Bizimle iletişime geç
iLan365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

iLan365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

8 Ekim 2020 Perşembe 11:38:16

Döviz ve Altın çıldırdı! Dolar, Euro, Altın ve Sterlin Tarihi Zirvede! Ne Zaman Duracak, Ne Kadar yükselecek

Döviz ve altın çıldırdı. Döviz ve altın durmuyor. Euro, Altın, Dolar ve Sterlin tarihi zirvede. Peki Altın yükselişi nerede duracak, Dolar Kuru nerede duracak? Altın, Dolar, Euro ve Sterlin ne kadar yükselecek? Altın, Dolar, Euro ve Sterlin ne zaman duracak. İşte döviz ve altın'da son durum.

Döviz ve altın çıldırdı. Döviz ve altın durmuyor. Euro, Altın, Dolar ve Sterlin tarihi zirvede. Peki Altın yükselişi nerede duracak, Dolar Kuru nerede duracak? Altın, Dolar, Euro ve Sterlin ne kadar yükselecek? Altın, Dolar, Euro ve Sterlin ne zaman duracak. İşte döviz ve altın’da son durum.

Döviz Durmuyor! Yeni Rekorlar Gelmeye başlıyor

Döviz durmuyor. 8 Ekim 2020 perşembe günü Türkiye’de Dolar, Euro ve Sterlin yükselişe başladı. Dolar 7,94 ile tarihi seviyeye yükselirken, Euro 9,35’e yükseldi. Sterlin 10,30’a kadar yükselirken en büyük artışı Gram Altın sağladı. Gram Altın 482 TL ile yoluna devam ediyor.

8 Ekim 2020 Döviz’da Tarihi Rekorlar

1 Dolar = 7.94
1 Euro = 9.35
1 Sterlin = 10.30
GR Altın = 4.82

Berat Albayrak’ın YEP’i tutmadı!

Berat Albayrak geçtiğimiz günlerde açıkladığı YEP (Yeni Ekonomi Programında) Dolar için 2020 yılında 7.88 olması bekleniyor açıklaması da tutmadı. Bakan’ın açıklamalarından 3 gün geçmeden Dolar tarihi rekorunu kırarak 7.94’e yükseldi.

Altın Tarihi Seviyede!

Ve Altın’da beklenen oldu. Uzmanların daha çok gidecek dediği Altın rekor’a doymuyor. ONS altın’ın da 1.891 Dolar’a yükselmesiyle birlikte Gram Altın, Çeyrek Altın, Yarım Altın, Tam Altın, Cumhuriyet Altın’ı tarihi rekor kırdı.

Gram Altın ne kadar? 482 TL

Çeyrek Altın ne kadar? 792 TL

Yarım altın ne kadar? 1584 TL

Cumhuriyet Altın ne kadar? 3266 TL

Dolar, Euro ve Sterlin tarihi rekorda!

Döviz güne adeta çıldırarak başladı. Dolar 7.94 seviyesiyle tarihi rekorunu kırarken, 9.35 ile Euro, 10.3098 ile Sterlin tarihi rekorunu kırdı.

Dolar neden yükseliyor? Nereye Gidecek?

Türkiye gelişmekte olan ülkeler arasında Cari açık veren ülke olduğu için Faizler nedeniyle de yükseliyor. Faiz artırı mı gelse de Faiz lobisi faizleri daha çok artırmak için Döviz üzerinden yüklenmeler başladı. Dolar için 2021 yıl sonu tahmini 10 TL olarak gösteriliyor. Altın için 500 TL’ye gidecek gibi görünüyor. Ancak Ekonomi patronu olduğunu ifade eden Erdoğan, Doviz karşısında ne yapacağı merak ediliyor. Enflasyon temel nedeni faiz ekonomi kararı da tutmamış oldu.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı