Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

10 Kasım 2020 Salı 20:33:59

EYT’ye 5 Farklı Çözüm TBMM’ye Sunuldu

Emeklilikte yaşa takılan vatandaşlarımız için müjde! Emeklilikte Yaşa Takılanlar konusu için çözüm önerileri geliyor. Vatandaşlarımız korona virüs etkisiyle oldukça ekonomik anlamda sıkıntı yaşamışlardır. Bunun için de vatandaşlarımız tarafından yapılacak olan en gücenilir çözüm ekonomik sıkıntılarla mücadele için emekli olmak oluyor.

Vatandaşlarımız yıllarca çalışıyorlar emek veriyorlar. Yıllarca çalışan emek veren ve bununla birlikte de primlerini biriktiren vatandaşlarımız biran önce emekli olmak istiyorlar. İşsizlik oranlarının da korona virüs ile yükselmesi ve yaşı bekleyen vatandaşlarımızın da işsiz kalmasıyla birlikte vatandaşlarımız hemen emekli olmak istiyorlar. Bu konudaki taleplerini her geçen gün dile getiriyorlar. Vatandaşlarımız tarafından Emeklilikte yaşa takılanlar için 2021 yılında bir proje ya da ayrılan bir ödenek var mı? Emekli olmak için yaşı bekleyen vatandaşlarımız ne kadar bekleyecekler? Gibi pek çok soru vatandaşlarımız tarafından merak ediliyor. Merak eden ve araştıran vatandaşlarımız için ayrıntıları haber kaynağımızda paylaştık.

Vatandaşlarımızın gündeminde yılsonunun da yaklaşmasıyla birlikte de Emeklilikte Yaşa Takılanlar konusu var. Vatandaşlarımız 2021 yılında emeklilikte yaşa takılanlar için bir projenin ya da ayrılmış olan bir ödeneğin bulunup ulunmadığını merak ediyor. Emekli olmak için yaşı bekleyen vatandaşlarımız her zamankinden daha fazla bu konuya ilgi gösteriyorlar. Bunun sebebi ise vatandaşlarımızın korona virüs ile birlikte gelen pek çok sıkıntıdan etkilenmesidir. Vatandaşlarımız tarafından en büyük sıkıntılardan bir tanesi de bu dönemde işsizlik olmuştur. Emekli olmak için prim ve günlerini doldurmuş ama yaşı bekleyen vatandaşlarımız hala çalışmaya devam ediyorlardı ama korona virüs ile birlikte vatandaşlarımız işsiz kalınca artık geçimlerini sağlamak ve geleceklerini de garantiye almak için emekli olmayı bekliyorlar. Vatandaşlarımız araştırmalarına devam ederken ayrıntıları sizler için haberimizde derledik.

Emeklilikte yaşa takılanlar için çözüm önerisi geldi!

Vatandaşlarımız için emekli olmak oldukça önemlidir. Vatandaşlarımız tarafından yapılacak olan emeklilik için vatandaşlarımız bekliyorlar. Emekli olmak için pek çok şartı aynı anda taşımak gerekiyor. Vatandaşlarımız emekli olmak için oldukça uzun bir süre çalışıyorlar emek veriyorlar ama emekli olmak için prim biriktirmek yeterli olmuyor. Vatandaşlarımız tarafından yaş şartının da emekli olmak için sağlanması gerekiyor. Emekli olamayan vatandaşlarımız için de en çok takıldıkları konu yaş meselesi oluyor. Pek çok vatandaşımız primlerini doldurdukları halde yaşları genç olduğu için emekli olamıyor. Bunun yanında vatandaşlarımız da geçimlerini sağlamak zorundadır. Gelen işsizlik vatandaşlarımızı oldukça mağdur etti. Bunun için de vatandaşlarımız emekli olmanın yollarını arıyorlar.

Erken emeklilik konusu görüşüldü. Emeklilikte yaşa takılanlar için fikirler Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’a sunuldu. Sunulan fikirler arasında emeklilikle ilgili pek çok görüş bildirildi. Emeklilikte Yaşa Takılanlar konusu TBMM gündeme gelince Çalışma Bakanı’nın bütçe görüşmeleri sırasında İYİ Parti Genel Başkanı Yardımcısı Erhan Usta bu konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Erhan Usta EYT konusunda öneride bulundu!

Emeklilikte Yaşa Takılan vatandaşların durumlarına dair hatırlatmalarda bulunan Erhan Usta, “Toplumun bütün kesimleri yan yana gelip buradan bir çözüm seti çıkarması lazım. Beş alternatif çıkartabilirsiniz; kimisi işte maaşını kademeli alma olur, maaş almaz sağlık yardımı yapılır, şu olur, bu olur. Devletin imkânlarıyla birlikte düşünülüp, bunlardan bir tanesiyle çözülmesi lazım ama emeklilikte yaşa takılanlar konusuna kulak tıkamak yanlıştır. Emeklilikte yaşa takılanlar konusu… Bu haklı bir taleptir, onu ifade edeyim.” Sözleri ile erken emeklilik için çözüm önerilerinde bulundu.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı