandaşlarımızın arkasındadır. . Çalışmayan vatandaşlarımıza bundan böyle her ay 2 bin 600 TL ödeme yapılacak. İşsiz kalmış vatandaşlarımız 2 bin 600 TL ödemenin nereden ve kimden yapılacağını, kimlerin 2 bin 600 TL ödeme alabileceğini merak ediyor.

Devlet 2 bin 600 TL ödeme yapacak! Hemen başvuru yapın, Pazartesi günü hesaplarda!

Korona virüs sebebiyle milyonlarca vatandaşımız işsiz kaldı, özellikle özel sektör ve hizmet sektöründe hizmet vermekte olan vatandaşlarımız Korona virüs yüzünden işsiz kaldı. Hem de kayıtsız şartsız bir şekilde işsiz kalan vatandaşlarımıza işverenlerden tokat gibi cevap geldi ancak devletimiz yine işsiz vatandaşlarımızın arkasındadır. . Çalışmayan vatandaşlarımıza bundan böyle her ay 2 bin 600 TL ödeme yapılacak. İşsiz kalmış vatandaşlarımız 2 bin 600 TL ödemenin nereden ve kimden yapılacağını, kimlerin 2 bin 600 TL ödeme alabileceğini merak ediyor. İşte bu haber ile beraber kimlerin bu paraları alabileceği açıklanıyor. İşsizlik maaşı, çalışma hayatı çeşitli nedenlerle sonlandırılan vatandaşlar için yeni bir iş bulana kadar teminat niteliğindedir. İşsizlik maaşı, çalışma hayatı çeşitli nedenlerle sonlandırılan vatandaşlar için yeni bir iş bulana kadar teminat niteliğindedir. Devletimiz ise teminat bedeli olarak vatandaşlarımıza her ay 2 bin 600 TL ödeme yapacak!

Çalışma hayatında rahat olmayan, girdiği işlerde hiçbir şekilde huzur bulamayan ve işinden kısa süre içerisinde ayrılmak zorunda kalan tüm vatandaşlarımıza müjdeli haber yine devletten geldi. İşsiz kalmış, evini geçindiremeyen ve herhangi bir yerden gelecek olan destekleri bekleyenler sonunda çalışmadan kısa bir süre devletten maaş alabilecekler. Bu maaş ile tüm işsiz vatandaşlarımız tüm sorunlarını giderebilecek. Çalışmayan ve kendisine uygun iş bulamayan vatandaşlarımıza devletimiz bundan böyle 2 bin 600 TL ödeme yapacak. İşsizlik maaşı, çalışma hayatı çeşitli nedenlerle sonlandırılan vatandaşlar için yeni bir iş bulana kadar teminat niteliğindedir. Devletimiz ise teminat bedeli olarak vatandaşlarımıza her ay 2 bin 600 TL ödeme yapacak! İşte 2 bin 600 TL ödeme ile alakalı tüm detaylar…

KİMLER İŞSİZLİK MAAŞI ALABİLİR?

İşsizlik maaşı adından da anlaşılacağı üzere sadece işsiz olan vatandaşlarımıza verilir ancak işinden çıkartılan kişilere normal şartlarda işsizlik ödeneği verilmez. İşsizlik ödeneği işinden kendi istekleri dışında çıkartılan ve Korona virüs sebebiyle işsiz kalmış olan kişilere bağlanan bir maaş türüdür. Ancak işsizlik maaşının yine kendi içerisinde çeşitli şartları vardır. Kendi kusurları dışında bir şekilde işinden çıkartılan ve işsiz kalan vatandaşlarımızın işsizlik ödeneğinden yararlanma hakkı vardır. 2020 yılı içerisinde en düşük işsizlik maaşı is 1,177 TL olarak belirlenmiştir. Korona virüs mağduru olan vatandaşlarımıza özel olarak ödenecek olan bu bedel ile beraber 1,2 milyon işsiz kalmış ve işsiz kalacak olan vatandaşlara ödenecek olan bedel bu şekildedir. İşsiz kalmış olan vatandaşlarımız devletimizin himayesinde oluyor ve iş bulana kadar devletimiz tarafından her ay düzenli bir şekilde gelir sağlanabiliyor.

İŞSİZLİK MAAŞI BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

İşsizlik maaşına başvuru yapmak isteyen vatandaşlarımızın aşağıdaki tüm şartları karşılaması gerekiyor. Eğer aşağıdaki bir şartın dahi karşılanamıyor olması durumunda işsiz kalmış kişiye işsizlik ödeneği ödenmiyor.

  • Kişinin kendi istek ve kusuru dışında işsiz kalması,
  • Hizmet akdinin feshinden önceki son 120 gün sigortalı (hizmet akdine tabi) olunması,
  • Hizmet akdinin sona ermesinden önceki son üç yıl içinde en az 600 gün süreyle işsizlik sigortası priminin ödenmiş olması,
  • Hizmet akdinin feshinden sonraki 30 gün içinde maaşı almak isteyen kişinin en yakın İŞKUR birimine bizzat ya da çevrimiçi olarak başvurusunu iletmesi gerekir.

İŞSİZLİK MAAŞINA NASIL BAŞVURU YAPILIR?

İşsizlik maaşına başvuru yapabilmek için esube.iskur.gov.tr İŞKUR resmi web sitesine giriş yapmanız gerekiyor. Ardından ‘İşsizlik Ödeneği Başvurusu’ menüsü altından gerekli bilgiler doğru bir şekilde girildikten sonra başvuru yapılabilir.

YORUM EKLE