En Yüksek Faiz Veren Bankalar Yayınlandı! Zirvede o banka var

En yüksek faiz veren bankalar 2020 yılında hangileridir? Paramı en iyi nasıl değerlendiririm? Yatırım yapmak isteyenler için en iyi yöntemlerden birisi mevduat yatırımları olmuştur. Özellikle son yıl üzerinden yapılan araştırmalar sonucunda pek çok kişinin yatırım aracı bankalar olmuştur. En yüksek faiz veren bankalar zirvesi değişti. Artık o banka rekor kırıyor.

En Yüksek Faiz Veren Bankalar Yayınlandı! Zirvede o banka var

En yüksek faiz veren bankalar 2020 yılında hangileridir? Paramı en iyi nasıl değerlendiririm? Yatırım yapmak isteyenler için en iyi yöntemlerden birisi mevduat yatırımları olmuştur. Özellikle son yıl üzerinden yapılan araştırmalar sonucunda pek çok kişinin yatırım aracı bankalar olmuştur. En yüksek faiz veren bankalar zirvesi değişti. Artık o banka rekor kırıyor.

Bankalardan yatırım yapmak isteyenler ilk olarak mevduat faizlerini hesaplayarak en yüksek faiz veren bankayı araştırmaktadırlar. Her bankanın bu faiz oranlarında değişik oranlar verdiğini söylemek istiyoruz. Sizde eğer mevduat hesabı açacaksanız ve yatırımlarınızı bankalar aracılığı ile yapacaksanız tüm bankaların özel faiz oranlarından da faydalanabilirsiniz. Özel faiz oranlarından faydalanmak için banka ile iletişime geçip para yatıracağınız miktarı önceden söylemeniz ve bu para miktarının fazla olması durumunda da bankadan kendinize özel faiz istemeniz uygun görülebilir. Ama eğer böyle bir işlem yapmayacaksanız da mevduat faizlerinde bankaların verdiği hoş geldin faizlerine başvurunuzu yapabilirsiniz. Hoş geldin faizi sadece ilk defa hesap açan ve internet üzerinden mevduat başvurusu yapan müşterilere verilen bir faiz oranıdır.

Paramı En İyi Nasıl Değerlendiririm?

Yastık altında paranız varsa veya banka hesabınızda boş olarak duruyorsa bankaların mevduat faizlerine başvurunuzu yaparak hemen yatırım yapmaya başlayabilirsiniz. Her bankadan bu işlemi yapmayınız. Genellikle yüksek faiz veren bankaları tespit edip bu bankalar üzerinden kısa vadelerle mevduat yatırım yapmanızı öneririz. Bankalardan günlük, haftalık, aylık ve yıllık olarak yatırım yapmanız mümkündür. Uzun yatırımlarınızda bankalar size özel faiz oranları verir ve kazandığınız paraları aylık olarak hesaplarınıza yatırırlar. Sizde eğer böyle para kazanmak istiyorsanız hemen yatırımınızı yapabilirsiniz.

En Yüksek Mevduat Faizi Veren Bankalar

2020 yılında en çok merak edilen konulardan biriside mevduat hesaplamaları olmuştur. Geçen yıla baktığımız zaman bu faiz oranlarının bir hayli düştüğünü görmekteyiz. Ama 2020 yılının 2.yarısından itibaren tekrardan bu faizlerin artacağı söylenmektedir. Şimdi sizlere en yüksek faiz veren bankaları söyleyeceğiz.

  • Burgan Bank Mevduat Hesap Faiz Oranı %13.75 oranından hizmet vermektedir.
  • Odebank Vadeli Mevduat Faiz Oranı %13.50 oranı üzerinden müşterilere internet başvurularında hizmet vermektedir.
  • Fibabanka kiraz hesap olan mevduat faiz oranı %13.50 oranındadır.
  • Aktifbank N-Kolay Vadeli mevduat hesabı sadece internet başvurusu için %13.00 faiz oranı ile işlem yapmaktadır.
  • Alternatif Bank VOV Hesap %13.25 faiz oranı ile işlem yapmaktadır. Başvurular sadece internet başvurusu olduğunda bu faiz oranı verilecektir.
  • Şekerbank Mevduat Faiz oranı %11.60 oranı ile işlem yapmaktadır.
  • QNB Finansbank üzerinden e-vadeli mevduat hesabı %12.20 oranında hizmet vermektedir.
  • Garanti BBVA üzerinden yapacağınız mevduat işlemlerinde %11.25 faiz oranı ile işlem yapacaksınız.
  • Akbank Vadeli mevduat faiz oranı %11.25 üzerinden sadece Akbank Direkt üzerinden yapılan başvurularda geçerlidir.
  • Enpara vadeli mevduat faiz oran %10.50 oranından 365 günlük olarak hizmet vermektedir.

Her bankanın güncel faiz oranlarını isterseniz internet sitesinden, isterseniz de bankanın müşteri hizmetlerini arayarak öğrenebilirsiniz. Günlük olarak yaptığınız vadelerde bu faiz oranları değişiklik gösterebilir. Verdiğimiz faiz oranları sadece hoş geldin faizi için ve internet üzerinden yapılan mevduat hesap açılış işlemleri için uygulanmaktadır. Banka şubelerinden giderek hesap açmak isterseniz bu faiz oranlarının altında işlem yapacağınızı da bilmeniz gerekiyor.

Ne Kadar Yatırım Yapılır?

Yapacağınız yatırımlarda herhangi bir limit belirlenmez. İstediğiniz kadar para yatırımı yaparak para kazanma işlemlerine başlayabilirsiniz. En yüksek faiz oranı olan %13.75 üzerinden işlem yaparsanız 10.000 TL yatırımınızda 32 gün sonunda 102.47 TL bir kazanç sağlamış olacaksınız. Bu kazancı aylık olarak bankanızdan alabilirsiniz. Ayrıca günlük veya yıllık olarak da yatırım yapmanız mümkündür.

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2020, 23:19
YORUM EKLE