Eylül ayında kiracılara 1150 TL Kira Yardımı Ödemesi Sürüyor! Sosyal Yardımlaşma Derneği ve Belediyeler ödüyor

Devletten kiracılara müjde! 2020 yılında her ay kiracılara 1150 TL devlet yardımı! Kira yardımı ödemesi için başvurular başlıyor. 2020 yılı içinde Devletten kiracılara 1150 TL ödeme gerçekleştiriliyor. Sosyal Yardımlaşma Derneği ve Belediyeler aracılığıyla kiracılara kira yardımı ödeniyor.

Eylül ayında kiracılara 1150 TL Kira Yardımı Ödemesi Sürüyor! Sosyal Yardımlaşma Derneği ve Belediyeler ödüyor

Devletten kiracılara müjde! 2020 yılında kiracılara 1150 TL devlet yardımı! Kira yardımı ödemesi için başvurular başlıyor. 2020 yılı içinde Devletten kiracılara 1150 TL ödeme gerçekleştiriliyor. Sosyal Yardımlaşma Derneği ve Belediyeler aracılığıyla kiracılara kira yardımı ödeniyor. Peki kimler kira yardımından yararlanabilir? Kiracılara kira ödemesi için başvurular nereden yapılıyor? Kiracılara yapılan 1150 TL kira yardımı ödemesiyle ilgili detaylar haberimizde...

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, yeni ev alacaklara ve kiracılara destek ödemelerine devam ediyor! Şehirden şehire değişen destek ödemeleri ile kentsel dönüşüm nedeniyle kiracılara kira yardımı veriliyor. Büyük şehirlerde bu yardım ayda 1150 TL'ye kadar çıkarken az nüfuslu küçük şehirlerde 600-715 TL aralığında değişiyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından sağlanan bu ödemeler 18 ay boyunca sürüyor. Bu ödemeler duruma göre en fazla 36 aya kadar çıkabiliyor. Kentsel dönüşüm kapsamında evi kentsel dönüşüm alanında bulunan vatandaşlar, kira yardımı için başvuruda bulunmak zorundalar. Ödemeler otomatik olarak bağlanmıyor! Vatandaş başvurusunu Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerine, Belediyelere ya da Sosyal Yardımlaşma Derneklerine yapabiliyorlar. 

KENTSEL DÖNÜŞÜMDE KİRA YARDIMI ÖDEMESİ

2019 yılı içerisinde kentsel dönüşüm için kira yardımı ödemesi ayda 1150 TL olarak ödeniyordu. Kira yardımı ödemesinin en düşük tutarı 715 TL idi. 2020 yılında bu ödemenin daha da artması bekleniyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın 2020 yılı kira yardımı ödemelerini yenilemesi bekleniyor.

Ankara, İstanbul ve İzmir'de kira yardım ödemesi aylık 1,150 TL olarak belirlenmiş durumda. Bunun yanı sıra sınırlı ayni hak sahiplerine tek seferlik 5 bin 425 TL ödeme de yapılıyor. 

KİRA YARDIMI ÖDEMESİ NE ZAMAN BAŞLAR?

Devletten kira yardım ödemesi, tahliye kararı verilmesi ya da yıkım işleminin başlaması ile devletin kira yardımı da başlamaktadır.

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2020, 10:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
Leyla narkuz
Leyla narkuz - 6 ay Önce

Kiraciyim ak ciğer amaliyati oldum astım kua hastasıyım hava kullanıyorum virüs sebebiyle çalışan yok kira yardımına ihtiyaç im var

Fidan karagöz
Fidan karagöz - 6 ay Önce

Kiracıyım ve hiç bir gelirim yok

Yaren uğurlu
Yaren uğurlu @Fidan karagöz - 6 ay Önce

Merhaba öğrenciyim kirada kalıyorum ailemin durumu çok yetersiz bu yüzden hem çalışıp hem okuyordum normalde durumlar böyle olunca memleketime gidemedim işimde yok çok zor durumdayım kiramı ve ihtiyaçlarımı karşılayamıyorum.yardımcı olur musunuz

Serpil yolcu
Serpil yolcu - 6 ay Önce

Esim kronoik hasta ve calisamiyor üç çocuğum var geçinemiyorum lütfen yardım edin ve dönün munkunse

Müge çelekoğlu
Müge çelekoğlu - 6 ay Önce

Kiracıyım ve hiçbir gelşrim yok eşim de hasta

Müge çelekoğlu
Müge çelekoğlu - 6 ay Önce

Kiracıyım ve hiçbir gelşrim yok eşim de hasta

Müge çelekoğlu
Müge çelekoğlu - 6 ay Önce

Kiracıyım ve hiçbir gelirim yok eşimde hasta bel fıtıgından dolayı çalışamıyor

Gülşen
Gülşen - 6 ay Önce

Kaya

MUHAMMED yusuf can
MUHAMMED yusuf can - 8 ay Önce

Sisodjdhudheheu