Elektrik Doğalgaz ve Su Faturaları TEDAŞ Faturaları 3 Ay Ertelendi

Ülkemiz Korona virüs ile mücadele ederken bir yandan da en temel ihtiyaçlarla mücadele ediyor. Halkın elektrik, su ve doğalgaz faturalarını ödemekte zorlandığının farkında olan hükümet bu konu ile alakalı birkaç adım atmaya başladı. Özellikle başta verilen öneriler ve sert tepkileri ciddiye almaya başlayan hükümet, bundan böyle elektrik, su ve doğalgaz faturaları ertelenecek mi? Gibi sorulara yanıt vermeye başladı.

Elektrik Doğalgaz ve Su Faturaları TEDAŞ Faturaları 3 Ay Ertelendi

Ülkemiz Korona virüs ile mücadele ederken bir yandan da en temel ihtiyaçlarla mücadele ediyor. Halkın elektrik, su ve doğalgaz faturalarını ödemekte zorlandığının farkında olan hükümet bu konu ile alakalı birkaç adım atmaya başladı. Özellikle başta verilen öneriler ve sert tepkileri ciddiye almaya başlayan hükümet, bundan böyle elektrik, su ve doğalgaz faturaları ertelenecek mi? Gibi sorulara yanıt vermeye başladı. Vatandaşlarımız içerisinde elektrik, su ve doğalgaz faturalarını ödemekte zorlanan var ise en kısa sürede bütün sorunları çözeceklerini belirttiler. Elektrik, su, doğalgaz, telefon ya da internet gibi faturalar için gerekli önlemler alınacak mı? Faturalar ertelenecek mi? Ya da yapılandır yapılacak mı? Korona virüs çerçevesinde alınan tedbirler kapsamında fatura ödemelerine ilişkin bir düzenleme gerçekleştirilecek mi? Soruların cevabını haberimizde bulabilirsiniz… Sayın Ahmet Davutoğlu korona virüs tedbirleri açısından vatandaşlar için yeni bir öneride bulundu. Faturaların ödenmesi hakkında gerekli tedbirler getirilmesi için öneri getirdi. Sayın Ahmet Davutoğlu vatandaşların korona virüs salgını nedeniyle vatandaşların evlerinden dışarı çıkmaması amacıyla doğalgaz ya da elektrik gibi faturaların ertelenmesi konusunda yeni bir önerilerde bulundu.

Doğalgaz ve Elektrik Faturaları Ertelendi mi?

Korona virüs sürecinde hem işsiz kalan vatandaş hem de sokağa çıkma yasağı bulunan vatandaş fatura ödemek zorunda bırakılıyor. Vatandaşlar önce evlerinde esir ediliyor sonra da elektrik ve doğalgaz faturalarının ödenmesi bekleniyor. Hükümetin bu ayıba karşı herhangi bir tepkisi veyahut çözüm yoluna gidip gitmeyeceği de bilinmiyor. Su faturaları ertelendi ancak elektrik ve doğalgaz faturaları ile alakalı herhangi bir gelişme yok. Elektrik ve doğalgaz faturaları ertelenecek mi? Ertelendi mi? Bu konuda herhangi bir bilgi yok.

Son Dakika Haberi! Elektrik ve Doğalgaz Faturaları Ertelendi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşma yapmasının ardından Sayın Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a bu konu hakkında sorular yöneltildi. Sayın Berat Albayrak vatandaşlar için gerekli adımların atıldığını ve aynı zamanda ihtiyaç durumunda faturaların yapılandırılması işlemlerinin gerçekleştirileceği hakkında bilgileri söyledi.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu korona virüs salgını ile mücadele kapsamına girerek gerekli açıklamayı yaptı. Elektrik ve doğalgaz faturaları 3 ay ertelenmesinin yolu açıldı. Böylelikle vatandaşların ödeme zorluğu çekmeyeceği bildirildi. Aynı zamanda ertelemeyle birlikte daha sonra yapılandırma işlemlerinin de gerçekleştirileceği bilgisi verildi.

Su Faturaları 3 Ay Ertelendi!

Su faturaları ile alakalı bir diğer açıklamaya göre ise su faturaları 3 ay ertelenebilecek. Su faturaları halen kesilmeye devam edecek. Ancak ödemekte zorluk çeken vatandaşlarımız telefon başvurusu ile faturalarını erteleyebilecek. Bu durumda su faturalarının ertelendiğini söyleyebiliriz. Ancak ertelenen faturaların nasıl ödeneceği konusunda herhangi bir bilgi yok. Su faturalarının okunması için gönderilen fatura okuma personelleri ücretli izine çıkartıldı. Bu sebeple herhangi bir su faturası okunmuyor. Geçtiğimiz senelerin faturaları ile ortalama değer alınarak okunuyor. Ancak ödeyemeyen vatandaşlar telefon başvurusu ile su faturalarını erteleyebiliyor. Ancak daha sonrasında bu faturaların nasıl ödeneceği konusunda herhangi bir açıklama yapılmıyor. Vatandaşın ihtiyacını karşılamakla yükümlü olan devletimiz Korona virüs sürecinde sadece 3 milyon vatandaşa 1000’er TL Pandemi sosyal destek ödemesi dağıttı. Ancak geri kalan 80 milyon vatandaşın ne yapacağı konusunda herhangi bir açıklama yapılmıyor.

YORUM EKLE