Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

29 Aralık 2020 Salı 15:23:25

Devlet Pandemi Destek Paketlerini Açıkladı! Milyonlarca Vatandaşa Kira, Fatura ve Nakit Desteği Paketi Açıklandı!

Milyonlarca vatandaşa 2021 koronavirüs destek paketleri açıklandı. Devlet koronavirüs pandemisinden etkilenen ve ekonomik anlamda zorlanan vatandaşlara yeni destek paketlerini açıkladı. Devletten pandemide vatandaşa büyük destek geldi! Milyonlarca Vatandaş Kira, Fatura ve Nakit Desteği Paketinden Faydalanabilecek! Devlet pandemi destek paketleri başvuru ve şartlar neler?

Milyonlarca vatandaşa 2021 koronavirüs destek paketleri açıklandı. Devlet koronavirüs pandemisinden etkilenen ve ekonomik anlamda zorlanan vatandaşlara yeni destek paketlerini açıkladı. Devletten pandemide vatandaşa büyük destek geldi! Milyonlarca Vatandaş Kira, Fatura ve Nakit Desteği Paketinden Faydalanabilecek! Devlet pandemi destek paketleri başvuru ve şartlar neler?

2020 Mart ayı ile birlikte ülkemizde de görülmeye başlanan korona virüs salgını nedeniyle alınan yasaklar vatandaşın ekonomik olarak sıkıntıya düşmesine neden oldu. Bu süreçte devlet pek çok teşvik, hibe ve yardım programıyla vatandaşın yanında oldu. Her geçen gün vaka sayısı artmaya devam ederken 2020’nin son günlerinde devlet kademesinden yapılan açıklamalar ile pandemi destekleri 2021 yılında da devam edecek.

Dünya genelinde olduğu gibi Türkiye’de de pandemi sürecinde vatandaş maddi olarak çok fazla etkilendi. Ekonomik olarak ciddi bir sıkışıklığa yol açan pandemi sürecinde devletin açıkladığı pandemi destek paketleri ise vatandaşa rahat bir nefes aldırmaya devam ediyor. Kış aylarıyla birlikte yeniden yükselişe geçen korona virüs vaka sayısı nedeniyle yeni devlet yardımları açıklanmaya devam ediyor. 2021 pandemi destekleri ile birlikte vatandaş 2021 yılında da devletten destek almaya devam ediyor.

2021 Pandemi Destek Paketleri Açıklandı

Vatandaşın pandemi ve salgın yasakları dolayısı ile yaşadığı mağduriyeti gidebilmek amacı ile devletten yeni pandemi destek paketleri açıklanmaya devam ediyor. Son Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısı sonucunda vatandaşa müjde niteliğinde çok sayıda yardım yapılacağı açıklandı. Bu pakette bulunan bazı yardımlardan özel koşullarla yararlanılabiliyorken, bazı yardımlardan ise temel şartların sağlanması halinde yararlanılabiliyor.

2021’de de Pandemi Nakit Desteği Uygulanmaya Devam Edecek

Mart ayı ile birlikte Türkiye’ye de giriş yapan korona virüs salgını nedeniyle ekonomik olarak zor günler geçiren vatandaşlar için sunulan nakit para desteği 2021 yılında da uygulanmaya devam edecek. Ülke genelindeki pek çok ailenin ekonomik olarak büyük bir destek almasını sağlayan nakit para yardımı kapsamında bin TL ödeme yapılmıştı. Vatandaşlar e-Devlet üzerinden 1000 TL yardım desteğine başvuruda bulunabiliyor. Ancak 1000 TL’lik nakit para yardımından yararlanabilmek için;

  • Devlet memuru olunmaması,
  • Kamu çalışanı olunmaması,
  • Aile hane gelirinin düşük olması,
  • İşsizlik ödeneği almıyor olunması,
  • Farklı bir yardımdan nakit para desteği alınmıyor olunması,

Şartlarının sağlanması gerekiyor.

Esnafa 2021 Kira Yardımı Desteğinin Detayları Açıklandı

Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısının ardından “Millete Sesleniş” konuşması yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan esnafın yüzünü güldürecek müjde geldi. 2021 kira yardımı ile pandemi sürecinden en fazla etkilenen kesim olan esnafın ekonomik olarak biraz rahatlaması sağlanacak. Gelir kaybı desteği, ticari kazançların basit usulde tespiti ile birlikte vergiden muaf esnafa ve bunların dışında kalan esnaf ve sanaatkarlar ile gerçek kişilere aylık bin TL kira yardımı yapılacak. 1000 TL kira yardımı büyükşehirdeki esnaflar için 750 TL, diğer şehirdekiler için ise aylık 500 TL kira yardımı yapacak. Üstelik bu kira yardımı tam 3 ay boyunca devam edecek.

Devlette Yakacak Desteği ve Elektrik Faturalarında Yardım

Geçmişten beri uygulanan yakacak yardımı desteği 2021 pandemi sürecinde de artarak devam ediyor. Milyonlarca vatandaşın yararlanabildiği yakacak yardımı kapsamı pandemi nedeniyle genişletildi. Böylelikle milyonlarca vatandaş devletten en az 500 kg kömür yardımı alabilecek.

Devletten elektrik yardımı ile de vatandaşa rahat bir nefes aldırılacak. Bu yardım için Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü üzerinden işlemler gerçekleştirilebilecek. En düşük elektrik faturası 53 TL, en yüksek elektrik faturası ise 106 TL olarak belirlenirken, bu elektrik faturaları için başvuru gerekmiyor. Bakanlık sisteminde kayıtlı olan ihtiyaç sahibi ailelerin elektrik faturalarında bu destek otomatik olarak sağlanıyor. Sistemde bulunmayan ancak elektrik faturası yardımı talep eden vatandaşlar ise bulundukları ildeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları üzerinden başvurularını gerçekleştirebiliyor.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı