Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

1 Temmuz 2020 Çarşamba 22:34:15

Devletin 500 – 800 ve 900 TL maddi yardımları listesi! Başvuru yapanlar bu ödemeleri alabiliyor!

Korona virüs ile mücadele dönemi içerisinde vaka sayılarının artış göstermesiyle beraber devlet ve devletin alt birimleri tarafından ülkemizde pek çok destek ödemeleri yapılmaya başlandı. 1 Temmuz 2020 tarihi itibari ile bu yardım ödemeleri devam etmesi kapsamında çeşitli yardımlar salgın sürecinde ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarımız için ilaç gibi geldi. Vatandaşlarımız tarafından merak edilerek araştırılan konular arasında araştırılmaya başlayan bu konu hakkında kaymakamlıktan 900 TL’ye varan maddi destek haberi duyurulmaya başlandı.

Korona virüs ile mücadele dönemi içerisinde vaka sayılarının artış göstermesiyle beraber devlet ve devletin alt birimleri tarafından ülkemizde pek çok destek ödemeleri yapılmaya başlandı. 1 Temmuz 2020 tarihi itibari ile bu yardım ödemeleri devam etmesi kapsamında çeşitli yardımlar salgın sürecinde ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarımız için ilaç gibi geldi. Vatandaşlarımız tarafından merak edilerek araştırılan konular arasında araştırılmaya başlayan bu konu hakkında kaymakamlıktan 900 TL’ye varan maddi destek haberi duyurulmaya başlandı. Maddi sıkıntı yaşayan vatandaşlarımız için bu yardım destek ödemeleri birbirinden farklı avantaj sağlayarak vatandaşlarımızın sevinmesine sebep oldu. İşte, Kaymakamlık tarafından verilen 900 TL’ye varan maddi yardımlar hakkında detaylar…

Devlet, pandemi sürecinde vatandaşlarımız için birbirinden farklı destek ödemeleri ile gündemimizde ki yerini alıyor. Haziran ayında yapılan açıklamalar kapsamında 500 ve 800 TL ödeme yapılacağı bildirildi. Bunun üzerine vatandaşlarımız tarafından başvuruların nasıl yapılacağı açıklandı. Çocuk okutan ve çocuğu olmasa bile sosyal güvencesi olmayan bireyler için bu yardım ödemelerinin gerçekleştirileceği açıklandı. Ödemeler her ay düzenli olarak yapılmasıyla beraber dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Yardım için kaymakamlığı başvurmayı unutmamanız gerekiyor. Devlet tarafından bu zorlu süreç içerisinde güçlük çeken vatandaşlarımıza sunulan destek ödemelerini değerlendirmeleri gerekiyor.

KİRA YARDIM BAŞVURULARI İLE İLGİLİ DETAYLAR!

Kaymakamlık ve pek çok kurum tarafından yapılan destek ödemeleri dahilinde bu zorlu süreç içerisinde kira yardım ödemeleri de yapılıyor. Yapılan incelemeler kapsamında kira parası alabilmenin en önemli unsurları arasında ihtiyaç sahibi olmak ve başvuru şartlarına uyum sağlamak gerekmektedir. Başvurularınızı Kaymakamlık ve Valilikler bünyesinde yapma olanağına sahip olabilir ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca yapılmaktadır.

KİRA YARDIMI YAPAN KURULUŞLAR

Maddi anlamda sıkıntı yaşayan ailelerin kira paralarının karşılanması amacı ile pek çok kurum ve kuruluş tarafından kira yardımı verilmektedir.

  • Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına Bağlı Müdürlükler
  • Kaymakamlıklar bünyesinde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları
  • Belediyeler
  • Çevre ve Şehircilik Bakanlığı (Büyükşehirlerde kiracılara 960 TL’ ye varan kira yardımları yapılmaktadır.)
  • Sivil Toplum Kuruluşları
  • Özel Vakıflar ve dernekler

EV TAMİR DESTEK ÖDEMELERİ!

Ev tamir destek ödemeleri günümüzde pek çok vatandaşımız tarafından tercih edilen destekler arasında bulunuyor. Günümüzde evde oturulamayacak kadar hasar olan ve tadilat ya da tamirat gerekli olan evler için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarınca ihtiyaçlar doğrultusunda 15 bin, 20 bin ya da 25 bin’e kadar destek ödemeleri gerçekleştiriliyor. Aynı zamanda T.C. kimlik numarası ve dilekçe ile vakıflara başvurularını yaparak değerlendirme sonucunuzun olumlu çıkması dahilinde faydalanma olanağına sahip olabilirsiniz.

İlgili yardımlara başvuru yapılmasının ardından dönüş yapılmaz ise konu ile ilgili şikayetlerinizi ve taleplerinizi ikamet ettiğiniz Valiliğe ya da Kaymakamlığı şikayet edebilir ve başvurunuzun hızlı bir şekilde sonuçlanmasını sağlayabilirsiniz. Böylelikle Kaymakamlık tarafından sunulan destek ödemelerinden yararlanabilirsiniz.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı