Devlet bu destekleri her başvuru yapana veriyor! Bu kişilerin dikkatine

Ülkemiz de yaşlı bireyler için birbirinden farklı olanaklar sunulmaya başlamasıyla beraber dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış bulunmaktadır. Yaşlı bireyler için sunulan fırsatlar ülkemizde özellikle pandemi sürecinde artış göstermesiyle beraber dikkatleri üzerine çekmektedir. Yaşlı vatandaşlarımız için ücretsiz ulaşım, sağlık hizmetlerinden yararlanma, evde bakım desteği ve yaşlılık aylığı gibi pek çok destek sunulması ile ön plana çıkmaktadır.

Devlet bu destekleri her başvuru yapana veriyor! Bu kişilerin dikkatine

Ülkemiz de yaşlı bireyler için birbirinden farklı olanaklar sunulmaya başlamasıyla beraber dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış bulunmaktadır. Yaşlı bireyler için sunulan fırsatlar ülkemizde özellikle pandemi sürecinde artış göstermesiyle beraber dikkatleri üzerine çekmektedir. Yaşlı vatandaşlarımız için ücretsiz ulaşım, sağlık hizmetlerinden yararlanma, evde bakım desteği ve yaşlılık aylığı gibi pek çok destek sunulması ile ön plana çıkmaktadır. Vatandaşlarımız için sunulan bu fırsatlar karşısında birbirinden farklı olanaklar ile değerlendirme fırsatını elde edebilirsiniz. İşte yaşlı bireyler için sunulan destekler hakkında ayrıntılar…

Yaşlı vatandaşlarımız için devlet tarafından büyük fırsatlar sunulmaya başlamasıyla dikkatleri üzerine çekmektedir. 711,5 TL 65 yaş aylığı sunulmasının yanı sıra bakıma muhtaç olan bireyler de Bin 544 TL 61 kuruş evde bakım desteğinden yararlanma fırsatını elde edebilmektedir. Bu destek ödemeleri sunulmaya başlamasıyla birlikte 65 yaş aylığı alan vatandaşlarımız evde ödeme parası ile beraber aynı anda 2 bin 256 TL destek ödeme alabilmektedir.

65 YAŞ AYLIĞINA HEMEN BAŞVURU YAPIN!

Yardıma muhtaç ve herhangi bir gelir sahibi olmayan vatandaşlarımız için devlet tarafından birbirinden farklı fırsatlar sunulmaya başlamış bulunmaktadır. Yapılan açıklamalar dâhilinde milyonlarca vatandaşımız için büyük fırsatlar ve olanaklar sunulmaya başlamış bulunmaktadır. Başvuru şartları ile ilgili detayları haber adresimiz üzerinden inceleyebilir ve öğrenme fırsatını elde edebilirsiniz. Yaşlılık aylığından yararlanmak isteyen bireylerin kişi başı geliri 701,32 TL’nin altında olması önemli unsurlar arasında bulunmaktadır. Bu ödemeler için başvuru yapan bireylerin kendisinin ve eşinin gelirine bakarak hesaplama yapılmaktadır. Bu kapsam doğrultusunda eşinizin ve sizin gelir toplamınızın 1,402,64 TL’yi aşmaması önemli unsur arasında bulunmaktadır.

65 YAŞ AYLIĞINDAN YARARLANMA ŞARTLARI!

  • 65 yaşın doldurulması,
  • Türk vatandaşı olması,
  • Hiçbir sosyal güvencesinin bulunmaması,
  • Nafaka almıyor olması,
  • Hiçbir geliri olmaması,
  • Sağlık sigortasının olmaması,
  • Sosyal Hizmetler kanununa göre harçlık almıyor olması,
  • Hane halkının ortalama geliri, asgari ücretin net tutarının üçte birinde fazla olmamasıdır.

Gibi önemli şartlar bulunmaktadır. Bu şartlara uyum sağlayan bireyler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları vasıtası ile başvuru işlemlerini gerçekleştirme olanağına sahip olabilecektir.

SAĞLIK HİZMETLERİ YAŞLILAR İÇİN SUNUYOR!

Devlet tarafından herhangi bir gelir sahibi olmayan ve sosyal güvencesi bulunmayan bireyler için sağlık hizmetleri ücretsiz olarak sunulmaktadır. Devlet yardımı muhtaç olan yaşlı ve engelliler için pek çok hizmet sunmasıyla beraber evde sağlık hizmeti de sunmaktadır. Üstelik bu fırsatlar karşısında vatandaşlarımız herhangi bir ücret gereksinimi duyulmamaktadır. Bu kapsam doğrultusunda yaşlı bireyler için sağlık hizmetleri ücretsiz olarak verilmesi ile beraber vatandaşlarımız öncelikleri arasında bulunmaktadır.

EVDE BAKIM FIRSATI YAŞLILAR İÇİN SUNULUYOR!

Evde bakım desteğinden yararlanmak isteyen yaşlı bireylerin bakıma muhtaç olması önemli unsurlar arasında bulunmaktadır. Bakımı muhtaç bireyler için ailelerinde ayrılmaması ve yaşam kalitelerini arttırmak amacıyla evde bakım desteği sunuluyor. Aylık olarak evde bakım ücreti alan bireyler bin 544 TL 61 kuruş destek ödemesi alması ile ön plana alınmaktadır. Bu fırsattan yararlanmak isteyen bireylerin öncelikle yüzde 50 ve üzerinde engelli raporuna sahip olması gerekmektedir. Maaş ödemeleri yaşlı bireyler için verilmemektedir. Genellikle kendisine bakan ve yaşlı bireylerin bakımını üstelenen yakını için verilmektedir. Hane içerisinde kişi başına düşen gelirin bin 402 TL 64 kuruşun altında olması gerekmektedir. Böylelikle evde bakım destek ödemelerinden her ay düzenli olarak yararlanma fırsatını elde edebilirsiniz.

YORUM EKLE