Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

18 Kasım 2020 Çarşamba 16:46:49

Erdoğan’ın yüksek faiz açıklaması piyasaları şaşırttı!

TOBB Türkiye Ekonomi Şurası’nda mirofonun başına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun Kapalı Maraş yorumundan yüksek faize kadar birçok önemli konuya değindi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TOBB Türkiye Ekonomi Şurası’nda önemli açıklamalar yaptı. Kılıçdaroğlu’nun Kapalı Maraş konusunda kendisi ve Bahçeli’yi eleştirmesine değinen Erdoğan, isim vermeden CHP liderine yüklendi. Böyle birine ekonomi anlatamayacağını belirten Erdoğan, KKTC Cumhurbşkanı’nın davetini geri çeviren Kılıçdaroğlu’nun, kendisinden hesap sorduğunu söyledi. Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun, daha önceki Suriye, Azerbaycan ve Libya konularında olduğu gibi Kıbrıs konusunda da aynı tutumu sergilediğini belirtti.

Yüksek faiz açıklaması

Yerli otomobilin üretim faaliyetlerini üstlenen iş adamlarına seslenen Erdoğan, yüksek faizden dert yandı. Yüksek faizle yatırım, istihdam ve üretim konularının imkansız hale geldiğini belirten Erdoğan, yatırımcıyı yüksek faize ezdirmeyeceklerini belirtti. Birçok iş insanının yüksek faiz nedeniyle battığını belirten Erdoğan, bu durumun tersine çevrileceği mesajını verdi.

Faiz yorumu sonrası piyasalar şaştı

Erdoğan’ın faiz yorumu sonrasında ise piyasalarda kısa süreli bir dalgalanma meydana geldi. Daha önce Berat Albayrak’ın istifası, Merkez Bankası Başkanı’nın değişmesi ve Erdoğan’ın hukuk reformu gibi söylemleri sonrasında piyasalarda olumlu bir hava esmişti. Ancak bu açıklamaların ardından TL, dolar karşısında yüzde 1 değer yitirdi, döviz kuru 7.77’yi aştı.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı