Bizimle iletişime geç
iLan365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

iLan365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

30 Temmuz 2020 Perşembe 22:50:30

Geliri olmayanlara ve düşük gelirli kişilere 825 TL ödeme yapılıyor! Hemen başvuru yapın!

Günümüzde ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarımız için birbirinden farklı destek ödemeleri sunulmasının ardından yapılan açıklamalar dahilinde devlet tarafından aylık 825 TL devlet desteği sağlanacağı açıklanmıştır. Aynı zamanda herhangi bir geliri olmayan ve sosyal güvencesi bulunmayan vatandaşlarımız için ise devlet tarafından yaşlılara özel olarak fırsatlar sunulmaktadır. Halk arasında yaşlılık aylığı olarak bilinen bu destek ödemeleri günümüzde ihtiyaç sahibi olan 65 yaş ve üzerinde bulunan bireyler için önemli unsurlar arasında bulunmaktadır.

Günümüzde ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarımız için birbirinden farklı destek ödemeleri sunulmasının ardından yapılan açıklamalar dahilinde devlet tarafından aylık 825 TL devlet desteği sağlanacağı açıklanmıştır. Aynı zamanda herhangi bir geliri olmayan ve sosyal güvencesi bulunmayan vatandaşlarımız için ise devlet tarafından yaşlılara özel olarak fırsatlar sunulmaktadır. Halk arasında yaşlılık aylığı olarak bilinen bu destek ödemeleri günümüzde ihtiyaç sahibi olan 65 yaş ve üzerinde bulunan bireyler için önemli unsurlar arasında bulunmaktadır. Bu kapsam doğrultusunda korona virüs süreci içerisinde çok daha fazla güçlük çekilmesinin ardından 65 yaş aylığı almanın şartları pek çok vatandaşımız tarafından araştırılması ile ön plana çıkmaktadır. Konuya dair merak edilen tüm ayrıntıları haber adresimiz üzerinden öğrenebilirsiniz…

Günümüzde pek çok vatandaşımız 65 yaş aylığını yaşlılık aylığı olarak bilmesiyle beraber düzenli bir geliri olmayan ve sosyal güvencesi bulunmayan vatandaşlarımız için devlet tarafından verilmektedir. Yapılan açıklamalar dahilinde 2022 Sayılı kanuna gre çalışmayan, aylık almayan, gelir sahibi olmayan ve 65 yaşını dolduran bireyler için bu destek ödemeleri sürdürülmektedir. Başvuru sırasında sizden istenilen bilgileri doğru bir şekilde yansıtmanız önemli unsurlar arasında bulunmasıyla beraber yanlış beyan edilmesi ile birlikte ya da sahte belge vb. durumlar ile karşı karşıya kalınması durumunda aylığın kesilmesine ve alınan paranın da bu süre zarfında geri ödenmesi beklenmektedir. 65 yaş aylığı için her yıl düzenli olarak enflasyon oranları kapsamında emekli ve memur kesimleri ile birlikte zam yapılmaktadır.

65 YAŞ AYLIĞI DETAYLARI AÇIKLANDI!

Devlet tarafından yapılan açıklamalar dâhilinde yanlış gelir beyanında bulunan ya da sahte evrak kullanan bireyler için aylığın kesilmesi ve o süre zarfında alınan ödemelerin tekrar ödenmesi gerektiği vurgulanmaktadır. Yaşlılık aylığı geçtiğimiz dönemler içerisinde Mart, Haziran, Eylül ve Aralık dönemleri içerisinde ödenmekteydi. Ancak 2020 yılı itibari ile yapılan ödemelerin 65 yaş aylık başvuru koşullarını sizlere aktarmak isteriz.

Sosyal güvencesi olmayan ve gelir sahibi olmayan bireyler tarafından sürekli araştırılmasıyla beraber pek çok vatandaşımız başvuru işlemlerini gerçekleştirmek istemektedir. Ancak bunun için öncelikle devlet tarafından belirlenen şartlara uyum sağlamak önemli unsurlar arasında bulunması ile ön plana çıkmaktadır. İşte konuya dair merak edilen tüm ayrıntılar haber adresimiz üzerinde bulabilirsiniz.

65 YAŞ AYLIĞINI ALABİLMEK İÇİN ŞARTLAR NELERDİR?

  • -Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • -65 yaşını doldurmak
  • -Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) kapsamında bir sosyal güvence olmaması (4A/SSK, 4B/BAĞ-KUR, 4C, Emekli Sandığı)
  • -SGK’den dul, yetim maaşı vb. aylıklar almamak
  • -SGK’ye kişi adına kısa ya da uzun sigorta kollarına dair prim ödemesi yapılmaması
  • -Bir işte çalışmamak
  • -Düzenli gelirin olmaması (nafaka, yardım ödemesi vb.)
  • -Hanede kişi başına düşen aylık gelirin asgari ücretin üçte birinden az olması (2020 için asgari sınır 701 TL)
  • Kaymakamlıklardan ve kaymakamlıklara bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarından alınabilecek muhtaç belgesi başvurularda sizi avantajlı kılacaktır.

AYLIK ÖDEMELERİNİZİ ALABİLİRSİNİZ!

Ödemelerden faydalanmak isteyen vatandaşlarımız Kaymakamlığa bağlı olan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafında muhtaçlık belgeleri ile başvurularını gerçekleştirmeleri doğrultusunda büyük avantajdan yararlanarak aylık 825 TL ödemeyi alma olanağına sahip olabilirsiniz. Devlet tarafından belirlenen bu unsurlar kapsamında pek çok vatandaşımız için şartlara uyum sağlamak önemli unsurlar arasında bulunuyor. Bu şartlara uyum sağlayan bireyler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları üzerinden başvuru işlemlerini gerçekleştirme fırsatını bulabilmektedir.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı