Emeklilere İkramiye Tadında Ödenek! Ek 428 TL İşte Detaylar

Emeklilere harika müjde! 428 TL ek ödeme yapılacak Kamu Personeli Danışma Kurulu toplantısında görüşülecek konular arasında emeklilere aile yardımı talebi de var. Karar verilmesi beklenen bu görüşmeler neticesinde talepler hayata geçerse 2 çocuklu emekli 428 lira alabilecek. İşte haberin konusu ile ilgili tüm merak edilen detaylar…

Emeklilere İkramiye Tadında Ödenek! Ek 428 TL İşte Detaylar

Emeklilere harika müjde! 428 TL ek ödeme yapılacak Kamu Personeli Danışma Kurulu toplantısında görüşülecek konular arasında emeklilere aile yardımı talebi de var. Karar verilmesi beklenen bu görüşmeler neticesinde talepler hayata geçerse 2 çocuklu emekli 428 lira alabilecek. İşte haberin konusu ile ilgili tüm merak edilen detaylar…

Emeklilere ek ödemeler, promosyonlar, ikramiyeler ve aile yardımı gibi ek gelir fırsatları verilmesi beklenmektedir. Toplu sözleşmede ele alınacak konular arasında yer alan bu konudaki çalışmalara başlandı. Devlet memurları konfederasyonlarınca müzakere edilecek emeklilere, aile ödeneklerinin KPDK gündeminde kararlaştırılması bekleniyor.

Emeklilere Aile Yardımı ve Ek Ödeme

Emekliler, toplantıda yapılan sunulan taleplerin gerçekleştirilmesi halinde aile yardımı ve ek ödeme alabilecekler. Memurlara çalışmayan eş için 351.09 TL ve çocuk yardımı (0-6 yaş için) 77.23 TL, 6 yaş üstü çocuklar için 38.62 TL ödeme yapıldı. Böylelikle 6 yaşından büyük 2 çocuğu olan bir emekli, 428 lira aylık aile yardımı alabilecek. Öğretim Toplantısı Sorumlusu - Senatör Ali Yalçın, bayram öncesi Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nı ziyaret etti. Görüşmede KPDK toplantısının hızlı bir şekilde tartışılması gerektiğini ve elde edilen bilgilere göre bu talep üzerine olumlu bir sonuç elde edildiğini söyledi. KPDK'nın geçmişini netleştirmesi ve sosyal tarafların teknik ekibine talimat vermesi bekleniyor. Sonuç emekliler ve aileleri için çok önemli olacak.

Emekliler için müjde, müjdenin ardından müjde geliyor! Ailelere çalışırken verilen yardımlar artık emeklilikte de devam edecek. Gündemdeki talepler kabul edilirse; emekliler ayrıca eş ve çocuk yardımı alabilecekler. 2 çocuğu olan vatandaşlar 428 TL ek gelir elde edebilecek. Çalışanlardan ve memurlardan, çocukları ve eşleri için her ay düzenli olarak ödenen aile yardımını emekli vatandaşlara vermeleri istendi. Türkiye Emekliler Derneği de gündemdeki konuları alıyor. Teklif ise hem memurlar konfederasyonunun talepleri arasında yer alıyor. Aile yardımı emeklilikte de geçerli olacaktır. Emekliler için ek bir gelir kaynağı olmasının yanı sıra ekonomik rahatlık da sağlayacaktır.

Emeklilere Ne Kadar Eş Ve Çocuk Ödeneği Verilecek?

Devlet memurlarına verilen düzenli aile yardımı Temmuz ayında arttı. İşsiz eş için verilen miktar 351 TL iken; Çocuk yardımı 0-6 yaş için 77 TL'ye, 6 yaş üstü çocuklar için 38 TL'ye çıkarıldı. Önerilen talep onaylanırsa; Bu ödemelerden memurların yanı sıra emekli vatandaşlar da yararlanabilecek. Eşi çalışmayan ve 6 yaşından büyük 2 çocuğu olan emeklilere aylık 428 lira aile yardımı yapılacak. Gözler KPDK'da. Toplu sözleşmelerde çözülemeyen konular KPDK'da da ele alındı. Emeklilere yönelik aile yardımı ilk olarak KPDK toplantısında gündeme gelirken, karar verilmesi bekleniyor.

Emekliler İçin Aile Yardımı Ne Kadar Olacak?

Mesele, memur konfederasyonları tarafından da toplu pazarlık masasına getirildi. Toplu sözleşmede çözülemeyen konular Kamu Personeli Danışma Kurulu'nda (KPDK) ele alınır. Emekliler aile yardım taleplerinin ilk KPDK toplantısının gündemine alınmasını bekliyorlar ve karar verildi.

TÜED Ek Ödeme Talep Etti

Her ay memurlara, eşlerine ve çocuklarına ödenen aile yardımlarının emeklilere de verilmesi gündemdeydi. Hem Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) hem memurlar konfederasyonunun talepleri arasında yer alıyor.

Talepler hayata geçerse, aile yardımı emeklilikte de devam edecek ve emekliler yeni bir ek gelir elde edecek.

Memurlar için aile ödenekleri bu ay arttı. İşsiz eş için verilen miktar 351,09 liraya, çocuk parası 0-6 yaş için 77,23 liraya, 6 yaş üstü için 38,62 liraya yükseldi.

  • Eş - 351.09 TL
  • Çocuk (0-6 yaş) - 77.23 TL
  • Çocuk (6 yaş üzeri) - 38.62 TL

               

YORUM EKLE