Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

30 Aralık 2020 Çarşamba 23:01:42

Son Güncelleme: 30/12/2020 23:01:26

Emeklilere 2500 TL’ye kadar nakit ödeme müjdesi! Milyonlarca emekliye müjde! 2021 Emekli Promosyon ödemeleri belli oldu

Emekliye 2500 tL’ye kadar ek ödeme müjdesi. Milyonlarca emeklinin merakla beklediği ek ödeme müjdesi geldi. Emekli maaşı alanlara ödenen promosyon ödemeleri 2021 yılında 2500 TL’ye kadar çıkabiliyor. Sizde Emekli iseniz 2500 tL varan promosyon ödemelerinden faydalanın. İşte 2021 yılı Promosyon ödeme tutarları.

Koronavirüs sebebiyle toplumun her kesiminin maddi açıdan sıkıntı çektiğini söyleyebiliriz. Bu zorlu süreçte halkının yanında yer almaya devam eden devletimiz; akla gelebilecek her konuda sosyal yardım desteği sağlamaktadır. Emeklilerin de yeni yılı heyecanla bekleyen gruptan birisi olduğunu herkes biliyor. Bu noktada, birçok kişinin aklında emekli promosyon ödemeleri ne kadar sorusu yer almaktadır.

Emekli Promosyon Ödemelerinden Kimler Faydalanabilir?

Emeklilere özel olarak promosyon ödemesi yapan bankalar; emeklilerin bazı şartları yerine getirmesini istemektedir. Örneğin, belirli bir bankada maaş hesabı olan emekliler; söz konusu bankadan promosyon ödemesi alabilirler. 2017 yılından bu yana bankalar tarafından emeklilere promosyon ödemeleri yapılmaktadır. Promosyonların tutarı ise bankalar arası farklılık göstermektedir. Nakdi promosyon verenler olduğu kadar çeyrek altın verenler de yer almaktadır. Promosyon ödemeleri; üç yıllık periyotlar halinde sunulmaktadır. Bir başka deyişle, 2017 yılında başlayan kampanyadan o sene faydalananlar bir dahaki promosyondan 2023 yılında faydalanacaktır.

Türkiye’de yaklaşık 13 milyon emekli bulunmaktadır. Bu noktada, nereden emekli olduğundan bağımsız olarak isteyen her emekli bankalar tarafından verilen promosyon ödemesinden faydalanabilirler. Daha önce de söylediğimiz gibi her bankanın promosyon ödemesi farklı olmaktadır. Örneğin, Ziraat Bankası; promosyon ödemelerini emeklilerin maaşlarına göre yapmaktadır. Bunun yanı sıra, nakit para seçeneğinin yanı sıra ücretsiz EFT ve havale işlemi seçeneği sunan bankalar da vardır. Çeyrek altın, ücretsiz ambulans ve tıbbi danışmanlık gibi fırsatları emeklilere sunan bankaların da tercih edildiğini söyleyebiliriz.

Hangi Banka Ne Kadar Promosyon Ödemesi Yapıyor?

Emeklilere verilen promosyon ödemesi; devletten aldıkları emekli maaşlarına göre değişmektedir. Bu noktada, yüksek bir emekli maaşına sahip olanların alacakları promosyon ödemesi de fazla olacaktır. Ancak, emekli maaşı düşük olan kişilere genellikle 500 TL tutarında promosyon ödemesi yapıldığını söylemek gerekir. Yüksek maaşlı kişilere ise bin TL’ye kadar uzanan promosyon ödemeleri yapılır.

  • Birçok kişinin maaş hesabının bulunduğu QNB Finansbank; 1.250 TL promosyon ödemesi yapmaktadır. Ancak, promosyon almak isteyenlerin maaşlarını üç yıl boyunca Finansbank’tan çekeceklerine dair söz vermesi istenmektedir.
  • Ziraat Bankası ise emekli maaş tutarına göre promosyon ödemesi yapmaktadır. 2 bin 500 TL ve üzeri maaş alan emeklilere 750 TL, 1.500 TL ile 2.500 TL arasında maaşı olanlara 625 TL ve son olarak 1.500 TL ve altında maaşı olanlara 500 TL promosyon ödemesi yapılır.
  • İş Bankası da yine yukarıda belirttiğimiz Ziraat Bankası kriterlerine birebir uyumlu olacak şekilde promosyon ödemesi yapmaktadır.
  • Akbank ise üç yıl boyunca maaşını kendisinden almayı taahhüt edenlere ücretsiz EFT işlemlerinin yanı sıra şubelerde öncelik, hesap işletim tutarı almama, ücretsiz havale, ATM’lerden yılda iki kere ücretsiz para çekme gibi fırsatlar sunmaktadır. Ayrıca, üç ayda bir emekli maaşı alan kişilere üç ayda bir ödeme kolaylığı vaat etmektedir.
  • Şekerbank ise yine üç yıl boyunca emekli maaşını kendisinden almayı taahhüt edenlere promosyon ödemesi sunmaktadır. Buna göre, 1.500 TL ve altında maaş alanlara 500 TL, 1.500 TL ile 2.500 TL arasında maaşı olanlara 625 TL, 2.500 TL ve üzeri maaş alanlara ise 750 TL promosyon ödemesi yapılır.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı