Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank'tan Düşük Faizli Kredi Müjdesi! Anlaşmalı Firmalar yayınlandı

Koronavirüs sonrası normalleşme sürecine yönelik yeni kredi destek paketleri Kamu bankaları tarafından hayata geçirildi! Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank, %0,64 faiz oranıyla anlaşmalı firmalardan yapılacak konut alımlarında konut kredisi imkanı sunuyor. Bunun yanı sıra sıfır/ikinci el otomobil alım satımlarında da düşük faiz ve uygun maliyetli krediler devrede! Anlaşmalı seyahat acenteleri ve turizm şirketlerinden alınacak tatil hizmetleri için de turizm kredileri düşük faiz imkanı sunuyor.

Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank'tan Düşük Faizli Kredi Müjdesi! Anlaşmalı Firmalar yayınlandı

Koronavirüs sonrası normalleşme sürecine yönelik yeni kredi destek paketleri Kamu bankaları tarafından hayata geçirildi! Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank, %0,64 faiz oranıyla anlaşmalı firmalardan yapılacak konut alımlarında konut kredisi imkanı sunuyor. Bunun yanı sıra sıfır/ikinci el otomobil alım satımlarında da düşük faiz ve uygun maliyetli krediler devrede! Anlaşmalı seyahat acenteleri ve turizm şirketlerinden alınacak tatil hizmetleri için de turizm kredileri düşük faiz imkanı sunuyor. Peki Ziraat, Vakıfbank, Halkbank anlaşmalı firmalar hangileri? Taşıt, konut, tatil, sosyal destek kredi başvurularıyla ilgili anlaşmalı firmalar ve kredi başvuru detayları haberimizde sizlerle...

3 Kamu Bankası öncülüğünde yeni kredi destek programı uygulamaya kondu! Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın kısa bir süre önce müjdelediği kredi paketleri, Ziraat, Vakıfbank ve Halkbank tarafından vatandaşın hizmetine sunuldu. Bu çerçevede anlaşmalı firmalarla yapılacak konut / taşıt / tatil hizmeti alımları için düşük faiz ve maliyetli yeni krediler kullandırılacak. 2020 Haziran ayı itibariyle Koronavirüste normalleşme adımlarının atıldığı bu dönemde yeni kredi destek paketlerine vatandaşın ilgisinin yoğun olması bekleniyor. Sıfır ve ikinci el konutlar için 1 yıl geri ödemesiz 15 yıla kadar (180 ay) vade seçeneğiyle sıfır konutlar için %0,64 faiz oranı ve ikinci el konutlar için %0,74 faiz oranlı konut kredileri hayata geçirildi. Örnek vermek gerekirse; 100 Bin TL kredi kullanan bir vatandaş, sıfır bir konut aldığında, 180 ay vade ile bu 100 bin TL'yi 15 yılın sonunda toplamda 171 bin TL olarak bankaya geri ödeyecek. Bankaların ayrı ayrı kredi hesaplama robotları vasıtasıyla kredi aylık ve yıllık geri ödeme planları oluşturulabilmektedir. 

KREDİ BAŞVURULARI BAŞLADI MI?

Koronavirüste normalleşme süreciyle birlikte düşük faiz ve uygun maliyet sunan yeni kredi destek paketinde taşıt, konut, ihtiyaç, sosyal destek ve tatil kredisi gibi pek çok kredi türünde büyük faiz indirimleri yaşanıyor. Vatandaşın uygun ödeme koşullarıyla finansman desteği amacı güden bu paket, Koronavirüsten etkilenen gayrimenkul, turizm, hizmet ve daha birçok sektörü de canlandırma hedefi taşıyor. Yeni kredi destek paketi kapsamında 3 Kamu bankası tarafından açıklanan taşıt, tatil, konut, sosyal destek kredilerinde başvuruların ise bu hafta yapılacak bir açıklamayla en geç haftaya alınması bekleniyor. 

KREDİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Açıklanan yeni kredi paketleri için başvurular 3 Kamu bankası; Ziraat, Vakıfbank ve Halkbank'ın resmi internet sitelerinden yapılabilecek. Öte yandan SMS ve İnternet Bankacılığı üzerinden de kredi başvuruları alınabilecek. Bir diğer seçenek ise şubelere gitmek. Banka şubelerine, uygun sağlık tedbirlerini alarak ve zorunlu maske kullanımı kuralına ve sosyal mesafeye özen göstererek giderek, kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. 

TATİL KREDİ DESTEK PAKETİ

Bu sene Koronavirüs sonrası tatil yapmak isteyen emekli ve çalışanlara özel yeni tatil kredi destek paketi 3 kamu bankası tarafından hayata geçirildi! Kamu bankalarıyla anlaşmalı seyahat acentelerinden tatil hizmeti-paketi satın alarak kredi başvurusu yapan müşterilere, 10 bin TL'ye kadar 6 ay geri ödemesiz 36 aya kadar vade seçeneğiyle uygun tatil kredileri kullandırıılacak. 

Tatil kredi destek paketinde, tatil kredisininfaiz oranı ise %0,67 olarak açıklandı! Aylık %0,67 faiz oranıyla kredi kullanarak tatil yapabileceksiniz. Ayrıca 9 aylık bir geriödemesiz dönemde bu krediler için söz konusu olacak.
Seyahat acenteleri ile yapılacak anlaşmalarla vatandaşlara tatil paketleri, kredi kartlarıyla 3 ay ödemesiz, devamında 15 taksitle ödeme ile toplam 18 ay peşin fiyatına, faizsiz satın alabilmeleri imkanı sağlanacak. Tatil kredi kampanyasında anlaşma yapan seyahat acenteleri ve turizm firmaları, 3 kamu bankasının resmi web sitelerinde yayınlanarak ilan edilecek.

EV SAHİBİ OLMAK İSTEYENLER İÇİN TARİHİ FIRSAT

Konut kredisinde faizler rekor seviyede düşüş yaşadı! Açıklanan yeni kredi destek paketinde şüphesiz en dikkat çeken kredi türü konut kredisi oldu. Konut kredisinde sıfır konut alımları için %0,64, ikinci el konut alımları için ise %0,74 faiz oranı belirlendi. Tabi ki konut alımları için anlaşmalı firmaların tercih edilmesi gerekecek. Anlaşmalı firmalar da yine Kamu bankalarının resmi internet sitelerinden açıklanarak müşterilere duyurulacak.

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2020, 22:55
YORUM EKLE