Emeklilere 2 bin 500 TL ödeme yapacak! Son 9 Gün

Bankaların emekli kapma yarışı devam ediyor. Özellikle emekli maaşı konusunda bankalar arasında büyük bir rekabet söz konusu. Sadece özel bankalar değil aynı zamanda kamu bankaları ve PTT dahil tüm finans şirketleri ve özel ve tüzel fark etmeksizin emeklilerin emeklilik maaşı konusunda ciddi bir rekabet ortamı yaratıyor. Bu da emeklilerin faydalanabilmesi açısından önemli bir adım oluyor. Başlangıç aşamasında yani 2017 yılında emeklilere en yüksek ödemeyi yapacak olan banka Ziraat Bankası idi. Ancak günümüzde bu bedel ortalama olarak 2 bin 500 TL’ye kadar yükselebildi.

Emeklilere 2 bin 500 TL ödeme yapacak! Son 9 Gün

Bankaların emekli kapma yarışı devam ediyor. Özellikle emekli maaşı konusunda bankalar arasında büyük bir rekabet söz konusu. Sadece özel bankalar değil aynı zamanda kamu bankaları ve PTT dahil tüm finans şirketleri ve özel ve tüzel fark etmeksizin emeklilerin emeklilik maaşı konusunda ciddi bir rekabet ortamı yaratıyor. Bu da emeklilerin faydalanabilmesi açısından önemli bir adım oluyor. Başlangıç aşamasında yani 2017 yılında emeklilere en yüksek ödemeyi yapacak olan banka Ziraat Bankası idi. Ancak günümüzde bu bedel ortalama olarak 2 bin 500 TL’ye kadar yükselebildi. Bunun en temel sebebi ise emeklilerin bankaların emekli maaşları üzerinden elde edecekleri gelirlerin söz konusu olmasıdır. Bir banka 100 bin emekliden toplam olarak elde edeceği gelir ise ortalama olarak 900 bin TL gibi bir rakam olacaktır. Her ay böyle bir gelir elde etmek için bankalar kıyasıya rekabet içerisinde olmaları çok doğal karşılanmalı. Ancak her banka emekli kişilere kazancının bir kısmı kadar dahi ödeme yapmıyor. Özellikle bazı özel bankaların emeklilere teklif ettikleri bedel ise çok düşük miktardadır.

Ancak bu bankaların emekli kişiler için teklif ettikleri bedel ise ortalamanın çok daha üstünde. Normal şartlarda 750 TL’ye kadar varan emekli maaşı promosyon ödemeleri arasında bazı bankaların 2 bin 500 TL’ye kadar ödeme yapmaları pek çok emekliyi sevindirdiği gibi rekabet ortamının çok daha üstünde bir gelir elde ettiklerini gösteriyor. Bu nedenle siz de en büyük promosyon ödemesini vaat eden banka ile çalışmanız ve emekli maaşınızı o bankadan almanız daha mantıklı değil mi? Kaldı ki bankaların çoğu kamu bankaları başta olmak üzere geçmiş dönemde vaat ettikleri promosyon ödemelerinin sadece yarısını ödedi. Başta en yüksek emekli maaşı promosyon ödemesini yapacağını belirten Ziraat Bankası, 750 TL promosyon ödemesi teklif ederek pek çok emekli kişiyi bünyesinde kalmaya zorladı. Ancak 2020 yılında ödeme günü geldiğinde ise sadece vaat ettiği 750 TL’nin yarısı kadar ödeme yapabildi. Bu durumları göz önünde bulundurarak özel bankalar ile kamu bankaları arasındaki en ince ayrıntıyı fark edebiliriz.

HANGİ BANKALAR 2 BİN 500 TL PROMOSYON VERİYOR?

Kısa dönem içerisinde başvuruların sonlandırılacağı belirtiliyor olsa da önümüzdeki altı ay içerisinde başvuruların sonlanmayacağı aşikar. O nedenle bu konuda vatandaşlarımızın herhangi bir şekilde panik yapmasına lüzum yok. Ancak bankaların promosyon ödemeleri ile alakalı sözlerin kısa süre içerisinde sonlanacağı ya da şu an verdikleri promosyon teklifi ile üç ay sonra verecekleri promosyon ödemesi teklifi bir olmayacağı kesin gözü ile bakılıyor. O nedenle en kısa süre içerisinde aşağıdaki bankalara teklif kabulünüzü yapmanızda büyük fayda var.

  1. Alternatif Bank 2 bin 500 TL
  2. QNB Finansbank 2 bin 500 TL
  3. BBVA Garanti 2 bin 500 TL
  4. Akbank 2 bin 100 TL
  5. PTT 2 bin 050 TL
  6. Ziraat Bankası bin 550 TL
  7. Halkbank bin 500 TL

PROMOSYON BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Bankalara promosyon başvurusu yapmak istiyorsanız öncelikle TC kimlik belgeniz ile beraber ilgili bankanın en yakın şubesini ziyaret etmeniz gerekiyor. Ya da e-Devlet aracılığı, telefon bankacılığı ya da mobil bankacılık yolu ile ilgili bankaya emekli maaşı promosyonu için başvuru yapabilirsiniz.

YORUM EKLE