Devlet bu kişilere 925 TL ödeme yapıyor! Sadece başvuru yapanlar faydalanabiliyor!

Devletimiz Korona virüs salgın gündeminden sonra pek çok vatandaşımıza maddi yardımlar sağlamaya başladı. Özellikle sadece Korona virüs döneminde başlatılan yardım programları ile gündeme gelen devlet yardımları daha tıpkı daha önce yapılmıyormuş gibi düşünülüyor. Ancak ülkemiz, ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarımıza her yıl ve her ay düzenli aralıklarla çeşitli ödemeler yapıyor. Gıda yardımları, nakit para yardımları, barınma yardımları ve çeşitli maaş ödemeleri gibi çeşitli ödemeleri vatandaşlarımız için yapmaya başladı.

Devlet bu kişilere 925 TL ödeme yapıyor! Sadece başvuru yapanlar faydalanabiliyor!

Devletimiz Korona virüs salgın gündeminden sonra pek çok vatandaşımıza maddi yardımlar sağlamaya başladı. Özellikle sadece Korona virüs döneminde başlatılan yardım programları ile gündeme gelen devlet yardımları daha tıpkı daha önce yapılmıyormuş gibi düşünülüyor. Ancak ülkemiz, ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarımıza her yıl ve her ay düzenli aralıklarla çeşitli ödemeler yapıyor. Gıda yardımları, nakit para yardımları, barınma yardımları ve çeşitli maaş ödemeleri gibi çeşitli ödemeleri vatandaşlarımız için yapmaya başladı. Ancak bu ödemelerin tamamı vatandaşlarımızın bu yardım programlarından faydalanabilmesi için başlatılmış olsa dahi sadece çeşitli başvuru koşullarını karşılayabilen kişilerin bu maaş ödemelerini alabilmeleri sağlanıyor. Özellikle son olarak verilecek olan 925 TL ödeme için vatandaşlarımızın en az 3 temel şartı karşılaması gerekmektedir.

925 TL maaş ödemesi Temmuz ayının üçüncü gününde alması ile beraber zamlanmıştır. Geçmiş dönemde insanlar bu maaştan sadece 725 TL şeklinde yararlanabiliyordu. Bu da en temel ihtiyaçların dahi karşılanabilmesi için yeterli bir ödenek olarak görülmediği için son aşamada yükseltilerek 925 TL bandına çekilmiştir. Bu sayede bu maaş ödemelerinden yararlanmakta olan vatandaşlarımızın daha rahat bir şekilde bu ödemeleri kullanabilecekleri anlamına gelmektedir. Gıda yardımı, kıyafet yardımı ve nakdi yardım gibi çeşitli yardımlarda bulunmaktadır. Vatandaşın ikametinin bağlı olduğu Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından bizzat yapılmaktadır. Vatandaşlarımızın bu ödeneklerden faydalanabilmesi adına çeşitli yardım paketlerinden yararlanıyor olması gerekmektedir. Başvuru yapacak olan vatandaşlarımızın öncelikle ikamet ettikleri yere bağlı olan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına başvuru yapmaları gerekmektedir. Bu ödemeler her ay düzenli bir şekilde her ayın on beşinci gününde Ziraat Bankası hesabına yatırılmaktadır. Tıpkı evde bakım maaşı, engelli maaşı ve dul maaşı gibi her ay düzenli bir şekilde yatırılmaktadır. Bu ödemelerden yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın belirlenmiş olan şartları karşıladığı gibi gelecek dönemde de bu maaş ödeneklerinden faydalanabilmesi için aynı şartları taşımaya devam etmesi gerekmektedir. O nedenle başvuru yaptıktan sonra dahi bu şartları karşılamanız sizin faydanıza olacaktır.

925 TL MAAŞTAN KİMLER YARARLANABİLİR?

Devletimiz ihtiyaç sahiplerine ödenmekte olan fakirlik maaşı için çeşitli şartları öne sürmektedir. İşte fakirlik maaşı başvuru şartları:

  • Vatandaşların en az yüzde 40 engellilik durumunun bulunanlar,
  • 18 yaşını bitirmeden önce anne ve babasını kaybetmiş olması ve bu kişiye bakacak kimsenin,
  • Herhangi bir aile üyesinin bulunmayanlar 65 yaşını geçmesine rağmen emekli olamayanlar,
  • Bu şartlardan en az birini sağlayan ve gelirinin yoksulluk sınırının altında olduğunu belgelendiren kişiler

Yukarıdaki tüm şartları karşılayabilen ve devamlı olarak karşılayabilecek olan kişilerin bu yardım programlarına başvuru yapmaları önerilmektedir.

FAKİRLİK MAAŞI BAŞVURUSU NEREYE YAPILIR?

Fakirlik maaşına başvuru yapmak isteyen vatandaşlarımızın Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı olarak çalışmakta olan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına başvuru yapmaları gerekmektedir. Fakirlik maaşı başvurusu yapacak olan kişilerin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına başvuru yapabilmeleri için tüm şartlar oluşmuştur. Eğer Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarının nerede olduğunu bilmiyorsanız kaymakamlığınızı arayarak öğrenebilir ve gerekli başvurunuzu bu vâkıfa yapabilirsiniz.

YORUM EKLE