Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

10 Kasım 2020 Salı 20:35:30

Devletten 27 Yaşında Önce Evlenen Gençlere 22 bin TL Ödeme

Vatandaşlarımız tarafından beklenen çeyiz desteği geldi. Vatandaşlarımız gelecek olan çeyiz deştiğini bekliyorlardı. Korona virüs vatandaşlarımızı çok yönde hem ekonomik yönde hem de bununla birlikte sosyal yönden oldukça etkiledi. Vatandaşlarımız hem yeni normal düzene alışmaya çalışıyorken hem de aynı zamanda bunun yanında yaşamlarına da devam ediyorlar.

Bunun için vatandaşlarımız korona virüs ile etkilenen yaşamlarını bir şekilde düzeltmeye çalışıyor. Evlenecek olan geçlerimiz de korona virüsten oldukça etkilendiler. Bunun başlıca sebebi ise evlenecek olan vatandaşlarımızın ekonomik anlamda yaşadığı sıkıntılardır. Bunun için de vatandaşlarımız devletten gelecek olan yardımları bekliyorlar. Vatandaşlarımız tarafından devleti yapacağı çeyiz yardımları için hangi koşulları sağlamak gerekiyor? Devletin sağladığı çeyiz yardımları için nereye ve nasıl başvuru yapmak gerekiyor? Gibi pek çok soru vatandaşlarımız tarafından oldukça merak ediliyor. Araştıran ve merak eden vatandaşlarımız için ayrıntıları haber kaynağımızda paylaştık.

Vatandaşlarımız korona virüsten oldukça etkilendiler. Vatandaşlarımız için yapılacak olan çeyiz destekleri oldukça önemlidir. Vatandaşlarımız evlenemiyor çünkü ekonomik anlamda oldukça zor durumdalar. Vatandaşlarımız bu zor korona virüs günlerinde bile birikim yapmayı elden bırakmıyorlar. Devlette çeyiz için birikim yapan vatandaşlarımız için eğer çeyiz hesabı açarlarsa destek sağlıyor. Paralarının birikmesine katkı sağlıyor. Devletten geri ödemesiz hibe para desteği geliyor. Vatandaşlarımız bu destekten nasıl yararlanabileceklerini oldukça merak ediyorlar. Devletin vatandaşlarımıza çeyiz için sağladığı hibe desteği devam ediyor. Vatandaşlarımız tarafından bu destekler her zamankinden önemlidir. Bunun için de vatandaşlarımız bu desteği bekliyorlar. Evlenmemiş olan çeyiz birikimi yapan 27 yaşından önce evlenecek olan bütün vatandaşlarımız için bu destek sağlanacaktır. Vatandaşlarımız bu fırsattan yararlansın diye ayrıntıları sizler için paylaştık.

Devlet hibe desteği devam ediyor!

Devlet evlenecek olan vatandaşlarımıza hibe desteği veriyor. Vatandaşlarımız tarafından korona virüs ile birlikte oldukça zorlu bir döneme girildi. Vatandaşlarımız bu zorlu dönemlerde de bir yandan da normal hayatlarına devam etmeye çalışıyorlar. Bu devam etme çabalarından bir tanesi de evlenmektir. Vatandaşlarımız zaten çeyiz alımlarından ancak birikim yaparak ev kurmaya çalışırken şimdi bir de korona virüs ile birlikte gelen ekonomik sıkıntıları çeyiz alacak vatandaşlarımızı oldukça olumsuz etkiledi. Bunun için de vatandaşlarımız devletten gelecek olan hibe desteğini bekliyorlar. Vatandaşlarımız tarafından yapılacak olan başvurular için vatandaşlarımız başvuru şartlarını ve nereye başvuru yapacaklarını oldukça merak ediyorlar.

Devletin hesaba katkısı ne kadar?

  • Devlet Destekli Çeyiz Hesabı 36-47 Ay Para Biriktirenler İçin Devlet Katkısı Oranı % 20 Azami Katkı Tutarı 7.967,70 Lira
  • Devlet Destekli Çeyiz Hesabı 48-59 Ay Para Biriktirenler İçin Devlet Katkısı Oranı % 22 Azami Katkı Tutarı 9.193,50 Lira
  • Devlet Destekli Çeyiz Hesabı 60 Ay ve Üzeri Para Biriktirenler İçin Devlet Katkısı Oranı % 25 Azami Katkı Tutarı 11.032,20 Lira

Nasıl başvuru yapabilirim?

Vatandaşlarımız gerekli şartları karşılayıp karşılamadıklarını merak ediyor. Zaten birikim yapan vatandaşlarımız çeyiz hesabı açarak da devletin kendilerini sağladığı hibe desteğinden yararlanmak istiyorlar. 27 yaşından önce evlenecek vatandaşlarımız için yaklaşık 22 bin lira hibe destek ödemesi sağlanıyor. Vatandaşlarımızın bu destekten yararlanabilmesi için öncelikle gerekli şartları sağlaması gerekiyor. 27 yaşından önce evlenen ve ilk kez evlenen vatandaşlarımız bu destekten yararlanabilir. Bunun yanında hesaba başvuru tarihinde 24 yaşından gün almış olmak gerekiyor. Evlenmeden önce hesaba en az 3 yıl düzenli olarak para yatıran vatandaşlarımız mevduat hesabı açtırarak bu destekten yararlanabilirler.

 

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı