Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

1 Aralık 2020 Salı 22:59:47

Ev Alacaklara Bakanlıktan Hibe Müjdesi! O Paralar Hemen Verilecek

Ev alacak olan vatandaşlarımız için müjde geldi. Ev almak hayali kuran vatandaşlarımız için sevindirici haber bakanlık tarafından verildi. Bakanlık hibe müjdesini verdi. “Yapı Tasarruf Sandığı Sistemi’ne yönelik çalışma Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koordinasyonunda yürütülüyor.

Bu sistem Avrupa ülkelerinde de oldukça yaygın olarak yürütülüyor. Yapı Tasarruf Sandığı Sistemi, ev almak isteyen vatandaşlarımızın bir müddet bankada yatırım birikim yapmasıyla birlikte vatandaşlarımıza destek olarak daha kolay ev almalarını sağlayan bir sistem. Vatandaşlarımız bu sistem ile daha kolay ve daha uygun faizli kredi fırsatlarından yararlanarak konut sahibi olabilecekler. Bunun için vatandaşlarımız araştırma yapıyorlar. Vatandaşlarımız tarafından Yapı Tasarruf Sisteminden yararlanmak için hangi koşulların sağlanması gerekiyor? Bu uygulamadan yararlanmak isteyen vatandaşlarımız ne yapacaklar? Gibi pek çok soru oldukça merak ediliyor. Araştıran ve merak eden vatandaşlarımız için ayrıntıları haber kaynağımızda paylaştık.

Vatandaşlarımız korona virüs ile de birlikte ev alma üzerine daha çok ilgi göstermeye başladılar. Vatandaşlarımız güvensizliklerinden kurtulmak ve kendi geleceklerini de garantiye almak için yatırımlarını ev alarak yapmak istiyorlar. Korona virüs vatandaşlarımızı olumsu yönde etkilemiştir. Korona virüs ile birlikte gelen ekonomik sıkıntılar ev alacak olan vatandaşlarımızı da etkilemiştir. Vatandaşlarımız hem korona virüs ile birlikte gelen ekonomik sıkıntılarla mücadele etmeye çalışırken hem de ev sahibi olmak istiyorlar. Vatandaşlarımız yatırımlarını bu yönde yapıyorlar. Ekonomik krizler içerisinde bile birikim yapmaya çalışan vatandaşlarımız birikimlerini doğru yerde değerlenecek olan yerde yapmak istiyorlar. Bunun için de bu sistemle vatandaşlarımız hem birikim yapıyorlar hem de uygun faizli kredi seçenekleriyle ev sahibi olmak istiyorlar.

EV SAHİBİ OLMAK İSTEYEN VATANDAŞLARIMIZ MÜJDE!

Ev sahibi olmak isteyen vatandaşlarımız için bakanlıktan müjde geldi. Ev almak isteyen vatandaşlarımızın dâhil olacağı yeni proje vatandaşlarımıza sunuluyor. Vatandaşlarımız hem birikim yapıyor hem de bununla birlikte yaptıkları birikimleri de doğru yerde değerlendiriyor. Bu sistemle pek çok vatandaşımız daha kolay ev sahibi oluyorlar. Vatandaşlarımız için yapılan yeni sistem ile birlikte artık daha kolay ev sahibi olmak mümkün! Vatandaşlarımız her yerden bu konu ile ilgili araştırmalarına devam ediyorlar. Merak eden vatandaşlarımızın yaptıkları araştırmalar devam ediyorken vatandaşlarımız ev sahibi olabilsinler diye sizler için detaylardan haberimizde bahsettik.

Vatandaşlarımızın birikim yapmasını sağlayan bu sistem ile ev sahibi olmak artık kolay. Ev sahibi olmak için artık günümüz şartlarında birikim yapmak yeterli olmuyor. Bunun yanında mutlaka kredi çekmek de gerekiyor. Kredi faiz oranlarının da yükselmeye başlamasıyla birlikte vatandaşlarımız ev alma hayallerini erteliyorlardır. Bu sistem ev alma hayalini erteleyen vatandaşlarımız için ev almanın yollarını açıyor. Bunun için de vatandaşlarımız kredileri uygun faizlerle alacaklar.

NE KADAR BİRİKİM YAPMALIYIM?

Yapı Tasarruf Sandığı Sistemi, yüzde 40 birikim, yüzde 60 kredi yöntemi ile çalışacak. Vatandaşlarımız 80 bin TL para biriktirirlerse bu sistemin içinde 200 bin TL’lik bir ev alabilme hakkına sahip olacaklar.

HİBE DESTEĞİ NE KADAR YAPILACAK?

En az 36 ay ila 47 Ay arasında para biriktiren kişilere 2020 yılı konut hesabı devlet ödemesi teşvik parası 24 Bin 742 Lira olarak ödenecek.  48-59 Ay arasında para biriktiren kişilere 2020 yılı konut hesabı devlet ödemesi teşvik parası 26 Bin 645,20 Lira ödenecek. 60 Ay arasında para biriktiren kişilere 2020 yılı konut hesabı devlet ödemesi teşvik parası 28 Bin 548 Liraya kadar hibe para desteği yapılacak.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı