Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

28 Aralık 2020 Pazartesi 11:10:20

Devletten 750 TL Kira Desteğinde Yeni Gelişme! Başvurular Ocak Ayında Başlayacak ve Kapsamı Genişletilecek

750 TL Değerinde kira yardımında son dakika gelişmesi. Vatandaşlara verilecek 3 ay boyunca kira ve gelir desteği için iyi haber geldi! 750 TL kira yardımı kapsamı genişletiliyor. İlk olarak esnaflara ödenecek nakit tutar genişletiliyor ve vatandaşa da verilecek. İşte Devletten yapılacak 750 TL değerinde kira yardımı detayları!

Devlet, pandemi sürecinde destek ile vatandaşın yaşadığı ekonomik zorlukların önüne geçmeyi hedefliyor. Korona virüs sürecinin getirdiği ekonomik zorluklarla mücadele konusunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından birbirinden önemli yeni müjdeler ilan edilmeye devam ediliyor. Bunlardan bir yenisi de çok uzun süredir gündemde olan esnafa kira yardımı açıklandı. Cumhurbaşkanı tarafından açıklanan esnaf kira desteği kapsamı için genişletme kararı alındı. Ticaret Bakanlığı tarafından yayınlanan güncel NACE listesi ile birlikte daha fazla esnaf yararlanma şansı sağlıyor.

Pandemi sürecine yönelik alınan yasaklar ile birlikte ekonomik olarak çok ciddi sıkıntı içerisine giren esnafa destek paketleri açıklanmaya devam ediyor. Ticaretin devamlılığının sağlanması noktasında devlet tarafından birbirinden önemli destek paketleri açıklanıyor. Devletin kira yardımları kapsamında kira desteği de açıklandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan esnafa kira desteği 3 ay süreyle geçerli olacak. Esnaflar tam 3 ay boyunca 750 TL’lik kira desteği ve 1000 TL’lik pandemi desteği alma şansına sahip oluyor.

Esnafa Bir Müjde Daha Geldi!

Cumhurbaşkanı tarafından açıklanan kira desteği ile ilgili büyük bir müjde geldi. TOBB Başkanı ve Eurochambers Başkan Yardımcısı Rıfay Hisarcıkoğlu önemli açıklamalarda bulundu. Kurumun yapmış olduğu girişimlerin ardından esnafa kira desteği kapsamı genişletildiği açıklandı. Bu çerçevede oda ve borsalara üye olan şahıs işletmeleri de kira desteği yardımından yararlanma hakkı elde etti. Başkan Hİsarcıkoğlu tarafından yapılan açıklama ile birlikte kira desteği ve gelir yardımı paketinden oda ve borsalara kayıtlı şahıs işletmelerinin de yararlanması kararı alındığını belirtti.

Esnaf Kira Yardımından Nasıl Faydalanılacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın esnafa müjdesi olan esnafa kira desteğine ilişkin açıklama Ticaret Bakanlığı tarafından gerçekleştirildi. Ticaret Bakanlığı’nın yaptığı açıklamaya göre ocak ayı itibarı ile kira desteği başvuruları yapılabilecek. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan tarafından yapılan açıklamaya göre esnafa büyük bir ekonomik rahatlık sağlayacak kira yardımının başvurularının ocak ayının ilk haftası itibari ile alınmaya başlayacağını belirtti. Bu süreçte esnaf kira yardımı başvurusunu e-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirebilecek.

Ticaret Bakanlığı tarafından resmi web sitesi üzerinden gerçekleştirilen yapılan açıklama ile birlikte “Koronavirüs Salgını Nedeniyle Esnaf ve Sanatkarlar ile Gerçek Kişi Tacirlere Verilecek Destekler Hakkında Duyuru” çerçevesinde “NACE” listesi doğrultusunda meslek gruplarına para yardımı ve kira desteği ödemesi gerçekleştirilecek. Böylelikle daha fazla esnafın 3 ay boyunca sürece kira ve gelir desteği fırsatından yararlanabilmesi mümkün oluyor. Ekonomide oldukça büyük bir rahatlama sağlayarak, esnafın pandemi krizinden yaşadığı etkilerinin hafifletilmesi amaçlanıyor.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı