Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

27 Temmuz 2020 Pazartesi 21:56:22

Devletten Kurban Bayramı Öncesi Nakit Sosyal Yardım Alın! Açık Kapı ile Nakit Yardımı!

Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı bünyesindeki Açık Kapı uygulaması ile vatandaşa nakit para yardımı yapılacak mı? Kurban Bayramı'na sayılı günler kala vatandaşlar Açık Kapı uygulaması üzerinden bayram harçlığı ödenip ödenmeyeceğini ve sosyal yardım yapılıp yapılmayacağını merak ediyor. Koronavirüs pandemisi nedeniyle 1000 TL Sosyal yardım başvuruları da E-devlet uygulaması üzerinden alınmaya devam ediyor. Detayları haberimizde sizler için hazırladık…

Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı bünyesindeki Açık Kapı uygulaması ile vatandaşa nakit para yardımı yapılacak mı? Kurban Bayramı’na sayılı günler kala vatandaşlar Açık Kapı uygulaması üzerinden bayram harçlığı ödenip ödenmeyeceğini ve sosyal yardım yapılıp yapılmayacağını merak ediyor. Koronavirüs pandemisi nedeniyle 1000 TL Sosyal yardım başvuruları da E-devlet uygulaması üzerinden alınmaya devam ediyor. Detayları haberimizde sizler için hazırladık…

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala vatandaşlar nakdi sosyal yardımlar için araştırmalara başladı. Devletten Bayram öncesi harçlık ve nakit para yardımı veriliyor mu? Sorusunun yanıtı araştırılıyor. İçişleri Bakanlığı – Açık Kapı uygulaması üzerinden yapılan açıklamayla Açık Kapı uygulaması üzerinden vatandaşlara bayram harçlığı dağıtılmadığı ve herhangi bir harçlık ödemesinin yapılamayacağı açıkça belirtildi. Açık Kapı uygulamasına yoğun girişler nedeniyle çöküntüler yaşanmaması bu nedenle önem taşıyor. Bazı platformlarda ve haber sitelerinde Açık Kapı uygulamasıyla bayramda yardım dağıtılacak tarzı ifadeler gerçeği yansıtmamaktadır. Bu nedenle vatandaşlarımızın dikkatli olması, özelliklede dolandırıcılık içerikli sitelere girmemeleri önem arz ediyor.

AÇIK KAPI UYGULAMASINDAN SOSYAL YARDIM BAŞVURULARI

İçişleri Bakanlığı Açık Kapı uygulamasıyla ilgili yaptığı açıklamada Sosyal yardım ödemeleriyle ilgili başvuruların ise alındığını belirtti. Muhtaç durumda olan ve ihtiyaç sahibi vatandaşlar, Açık Kapı platformu üzerinden başvuru yaparak Valilikler ve Kaymakamlıklar bünyesindeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na iletilmek üzere taleplerini iletebiliyor.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları da ihtiyaç sahibi vatandaşların yaptıkları başvuruları inceleyerek nihai kararı veriyor ve bu karar çerçevesinde gerçekten ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara gıda ve maddi yardımlar ulaştırılıyor.

1000 TL PANDEMİ SOSYAL YARDIM ÖDEMELERİ

Açık Kapı platformu dışında E-Devlet üzerinden 1.000 TL pandemi sosyal yardım ödemeleri için başvurular da alınıyor. E-Devlet 1000 TL Pandemi yardımları için başvurularınızı E-Devlet üyeliğinizle gerçekleştirebilirsiniz.

1000 TL SOSYAL YARDIM BAŞVURUSU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ!

Başvurunuz olumlu sonuçlanırsa banka hesabınıza veyahut PTT aracılığıyla 1000 TL pandemi sosyal destek ödemesi alabilirsiniz.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı