Bizimle iletişime geç
iLan365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

iLan365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

30 Eylül 2020 Çarşamba 20:26:09

Geliri 5 Bin TL'den Az olan Kişilere Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank 6 Ay Ödemesiz Yeni Kredi Verecek

Temel İhtiyaç Kredisi İle İlgili Berat Albayrak Açıklamalarda Bulundu! Ziraat bankası, Halkank Vakıfbank yeni kredi duyurus. Görevi maliye ve hazine bakanlığı olan berat Albayrak geçtiğimiz günlerde açıklamalar yaptı. Yapılan bu açıklamaları da berat Albayrak temel ihtiyaç kredisi desteği ile ilgili bilgiler verdi. Bu konu pandemi döneminde temel ihtiyaç kredisini alan kişileri yakından ilgilendirmektedir. Bakan Berat Albayrağ’ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalar ise aşağıdaki gibidir.

Temel İhtiyaç Kredisi İle İlgili Berat Albayrak Açıklamalarda Bulundu! ( Ziraat bankası, halk ban Vakıfbank 0,49 faizli kredi). Görevi maliye ve hazine bakanlığı olan berat Albayrak geçtiğimiz günlerde açıklamalar yaptı. Yapılan bu açıklamaları da berat Albayrak temel ihtiyaç kredisi desteği ile ilgili bilgiler verdi. Bu konu pandemi döneminde temel ihtiyaç kredisini alan kişileri yakından ilgilendirmektedir. Bakan berat Albayrağ’ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalar ise aşağıdaki gibidir.

Son dakika! Berat Albayrak İhtiyaç Kredisi Hakkında Açıklamalarda Bulundu!

Maliye ve hazine bakanlığı görevini üstlenen Berat Albayrak temel ihtiyaç kredisi hakkında vatandaşlara açıklamalar yaptı. Sosyal medya hesabından berat Albayrak ihtiyaç kredisine toplam başvuru sayısını ve kabul edilen toplam başvuru sayısını açıkladı. Ödemelerin ise yakında başlayacağı hakkında duyurularda bulunarak vatandaşların haberdar olmasını sağladı. Fakat bu konuda vatandaşlardan birçok talep geldi. Bu talep ile alakalı maliye ve hazine bakanı Berat Albayrak’tan henüz bir cevap gelmedi.

Berat Albayrak’tan Açıklama! İhtiyaç Kredisi İçin 5 Bin TL’nin Altında Aylık Geliri Olan Kişilerin Başvurusu Onaylandı!

Geçtiğimiz günler hazine ve maliye bakanı olan berat Albayrak bir takım açıklamalarda bulundu. Sosyal medya hesabından 5 bin TL’lik yardım ile ilgili bir gönderi paylaştı.  Bakan Albayrağ’ın yaptığı açıklamada geliri 5 bin TL’nin altında olan kişilere bu yardımın yapıldığını söyledi. 5 bin TL’nin altında maaş alan kişilerin aldığı maaşa ve ihtiyaç durumuna göre; kredilerin 3000,5000,7500ve 1000 TL olduğunun altını çizerek belirtti. Bu ihtiyaç kredileri verilirken maaş durumu ve ödeme durumu dikkate alınarak bu kişiler belirlendi.

İhtiyaç Kredisini Kaç Kişi Aldı?

Berat Albayrak, birkaç gün öncesinde sosyal medya hesabından birkaç açıklama yaptı.  Bakan Albayrak pandemi başladığında itibaren toplamda 8 milyon kişiye ihtiyaç kredisi verdiklerini belirtti toplam olarak ise 8 milyona verilen ihtiyaç kredisi 47,5 milyar olduğunu dile getirdi.

Verilen İhtiyaç Kredilerinin Ödemeleri Başlayacak

Pandeminin ilk zamanlarında verilen 6 ay geri ödemesiz kredilerin ödemeleri ekim ve kasım ayında başlayacak.  Pandemi döneminde birçok kişi nisan ayında 5 ay geri ödemesiz kredi almışlardı. Nisan ayında aldıkları kredileri ekim ayında ödemeye başlayacaklar. Mayıs ayında ödeme alan kişiler ise kasım ayında ilk ödemelerini yapacaklardır. Haziran ayında ihtiyaç kredisi alan kişiler ise ilk ödemelerine aralık ayında başlayacaklardır.

Haziran Ayında Bitti

Temel ihtiyaç kredisi nisan ayında başladı ve üç ay sürerek haziran ayında bitti. Artık verilen ihtiyaç kredilerinin ödemeleri başladı. Ekim ayında nisan ayında ihtiyaç kredisi alanlar ilk ödemelerini gerçekleştirecekler. Mayıs ayında ihtiyaç kredilerini alanlar kasım ayında ilk ödemelerini gerçekleştirecekler haziran ayında ödemelerini alanlar ise aralık ayında ilk ödemelerini alacaklardır.

Ekim ayında yeni başvuru geliyor!

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank Ekim ayında Geliri 5 bin tl altında olan herkese yeni ihtiyaç kredi vereceği duyuruldu. Yine 6 Ay geri Ödemesiz olacak İhtiyaç Kredisi, 5 Ekim’de başlayacak ve ilk ödeme Nisan 2021 yılında yapılacak.

Vatandaşlarda İhtiyaç Kredisini Geri Ödeme İçin Edilen Talep!

Bilindiği üzere devlet ilk üç ay ihtiyacı olan vatandaşlara ihtiyaç kredisi vermişti. Bu ihtiyaç kredisi nisan ayında verilmeye başlanıldı ve haziran ayının sonunda son buldu. Geri ödeme ise 6 ay boyunca yapılmadı. Verilen ihtiyaç kredilerinde faiz ise yok denecek kadar az oldu. Pandemi herkesin bildiği üzere son sürat devem etmekte. Pandemi sebebi ile birçok kişi işsiz. Bu sebeple pandemi döneminde krediye başvuran ve kredi çeken kişiler bu sürenin uzamasını talep etmektedir. İşe gidemeyen kişiler maddi açıdan zorluk çekmektedir. Vatandaşlar en azından pandemi süreci bitene kadar ödemelerin süresinin uzatılmasını öngörmekte ve bu konu hakkında açıklamaları yakından takip etmektedir. Bu konu hakkında yakın zamanda detaylı bir şekilde açıklama yapılması bekleniyor.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı