Emeklilere büyük müjde! Eğer bunu yaparsanız 2000 TL İkramiye hemen alabilirsiniz

En yüksek promosyon ücreti veren banka nedir? Emekliye promosyon ücreti ne kadardır? Bankalar, her emekliye promosyon ücreti vermektedir. Bankaların sunduğu promosyon ücreti farklılık göstermektedir. En düşük alacağınız promosyon ücreti 300 TL olacakken, emekli maaşınızın tutarına göre bu tutar değişmektedir. Yazımızın devamında en yüksek promosyon ücreti veren banka hakkında ve hemen 2000 TL nakit ödemeyi anlatıyoruz.

Emeklilere büyük müjde! Eğer bunu yaparsanız 2000 TL İkramiye hemen alabilirsiniz

En yüksek promosyon ücreti veren banka nedir? Emekliye promosyon ücreti ne kadardır? Bankalar, her emekliye promosyon ücreti vermektedir. Bankaların sunduğu promosyon ücreti farklılık göstermektedir. En düşük alacağınız promosyon ücreti 300 TL olacakken, emekli maaşınızın tutarına göre bu tutar değişmektedir. Yazımızın devamında en yüksek promosyon ücreti veren banka hakkında ve hemen 2000 TL nakit ödemeyi anlatıyoruz.

Emekli Promosyonu Nedir? 

Emekli maaşınızı belirli bir dönem bir bankadan çekeceğinizi belirttiğiniz zaman, ilgili banka size promosyon vermektedir. Hemen hemen her banka emeklilere promosyon verir. Tercih ettiğiniz bir bankadan promosyon almak için başvuru yapmanız ve en az üç yıl boyunca o bankadan maaşınızı çekeceğinize dair taahhütname imzalamanız gerekir. Böylece üç yıl boyunca o bankadan maaşınızı çekmeniz gerekir. Bu üç yıl içerisinde maaşınızı başka bankaya transfer etmek istediğinizde verilen promosyonu iade etmek zorundasınız. Bankaların verdiği promosyon ücretleri genel olarak birbirine yakındır, fakat bazı bankaların verilen promosyon ücreti daha fazladır. 

Emekliye Yüksek Promosyon Veren Bankalar

Bankalardan alınan promosyon ücreti, kişinin emekli maaşının tutarına göre değişiklik göstermektedir. Genellikle bankalar, emeklilere 300 ile 450 TL arasında promosyon vermektedir. Taahhütname imzalandıktan sonra bu tutar direkt olarak kişinin hesabına aktarılır ve tek seferliktir. 1000 TL’nin altında maaş alanlara 300 TL, 1000 TL dahil 2000 TL dahil olmamak üzere, bu tutarlar arasında maaş alanlara 375 TL promosyon verilir. Eğer alınan maaş 2000 TL ve üzeri ise, 450 TL promosyon verilir. Bankaların neredeyse hepsi bu tutar da promosyon verirken, bazı bankalar ise bu tutarların iki katı promosyon teklifinde bulunur. TEB, bu bankalar arasında olup, 1000 TL’ye varan promosyon vermektedir. 

TEB 1000 TL Emekliye Promosyon 

En yüksek promosyon ücreti veren banka Türk Ekonomi Bankasıdır. Emekli maaşınızı TEB aracılığıyla almanız durumunda imzalayacağınız taahhütname ile promosyon ücretinizi hemen alabilirsiniz. Emekli maaşının tutarı verilen promosyon ücretini belirler. Buna göre;
•    Emekli maaşınızın tutarı 1000 TL’nin (dahil değil) altında ise 850 TL promosyon,
•    Emekli maaşınızın tutarı 1000 ile 2000 TL (dahil değil) arasında ise 925 TL promosyon
•    Emekli maaşınızın tutarı 2000 TL ve üzerinde olması durumunda 1000 TL promosyon alabilirsiniz. 

Ayrıca, emeklileri TEB’e davet etmeniz ve onların da bir TEB müşterisi olmasını sağladığınız zaman 100 TL nakit kazanabilirsiniz. Bir yılda bu kampanya ile en fazla 1000 TL kazanma hakkınız vardır. Böylece promosyon ile birlikte bir yılda 2000 TL’ye varan nakit kazanılabilir. Detaylı bilgi için www.teb.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz. 

Emekli Promosyon Başvurusu

Emekliler için sunulan bu promosyondan faydalanmak için bankaların istediği şartlara uygun olmanız gerekse de bankaların emekli promosyonu için istediği şartlar zor değildir. Promosyon ücreti almak için, emekli maaşınızı 3 yıl (36 ay) boyunca seçtiğiniz bankadan alacağınızın sözünü vermek için taahhütname imzalamanız gerekir. Bu belgenin imzalanması durumunda, üç yılı kapsayan tek bir promosyon ücreti alır ve bu tutar da hesabınıza yatırılır. Eğer, yeni emekli olacaksanız, emeklilik başvurusu yaptığınız zaman maaşınızı almak istediğiniz kurumun adını, SGK ile anlaşmalı olması koşuluyla, belirtmeniz yeterli olacaktır. Maaşınızı almaya başladığınızda da, bizzat banka şubesine giderek promosyon başvurunuzu yapmanız gerekir. Buna ek olarak, eğer maaşınızı başka bir bankadan alıyorsanız, istediğiniz banka şubesine giderek maaşınızı transfer etmek istediğinizi belirtmeniz yeterli olacaktır. Fakat, mevcut bankanızdan promosyon ücreti aldınız ve belirtilen 3 yılı doldurmadıysanız, o zaman ilişiğinizi keseceğiniz bankaya aldığınız promosyonu iade etmek zorundasınız. Bu kural, tüm bankalar için geçerlidir. 

Yukarıda sizinle en yüksek promosyon ücreti veren bankadan ve verdiği promosyon ücretlerinden bahsettik. Bankalar, emeklilere promosyon ücreti dışında aynı zamanda başka kampanyalar ve daha uygun faiz oranları sunmaktadır. TEB dışında; Ziraat Bankası, Denizbank, Vakıfbank, Burgan Bank, Şeker Bank gibi bankalardan da promosyon ücreti alabilirsiniz. 

TEB son dakika duyurusu!

Emekli Promosyonu 2020 Nisan ayında bankaya getirenlere, Kurban Bayramı ve Ramazan Bayramı ikramiyeleri 2000 TL elden hemen verilecek. Paralar Devlet tarafından yatırılmasını beklemeden bankadan 2000 TL alabilirsiniz. 
 

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2020, 15:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
Isa sayim
Isa sayim - 5 ay Önce

Ben bankaniza gelmek istiyorum ama bankamdan para çektiğim için gelmiyorum yardımcı olurmusunuz

Yaşar Dursun Öztürk
Yaşar Dursun Öztürk - 5 ay Önce

Emekli aylığı

Muzaffer üzüm
Muzaffer üzüm - 5 ay Önce

Beykozda şubeniz yok maaşı nasıl alacağız