Emekli, Memur, İşçi, Öğrenci hepsini kapsıyor! Maaşlarda Yeni Dönem

Hükümetten Devlet Desteklerine yeni adım. Memur, İşçi, Emekli ve Öğrenci hepsini kapsayan yeni devlet desteği yolda. Peki Memur, İşçi, Emekli ve Öğrenci herkesi kapsayan yeni devlet desteklerinde neler var. Sizler için en yeni devlet desteklerini araştırdık. İşte Memurlara, Emeklilere, İşçilere ve Öğrencilere yeni müjde. Maaşlarda yeni müjde.

Emekli, Memur, İşçi, Öğrenci hepsini kapsıyor! Maaşlarda Yeni Dönem

Hükümetten Devlet Desteklerine yeni adım. Memur, İşçi, Emekli ve Öğrenci hepsini kapsayan yeni devlet desteği yolda. Peki Memur, İşçi, Emekli ve Öğrenci herkesi kapsayan yeni devlet desteklerinde neler var. Sizler için en yeni devlet desteklerini araştırdık. İşte Memurlara, Emeklilere, İşçilere ve Öğrencilere yeni müjde. Maaşlarda yeni müjde.

Biriktirene Yeni Devlet Desteği!

2020 yılında araba, tatil, eğitim, çocuk ve sağlık için harcamalarda para biriktiren vatandaşlara devlet para verecek. Kısa süreli tasarruf hesaplarıyla BES, emeklilik döneminde iyi bir hayat geçirmek için Devlet Desteği geliyor.

Konut ve Çeyiz hesabıyla aynı!

En yeni devlet desteği Konut hesapları ve çeyiz hesapları yardımı gibi yapılacak. Devlet aşamalı olarak biriktiren en az 3 yıl ve 10 yıl arası paralarda yüzde 25 destek verecek. Eskiden konut ve evlenmeye verilen destekler, Taşıt, Tatil, Eğitim, Çocuk ve Sağlık konularından hepsinde verilecek. Bunların bir örneği Çalışma Bakanlığı bugün çıkarttığı 25 Bin TL barınma yardımıyla eş değer gibi görünüyor. 

Çalışmana Bakanlığından Yeni Devlet Desteği!

Barınma Yardımı geldi. Aile Bakanlığına bğalı Çalışma Bakanlığından 25 bin TL barınma yardımı yapılıyor. Direk bakanlık tarafından ödenen yardımda, her il ve ilçede SYDV'ler aracılığıyla devlet yardımı alınabiliyor. 

Barınma Yardımı şartları neler?

18 yaşından büyük ev geçindiren ve oturulamayacak derecede eski, bakımsız ve sağlıksız evlerde yaşayanlar için ev yapım yardımı, prefabrik ev yapımı ve ev eşyası için nakdi yardım yapılıyor. Gelir düzeyi geçim ücretinin 1/3'ündne az olanlar için 25 bin TL devlet yardımı çıktı.

Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğünden 10 Bin ve 25 bin Tl arasında ödemeleri alabilirsiniz.

Gözler Anlaşmalı Bankalara çevrildi!

Çeyiz ve konut hesabı devlet desteği gibi Araba, tatil, eğitim, geçim, tüketim, çocuk ve sağlık yardımları BDDK'nın çalıştığı yeni model Berat Albayrak tarafından duyurulacak. Hazine ve Maliye Bakanlığı kendi birikimiyle vatandaşları kara geçirek yeni sistemi, tatilden eğitime, sağlıktan gezmeye kadar uygulatacak. Tatile gitmek isteyen vatandaş 10 ayda biriktiriği kadar paranın yüzde 25'i devlet tarafından ödenecek. Aynı şekilde yurt dışı geziler, sağlık ve geçinmek isteyenlere bile yüzde 25 devlet katkıları verilecek.

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2020, 14:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
Asker aslan
Asker aslan - 2 ay Önce

Devletimiz vatandaşların duşunmesi guzel bişey tebrikler

TUFAN KÜÇÜKÇAVDAR
TUFAN KÜÇÜKÇAVDAR - 3 hafta Önce

Hiç bir şeyim yok. Hiç bir gelirimde. Vicdanlı insanların yardımları ile ancak karnımı doyurabiliyorum. Kraldan çok kralcılık yapan sosyal hizmet görevlileri düzgün konuş uştuğum için yardım etmek istemiyorlar.62 yaşında evsiz sokakta bu tel. İle yaşamaya çalışıyorum. Bir sürü yardım yapılıyor, benim gibi gerçekten ihtiyaç sahibi olana değil sesi çok çıkan, dalkavukluk yapana veriliyor. Görevliler birilerinin adamları. Yeterlilik dereceleri çok zayıf ve eğitimsiz. İnisiyatif kullanma özürlü. Psikolog, toplum bilimci, insan kaynakları uzmanları bu göreve getirilmeli. Polisin eşi, maliyeci in ablası, müdürün kardeşi gibi birilerinin yakınları bu işlerden anlamaz. Tayin eden o görevi verenlerde büyük arıza var. Gözlemleri sonucu yardımdan faydalananların hepsinin en azında oturacak, yaşayacak bir evi var. HAK, ADALET NEREDE?

Necmettin    dUrman
Necmettin dUrman - 2 ay Önce

Hiç

Fahretdin  mencik
Fahretdin mencik - 2 ay Önce

25000 tl almak istiyorum

Fatma demir
Fatma demir - 2 ay Önce

Benim 6 yıldır. Evim inşaat. Kapı pencere yok valiye çıktım fatma şahine gitm içişlere yazdım cimere yazdım hiç bir yerde ses çıkmadı. 6 çocuk okuduyorum. İnşAllah. Doğru dur. Gider evime harcarım

Nermin bozdağ
Nermin bozdağ - 6 gün Önce

Ben bir anneyim ve özel bir çocuğum var oglum otizm 20 yaşında epilepsisi ve efemefi var eşimden ayrıyız evim kira sosyal güvencem yok oglum dan aldıgım maaşla geçiniyorum elhamdülillah başkada bir yerden bir yardım alamıyorum yazıyoruz ama sadece yazıyoruz işte sanki duyacaklar ama elhamdülillah bu maaşıda vermeseler vermezlerdi sagolsun lar