Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

24 Ekim 2020 Cumartesi 23:10:42

Son Güncelleme: 24/10/2020 23:10:22

E-Devlet Uygulamasında Bunu Hemen Yapın! Yapmadığınız Takdirde Canınız Yanabilir

E-Devlet uygulaması Türkiye'nin en çok kullanılan uygulaması olsada dolandırıcılarından malzemesi oldu. Dolandırıcılara karşı E-devlet üzerinden bu önlemi mutlaka alın. Bu işlemi yaptıktan sonra sms ile hemen bilgi alabileceksiniz.

E-Devlet uygulaması Türkiye’nin en çok kullanılan uygulaması olsada dolandırıcılarından malzemesi oldu. Dolandırıcılara karşı E-devlet üzerinden bu önlemi mutlaka alın. Bu işlemi yaptıktan sonra sms ile hemen bilgi alabileceksiniz.

Aman dikkat! E-Devlet uygulamasında mutlaka yapın!

Hayatı kolaylaştırdığı kesin olan E-Devlet bir çok özelliği beraberinde getiriyor. Peki E-devlet üzerinden en çok yapılan dolandırıcılık yöntemini biliyor musunuz. Kendinizi ve mal varlığınızı güvene almak için E-Devlet tavsiyeleri geldi.

En Fazla Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünde!

Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı, vatandaşların taşınmazları üzerinden başlatılan işlemlerden anında haber olmaları için E-Devlette “Tapu Telefon Bilgileri Beyan” kısmına telefon numarası eklemenizi önerdi. Yapılan tüm işlemlerin cep telefonlarına otomatik olarak SMS syesinde hemen topu müdürlüğüyle irtibata geçmesini sağlıyor.

Sözlerine E-Devlette bir çok uygulamanın erişime açık olduğunu ve tek tuşla saniyeler içinde herşeyi kaybetme ihtimali olduğunu dile getiren Adlı, hemen telefon olan tüm servislere numaralarınızı kayıt etmenizi ifade etti.

E-Devlet üzerinden girilerek “Topu Bilgileri Sorgulama, Tapu ve Kadastro Harç ve Döner Sermaya Sorgulama, Elektronik Belge Yönetim Sistemi Belge Doğrulama, Tapu Taşınmaz Beyan, Tapu Telefon Bilgileri Beyanı, “Kimlik Doğrulama Hizmetleri” başlığında, Satış İşlemi Başvurusu, Tapu Kayıt Belgesi, Tusaga – Aktif Sistemi Kullanıcı İşlemleri, Web Tapu İşlemleri, “Kuruma Ait İnternet Sistesi Üzerinden Sunulan Hizmetler” başlığında ise Satış İşlemi Başvurusu ve Tapu Kayıt Belgesi seçenekleriin çıktığını anlattı.

Tapu Telefon Bilgileri Beyan’ı güvenliği artırdı!

Uygulama, tapuda İşlem Güvenliğini önemli ölçüde arttırdı diyen Adlı, “Vatandaşlarımız taşınmazları üzerinden başlatılan işlemlerden haberde olmak için e-Devlette “Tapu Telefon Bilgileri Beyan” kısmından cep telefonu numarasını kaydetmeli. Bu uygulama ile kişinin adına kayıtlı taşınmazlar ile ilgili herhangi bir işlem başlatıldığında kişiye kısa mesaj yoluyla bilgi veriliyor. Cep telefonlarına “Adınızda kayıtlı taşınmaz üzerindeTapu Müdürlüğünde … Sıra no ile işlem yapılmaktadır” şeklinde otomatik SMS gönderiyor. İşlem kişinin bilgisi ve isteği dışında ise kişi hemen ilgili tapu müdürlüğü ile irtibata geçerek duruma müdahale edebiliyor. Bu uygulamada tapuda işlem güvenliği artırıldı” dedi.

E-devlet uygulamasında cep telefonu kaydını doğru şekilde yaparak bir çok tehlikeden kurtulabilirsiniz.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı