Bizimle iletişime geç
iLan365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

iLan365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

28 Eylül 2020 Pazartesi 10:16:24

Devletten herkese 400 TL destek ödemesi yapılacağı açıklandı! Başvurular başladı hemen başvuru işlemlerinizi gerçekleştirin

Devletten herkese 400 TL destek ödemesi yapılacağı açıklandı. İhtiyaç sahibi ailelere 400 TL nakit yardım yapılacak. Başvuruların alınmaya başladı 400 TL Yardım için başvuru yeri belediyeler. Belediye giderek hemen 400 TL ödemenizi alabilirsiniz. İhtiyaç sahibi ailelere gıda yardımı ve 400 TL nakit yardım ödemesi alabilirsiniz.

Devletten herkese 400 TL destek ödemesi yapılacağı açıklandı. İhtiyaç sahibi ailelere 400 TL nakit yardım yapılacak. Başvuruların alınmaya başladı 400 TL Yardım için başvuru yeri belediyeler. Belediye giderek hemen 400 TL ödemenizi alabilirsiniz. İhtiyaç sahibi ailelere gıda yardımı ve 400 TL nakit yardım ödemesi alabilirsiniz.

Yaşanılan korona virüs salgını nedeniyle pek çok belediye ihtiyaç sahibi kişilere çeşitli maddi yardımlarda bulunuyor. Bu yardımlar olarak da duyurulan son habere göre yardımların herkes için 400 lira tutarında olduğu belirtildi. Genel olarak maddi ihtiyaç sahibi olan kişilerin aylık giderlerine destek olabilecek olan bu tutar ise aylık şeklinde ödenecek. Çeşitli başvuru koşulları ve adımları olan yardımı almak isteyen kişilerin bulundukları semtteki belediyeye başvurmaları gerekiyor.

BELEDİYE YARDIMLARI NE KADAR OLACAK?

Belediyeler tarafından sağlanacak olan bu yardımların ailedeki kişi sayısına göre miktarı değişecektir. Bu noktada ise 2 kişilik ailelerin bin 478 lira altında gelire sahip olması gerekiyor. 3 kişilik aileler de bin 874 lira altında gelirin bulunması şart oluyor. Bir diğer olarak 4 kişilik aileler de 2 bin 212 lira gelirin altında kazanca sahip olunması gerekiyor. Daha fazla kişi sayısına göre artan bu yardım tutarları ise 5 kişilik ailelerde 2 bin 530 lira altında ve 6 kişilik aileler ise 2 bin 814 lira altında gelirin olması isteniyor. 7 kişilik aileler de 3 bin 19 lira altında gelir düzeyi olması gerekiyor. Son olarak da 8 kişilik ailelerde 3 bin 353 lira altında gelirin olmasıyla yardım parasının alınması sağlanıyor diyebiliriz.

Bakanlık tarafından belirlenen kişi başı aylık gelirin ise 978 lira altında olması durumunda belirlenen aileler belediyeler tarafından verilen yardım paralarından faydalanabilecektir. Asgari ücret tutarından hesaplanan bu aylık gelirin kilit koşul olduğunu söyleyebiliriz. Bakanlıklar tarafından denetlenen bu aylık gelirlerin belirli sınırlar çerçevesinde değerlendirilip yardım için aile ve haneler belirleniyor. Belirlenen aile ve haneler ise aylık olarak 400 lira gelire sahip olabiliyor. Yaşanılan korona virüs salgını kapsamında oldukça iyi bir yardım tutarı olan bu miktar salgının devam ettiği dönemlerde verilmeye devam edecektir.

KORONA YARDIMLARINDAN FAYDALANMAK İÇİN NEREYE BAŞVURU YAPILIYOR?

Korona yardımları olarak geçen bu yardımlardan faydalanmak isteyen kişilerin öncelikle bulundukları semtteki belediyeler ulaşması gerekiyor. Belediyeler tarafından şahsen yapılan başvurular ile birlikte 400 lira yardım parasına sahip olunabiliyor. Belediyeler başvuru yapan kişilerden çeşitli belgeler isteyebiliyor. Bu belgeler ise hanede bulunan kişilerin kimlik kartları ve aylık gelir beyanı olabiliyor. Bu belgelerin eksiksiz şekilde hazırlanması ile birlikte korona yardımlarından faydalanılabiliyor. Hane başına bir kişi tarafından yapılabilen bu yardımlar ise onaylandıktan sonra aylık olarak düzenli şekilde alınabiliyor. Fakat sahte belge ya da eksik belge ile başvuru yapan kişilerin yardımları kabul olmuyor. Özellikle sahte belge ile başvuru yapan ve onay alan kişilerin sonradan tespiti söz konusu olursa yapılan yardım miktarları geri istendiği gibi çeşitli hukuki işlemler de başlatılabiliyor. Bu noktada doğru belgelerin başvuruda iletilmesi gerekiyor.

BELEDİYELERİN DİĞER YARDIM PAKETLERİ

Belediyeler korona yardımları dışında da çeşitli yardımlar yapıyor. Bu yardımlar ise kira yardımları, yakacak yardımları, gıda yardımları, fatura yardımları, engelli yardımları ve yaşlı yardımları şeklinde belirtilebiliyor. Tamamen belediye bütçesinden karşılanan bu yardımlar ise çeşitli başvuru tarihleri çerçevesinde gerçekleşiyor. İhtiyaca yönelik yapılan yardımların yanında direkt olarak maddi yardımlar da yapılabiliyor. Yardımlardan faydalanmak isteyen kişilerin ise belediye merkezlerine giderek başvurularını yazılı şekilde iletmesi gerekiyor. Daha sonrasında ise başvurusu kabul olan kişilerin çeşitli banka ya da PTT merkezleri ile birlikte yardım tutarları iletilmeye başlanıyor. Yardımlar ise duruma göre aylık ya da 3 aylık şeklinde ödeniyor.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Gündem

Halil Sezai Serbest Bırakıldı!

← yazdı30 Ekim 2020
Yukarı