Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

8 Ağustos 2020 Cumartesi 22:48:41

Devletten Vatandaşa Dev Maddi Yardım! 545 TL – 1650 TL Arasında Geri Ödemesiz Yardım

Devletimiz sosyal devlet olmanın gereklerini layıkıyla yerine getirmektedir. Bu kapsamda ihtiyacı olan tüm vatandaşlarımıza çeşitli maddi yardımlar ve bunları içeren paketler düzenlemektedir.Bu maddi yardım paketlerine bir yenisini daha eklemiştir.  Bu paket kapsamında başvuruda bulunan vatandaşlara 545 TL ile 1650 TL arasında maddi yardımda bulunacağını açıklamıştır. Bu yardımdan yararlanmak için bazı şartlar aranmaktadır.

Devletten Vatandaşa Dev Maddi Yardım

Devletimiz sosyal devlet olmanın gereklerini layıkıyla yerine getirmektedir. Bu kapsamda ihtiyacı olan tüm vatandaşlarımıza çeşitli maddi yardımlar ve bunları içeren paketler düzenlemektedir.

Bu maddi yardım paketlerine bir yenisini daha eklemiştir.  Bu paket kapsamında başvuruda bulunan vatandaşlara 750 TL ile 1625 TL arasında maddi yardımda bulunacağını açıklamıştır. Bu yardımdan yararlanmak için bazı şartlar aranmaktadır.

Gündemdeki Yardımlar ve Kimler Maddi Yardımlardan Yararlanabilecek?

Devletimiz ekonominin el verdiği sürece dar gelirli tüm vatandaşlarına desteğini sürdürmektedir. Bu yardımlar kapsamında;

  • İhtiyacı olan vatandaşlara 1.000 TL Covid-19 yardımında bulunacak. Bu yardım yaklaşık olarak 8 milyon vatandaşımızın yararlanacağı bir yardım paketi olacak. Bu yardım Sosyal Dayanışma Vakfından sosyal yardım alan tüm vatandaşlarımızın hanesine kesin ve net olarak yapılacaktır.
  • Evde bakım parası da devletimizin vatandaşlarına sağladığı bir diğer yardım paketidir. Devlet, engeli olan ve engelli olan bireyin yakını olan kimselere 1625 TL maddi destekte bulunuyor.
  • Engelli maaşı da devletimizin engelli olan kardeşlerimize destek için verdiği yardım paketlerinden biridir. Bu yardımda engelinin yüzdelik oranına bakılmaktadır. Şayet engel oranı %40 ile %69 arasında yer alıyorsa devlet, aylık olarak 573,08 TL maddi destek de bulunmaktadır. Engel oranı daha fazla olan yani engel oranı %70 ve bunun üzerinde olan kardeşlerimize ise aylık olarak 805,62 TL maddi destek de bulunmaktadır.
  • GSS prim ödemesi dediğimiz ödemede yine aynı şekilde evinizdeki kişi başına düşen gelirinizin 981 TL’nin altına düştüğü durumlarda devletin sizin adınıza sağlık sigorta priminizi ödeyen bir yardım paketidir.
  • Dul olan bayan kardeşlerimize yapılan maddi yardımlarda mevcuttur. Bu yardım paketi  kapsamında devlet dul bayanlara aylık olarak 275 TL olacak şekilde 60 günde bir 550 TL ödeme yapmaktadır.
  • Devletimiz yine yeni doğan bebeklere de yardımını esirgememektedir. Bu yardım paketi kapsamında bir kere olmak şartıyla 1 çocuk= 300 TL 2 çocuk=400 TL 3 ve daha fazlası çocuk için ise 600 TL ödeme yapmaktadır. Bu ödemeler tek bir sefere mahsustur.
  • Çoklu doğumlarda yani ikiz bebeklere de bebek başı 150 TL olacak şekilde 300 TL maddi destek de bulunmaktadır.

Yardımlar İçin Nereye Nasıl Başvuru Yapmam Gerekiyor?

Bu yardımlara başvuru yapmanız için bulunduğunuz yani ikamet ettiğiniz il ya da ilçedeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına başvuru yapmanız gerekiyor. Aksi durumlarda ise kaymakamlık binasına giderek başvuru yapmanız gerekiyor.

Başvuru yapmanızın ardında evinize gelen Sosyal İnceleme Görevlileri sizin hakkında yardıma muhtaç olup olmadığınız hakkında bir rapor hazırlar. Bu rapor kapsamında bakanlığın da onay vermesi durumunda PTT hesabınıza ya da adınıza kayıtlı olan banka hesabınıza ödemeniz aylık olarak gerçekleşir

Bu Ödemelere Zam Geliyor mu Yoksa Sürekli Sabit miktarda Ödeme mi Gerçekleşiyor?

Aile ve Çalışma Bakanı sayın Zehra Zümrüt Selçuk, bu ödemelere zam geleceği hakkında bir resmî açıklamada bulunmuştur. Bu açıklamaya göre tüm yapılan sosyal yardımlara %29 gibi güzel bir oranla zam yapılacağı hakkındaki müjdeyi vatandaşlara vermiştir.

Sosyal Yardım Alanlara Ayrılan Kontenjan Artacak mı?

Sayın Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada şu ana kadar yardım alan dar gelirli vatandaşlarımıza ek olarak 2 Milyon 300 vatandaşa devletimizin maddi destek de bulunacağını ve bunun için başvuru tarihinin ilgili bakan tarafında duyurulacağını açıkladı.

Tüm bu yardımların yanı sıra devlet zor durumda olanların mutlaka ilgili kurum ve kuruluşlara başvuru yaparak maddi destek için talep de bulunması konusunda uyardı.

 

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı