Emekli Maaşı Böyle Artırılacak! Çifte Sigortaya Yüksek Maaş Dönemi

Emekli Maaşı artırılacak. Yeni emeklilik yasasına göre Yüksek maaşı alma yolu geliyor. Çifte Sigorta yap yüksek maaşı al sistemiyle emeklilik maaşı artırılacak. Peki Emekli maaşı nasıl artırılacak? Çift Maaş sistemiyle yüksek emekli maaşı alma yolları neler?

Emekli Maaşı Böyle Artırılacak! Çifte Sigortaya Yüksek Maaş Dönemi

Emekli Maaşı artırılacak. Yeni emeklilik yasasına göre Yüksek maaşı alma yolu geliyor. Çifte Sigorta yap yüksek maaşı al sistemiyle emeklilik maaşı artırılacak. Peki Emekli maaşı nasıl artırılacak? Çift Maaş sistemiyle yüksek emekli maaşı alma yolları neler?

Çifte Sigortaya Emekli maaşı artır

Çifte sigorta yap yüksek maaşı alma işlemi nasıl olur? Yüksek emekli maaşı alma yolları nasıldır? İki yerden ödediğiniz sigorta primleri ile ne kadar maaş alabilirsiniz? Sizlere bu yazımızda merak ettiğiniz bu konu hakkında bilgiler vereceğiz.

Bazı kişiler kendi işleriyle çalıştıkları gibi part time olarak başka işlerde de çalışabilmektedirler. Bu durumda da çalıştığınız yerler size sigorta yapacaktır. 30 günlük ödenen sigorta ile birlikte 10 günlük part time parası da eklenince bir ayda 40 günlük prim yatırılmaktadır. Eğer böyle bir durumunuz varsa aklınızda bu sakıncalımı yoksa bu durum bana yüksek maaş aldırır mı gelmektedir.

Öncelikle söylemek gerekirse bu durumun mümkün olmadığını söylemek istiyoruz. 1 ay sigortalıkta 30 gün olarak hesaplanmaktadır ve sizin de emekli olacağınız zaman eğer 1 ay çalışmanız varsa sadece 30 gün olarak alınacaktır. Bazı aylar 28 bazı aylar 31 gün olsa bile SGK 30 gün olarak hesap yapmaktadır. SGK prim hesaplamaları yapılırken ayrıca 1 yıl 360 gün olarak hesaplanıyor. Fakat 2 iş yerinden de sigortanız yatabilir. Bu size ek bir kazanç sağlamayacaktır.

Emekli Maaşı Nasıl Arttırılır?

Emekli maaşı nasıl arttırılır sorusu vatandaşlar tarafından sıkça merak edilmektedir. Çünkü son yıllarda emekli maaşlarının kişilere yetmediğini ve emekli olduktan sonra da hala çalışan çok insanımızın olduğunu görmekteyiz. Bugün yeni bir emekli olan vatandaş sürekli asgari ücretli olarak çalıştıysa 1.555 TL civarında bir maaş alacaktır. Normal asgari ücretten bile düşük olan bu işlemde emekliliği az kalanların akıllarında maaşımı nasıl yükseltirim gelmektedir.

Emeklilik için yüksek maaş alacaksanız asgari ücretten yüksek maaş almanız gerekiyor. Eğer 3.000 TL üzerinde bir emekli maaşınız varsa emekli olduğunuz zaman da 2.000 TL üzerinde emekli maaşı alırsınız. Yüksek emekli maaşı alınması için asgari ücretli çalışılmaması gerekiyor. Çünkü asgari ücretli olarak çalışırsanız emekli maaşınız yılda 20 TL civarında bir düşüş yaşayacaktır.

Ayrıca emeklilik planlarınızı şimdiden yapın. Son 1 ve 2 yıl içinde eğer bu planlamayı yaparsanız geç kalmış olabilirsiniz. Her çalıştığınız günün ve primlerin kontrollerini muhakkak yapın. Bunun için e-devlet sistemini sizlere önerebiliriz. E-devlet sisteminde emeklilik zamanınızı öğrenebilir ve sizin çalışma zamanınızda olan prim günlerini sorgulayabilirsiniz.

Bankalar Maaşı Arttırır mı?

Emekli maaşları SGK üzerinden verildiği için bankaların bir fonksiyonu olmamaktadır. Bankalar emekli maaşı alan müşterilerine sadece aracı olup maaşlarını çekmelerini sağlamaktadırlar.  Ayrıca yaptıkları kampanyalar ile kredi ve promosyonlar alabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2020, 22:49
YORUM EKLE